جدیدترین مطالب

Loading

أحدث المقالات

رئیس جمهور، مدعو ملت پاکستان

اسلام‌آباد – ایرنا – اولین سفر رئیس جمهور ایران به همسایه شرقی پاکستان پس از هشت سال فردا انجام خواهد شد. نخست وزیر پاکستان دعوت رسمی از آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی را تابستان سال گذشته در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان ابلاغ و تاکید کرد که آقای دکتر رئیسی مدعو ملت پاکستان هستند.

بازدید آیت‌الله رئیسی از پاکستان پیام‌آور صلح و دوستی برای ۲ کشور است

اسلام‌آباد – ایرنا – سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به آن کشور را تاریخی و بیانگر آینده روشن ۲ کشور همسایه دانست و تاکید کرد: حضور آیت‌الله رئیسی در پاکستان باعث تقویت پیوندهای مردمی و پیام‌آور صلح و دوستی برای ۲ ملت است.

رژیم صهیونیستی اردوگاه «نور شمس» را به شکل کامل ویران کرد

ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله‌ای ۵۲ ساعته عصر شنبه در حالی از اردوگاه نور شمس در شمال کرانه باختری خارج شد که این عملیات ۱۴ شهید، چند زخمی و ویرانی گسترده زیرساخت‌ها، خانه‌ها و دارایی‌های مردم را به دنبال داشت.

Loading

کارشناسان انرژی: تولید نفت آمریکا توازن ژئوپلیتیک را تغییر نمی دهد

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شماری از کارشناسان انرژی در کنفرانسی در موسسه هیوستون اعلام کردند تولید نفت و گاز آمریکا سبب تغییر توازن ژئوپلیتیکی نمی شود و حتی در صورت تغییر، این تأثیر ناچیز خواهد بود.

لی دین، مشاور اقتصادی اتحادیه تحقیقات اقتصاد ملی اعلام کرد:« این موضوع که ما – آمریکا – از طریق اتخاذ سیاست واردات یا صادرات، یا کاهش اتکای خود به نفت در تلاش برای تغییر شرایط ژئوپلیتیکی هستیم به گمان من تنها یک خیال است.»

لین در باره این موضوع که آیا تغییر سیاست آمریکا سبب کاهش اتکای اروپا به صادرات انرژی روسیه می شود، اعلام کرد موضوع استفاده از نفت به عنوان یک سلاح ژئوپلیتیکی « قطع نظر از این که از سوی چه کسی مطرح می شود، کارگر نخواهد بود.»

دبیلو دیوید مونت گومری، معاون بخش تعیین سیاست در وزارت انرژی آمریکا نیز گفت اتخاذ سیاست صادرات انرژی هم برای نفت و هم برای گاز طبیعی « یک راه حل برد- برد محسوب می شود.»

او در عین حال تأکید کرد شک دارد این اتفاق در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رخ دهد.

افزایش تولید گاز طبیعی و نفت از بسترهای رسی در سال های اخیر در آمریکا به تغییر سیاست آمریکا در زمینه صادرات انرژی منجر شده است.

بر اساس گزارش وزارت انرژی آمریکا، پیش بینی می شود تا سال 2020 این کشور صادرات سالانه 12 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را آغاز کند.

سنا و مجلس نمایندگان آمریکا قانونی را به منظور لغو ممنوعیت چند دهه ای صادرات نفت خام آمریکا ارائه کرده اند. این قانون که در سنا در دست بررسی است سبب تسریع روند صادرات به کشورهای عضو ناتو، اوکراین و ژاپن به منظور قطع صادرات منابع انرژی از سوی روسیه می شود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *