جدیدترین مطالب

همگام با غزه؛ یک گام تا پیروزی

مردم یمن امروز در صنعا با برگزاری راهپیمایی میلیونی با عنوان «همگام با غزه؛ یک گام تا پیروزی» بر ادامه حمایت از مردم مظلوم یمن تاکید کردند.

همگام با غزه ؛ یک گام تا پیروزی

مردم یمن امروز در صنعا با برگزاری راهپیمایی میلیونی با عنوان “همگام با غزه ؛ یک گام تا پیروزی ” بر ادامه حمایت از مردم مظلوم یمن تاکید کردند .

Loading

أحدث المقالات

پاکستان بزرگترین قرارداد فروش جت جنگنده را با آذربایجان امضا می‌کند

جمهوری آذربایجان در حال مذاکره با کشور پاکستان برای خرید تعداد نامعلومی از نسل چهارم جت‌های جنگنده «جِی‌اِف-۱۷» مجهز به سامانه‌های راداری و تسلیحاتی پیشرفته در قرارداد بی‌سابقه‌ای به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو است. بر اساس گزارش‌های «سندیکای عملیات هوایی» به نقل از منابعی در اسلام آباد، این هواپیمای جدید جایگزین ناوگان فعلی آذربایجان متشکل از جنگنده های میگ-۲۹ روسی خواهد شد.

سخنگوی الکسی ناوالنی: مقامات روسیه تهدید کرده‌اند جسد او را در زندانی که درگذشت، دفن می‌کنند

سخنگوی الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه گفته است مقامات تهدید کرده‌اند که جسد او را در زندان واقع در منطقه قطب شمال همان جایی که چند روز پیش درگذشت، دفن خواهند کرد. کرا یارمیش گفته است که به مادر آقای ناوالنی اولتیماتوم داده شده یا این گزینه را انتخاب کند یا خاکسپاری مخفیانه جسد پسرش را بدون حضورعزاداران.

بلینکن: ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری «مغایر قوانین بین‌المللی» است

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه گفت تصمیم اسرائیل برای ساخت ٣ هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری او را «ناامید» کرده است.به گفته وی این اقدام اسرائیل «مغایر قوانین بین‌المللی» است.

Loading
نتایج یک نظرسنجی نشان داد

تشدید ناامنی نتیجه فرمان جدید ترامپ

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: تنها کمتر از یک سوم از مردم آمریکا معتقدند طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورشان در ممنوع کردن ورود اتباع کشورهای ایران، سوریه، عراق، یمن، سومالی، لیبی و سودان به خاک آمریکا به امنیت بیشتر منجر می‌شود.

طبق نتایج‌ تازه‌ترین نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که روز سه‌شنبه (دیروز) منتشر شد، تنها کمتر از یک سوم از مردم آمریکا معتقدند طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورشان در ممنوع کردن ورود اتباع کشورهای ایران، سوریه، عراق، یمن، سومالی، لیبی و سودان به خاک آمریکا به امنیت بیشتر منجر می‌شود.

رئیس‌جمهور جدید آمریکا هفته گذشته با امضای یک فرمان اجرایی، به بهانه محافظت از شهروندان آمریکا، ورود شهروندان کشورهای مذکور به خاک آمریکا را محدود کرد.

این نظرسنجی که در روزهای 30 و 31 ژانویه صورت گرفته است، نشان می‌دهد که یک نفر از هر دو آمریکا از این ممنوعیت حمایت می‌کنند.

این طرح پذیرش تمامی پناهجویان را به مدت 120 روز به حالت تعلیق درمی‌آورد.

ترامپ بعد از امضای این فرمان اجرایی روز جمعه در بیانیه ای گفت: «این ممنوعیت ربطی به مذهب (اتباع ممنوع شده از کشورهای مسلمان هستند) ندارد. به تروریسم مربوط می‌شود و قرار است کشور را امن نگه داریم».

در نظرسنجی رویترز، 31 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که با اعمال این ممنوعیت احساس امنیت بیشتر می‌کنند و 26 درصد اعلام کردند که این ممنوعیت، امنیت آنها را کاهش داده است و 33 درصد نیز اعلام کردند فرقی در اوضاع ایمنی آنها به وجود نمی‌آید و باقی نیز اعلام کردند که نظری در اینباره ندارند.

برخی از نمایندگان جمهوری‌خواهان کنگره از این فرمان اجرایی ترامپ انتقاد کردند و گفتند که این اقدام می‌تواند نتیجه معکوس و منفی به همراه داشته باشد زیرا به سازمانهای تروریستی پیام جدیدی برای نیروگیری می‌دهد.

سناتور «جان مک‌کین» از ایالت آریزونا و «لیندسی گراهام» از ایالت کارولینای جنوبی در بیانیه مشترکی اعلام کردند: «این فرمان اجرایی به صورت آگاهانه یا غیرآگاهانه این سیگنال را ارسال می‌کند که آمریکا خواستار ورود مسلمانان به کشور ما نیست».

نظرسنجی رویترز/ایپسوس همچنین به این نتیجه رسید که 49 درصد از مردم آمریکا با این فرمان اجرایی موافق هستند و 41 درصد مخالفند.

53 درصد از دموکرات‌ها اعلام کردند که به شدت با این فرمان اجرایی ترامپ مخالف هستند و 51 درصد از جمهوری‌خواهان به شدت با آن موافق بودند.

دموکرات‌ها سه برابر بیش از جمهوری خواهان اعلام کردند که آمریکا می‌بایست به پذیرش مهاجران و آوارگان ادامه دهد و جمهوری‌خواهان سه برابر دموکرات‌ها موافق بودند که ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا برای جلوگیری از تروریسم ضروری است.

ترامپ پیش از این تمایل بیشتری به مسیحیان در مقابل مسلمانان نشان داده بود و در این نظرسنجی مشخص شد که اکثر آمریکایی‌ها معتقدند که آمریکا نباید پناهجویان مسیحی را به پناهجویان مسلمان ترجیح دهد.

طبق این نظرسنجی حدود 56 درصد از شرکت‌کنندگان از جمله 72 درصد دموکرات‌ها و 45 درصد از جمهوری‌خواهان مخالف این مسئله بودند که آمریکا می‌بایست پناهجویان مسیحی را مورد استقبال قرار دهند و پناهجویان مسلمان را مورد استقبال قرار ندهد.

نظرسنجی رویترز/ایپسوس به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی و در سراسر 50 ایالت آمریکا انجام گرفت. این نظرسنجی، پاسخ‌های یکهزار و 201 نفر از جمله 453 دموکرات و 478 جمهوری‌خواه را جمع‌آوری کرد.

منبع: فارس

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *