جدیدترین مطالب

ادامه سرکوب اعتراض ضد صهیونیستی در آمریکا

تجمع‌های مسالمت آمیز ضد صهیونیستی در آمریکا، با این بهانه که اقدامات و تحرکات ضد یهودی است به شدت سرکوب می‌شود. این در حالی است که بسیاری از دستگیرشدگان شرکت کننده در این تجمع‌ها و راهپیمایی‌های ضد صهیونیستی، خود یهودی هستند.

افشای فساد جنسی یک سیاستمدار دیگر در انگلیس

جفری دونالدسون رهبر پیشین حزب سلطنت طلب و اتحادگرای ایرلند شمالی، ” دی یو پی” (DUP)، امروز در دادگاهی در ایرلند شمالی، با ۱۱ اتهام تعرض جنسی، از جمله یک فقره تجاوز جنسی روبرو و متهم شد.

Loading

أحدث المقالات

آمریکا قانونی کردن شهرک سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را خطرناک خواند

نیویورک – ایرنا- معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تلاش اسرائیل قانونی کردن پاسگاه‌های شهرک‌نشینان یهودی در کرانه باختری اشغالی را محکوم کرد و هشدار داد که چنین اقدامی «خطرناک و غیرمسئولانه» است.

آمریکا: برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کنیم

نیویورک – ایرنا- معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به ادعاهای رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران مبنی بر اینکه ایران تا دستیابی به اورانیوم با غنای مورد نیاز برای تولید سلاح اتمی، چند هفته فاصله دارد، گفت که برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای تلاش می‌کنیم.

مسکو: قطعنامه آمریکا درباره سلاح‌های هسته‌ای در فضا فراتر از توافقنامه‌های بین‌المللی بود

تهران- ایرنا- ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه بامداد پنجشنبه گفت که قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره عدم استقرار سلاح‌های هسته‌ای در فضا فراتر از چارچوب حقوقی توافقنامه‌های بین‌المللی بود و به همین دلیل، مسکو آن را وتو کرد.

Loading
نتایج یک نظرسنجی نشان داد

تشدید ناامنی نتیجه فرمان جدید ترامپ

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: تنها کمتر از یک سوم از مردم آمریکا معتقدند طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورشان در ممنوع کردن ورود اتباع کشورهای ایران، سوریه، عراق، یمن، سومالی، لیبی و سودان به خاک آمریکا به امنیت بیشتر منجر می‌شود.

طبق نتایج‌ تازه‌ترین نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که روز سه‌شنبه (دیروز) منتشر شد، تنها کمتر از یک سوم از مردم آمریکا معتقدند طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورشان در ممنوع کردن ورود اتباع کشورهای ایران، سوریه، عراق، یمن، سومالی، لیبی و سودان به خاک آمریکا به امنیت بیشتر منجر می‌شود.

رئیس‌جمهور جدید آمریکا هفته گذشته با امضای یک فرمان اجرایی، به بهانه محافظت از شهروندان آمریکا، ورود شهروندان کشورهای مذکور به خاک آمریکا را محدود کرد.

این نظرسنجی که در روزهای 30 و 31 ژانویه صورت گرفته است، نشان می‌دهد که یک نفر از هر دو آمریکا از این ممنوعیت حمایت می‌کنند.

این طرح پذیرش تمامی پناهجویان را به مدت 120 روز به حالت تعلیق درمی‌آورد.

ترامپ بعد از امضای این فرمان اجرایی روز جمعه در بیانیه ای گفت: «این ممنوعیت ربطی به مذهب (اتباع ممنوع شده از کشورهای مسلمان هستند) ندارد. به تروریسم مربوط می‌شود و قرار است کشور را امن نگه داریم».

در نظرسنجی رویترز، 31 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که با اعمال این ممنوعیت احساس امنیت بیشتر می‌کنند و 26 درصد اعلام کردند که این ممنوعیت، امنیت آنها را کاهش داده است و 33 درصد نیز اعلام کردند فرقی در اوضاع ایمنی آنها به وجود نمی‌آید و باقی نیز اعلام کردند که نظری در اینباره ندارند.

برخی از نمایندگان جمهوری‌خواهان کنگره از این فرمان اجرایی ترامپ انتقاد کردند و گفتند که این اقدام می‌تواند نتیجه معکوس و منفی به همراه داشته باشد زیرا به سازمانهای تروریستی پیام جدیدی برای نیروگیری می‌دهد.

سناتور «جان مک‌کین» از ایالت آریزونا و «لیندسی گراهام» از ایالت کارولینای جنوبی در بیانیه مشترکی اعلام کردند: «این فرمان اجرایی به صورت آگاهانه یا غیرآگاهانه این سیگنال را ارسال می‌کند که آمریکا خواستار ورود مسلمانان به کشور ما نیست».

نظرسنجی رویترز/ایپسوس همچنین به این نتیجه رسید که 49 درصد از مردم آمریکا با این فرمان اجرایی موافق هستند و 41 درصد مخالفند.

53 درصد از دموکرات‌ها اعلام کردند که به شدت با این فرمان اجرایی ترامپ مخالف هستند و 51 درصد از جمهوری‌خواهان به شدت با آن موافق بودند.

دموکرات‌ها سه برابر بیش از جمهوری خواهان اعلام کردند که آمریکا می‌بایست به پذیرش مهاجران و آوارگان ادامه دهد و جمهوری‌خواهان سه برابر دموکرات‌ها موافق بودند که ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا برای جلوگیری از تروریسم ضروری است.

ترامپ پیش از این تمایل بیشتری به مسیحیان در مقابل مسلمانان نشان داده بود و در این نظرسنجی مشخص شد که اکثر آمریکایی‌ها معتقدند که آمریکا نباید پناهجویان مسیحی را به پناهجویان مسلمان ترجیح دهد.

طبق این نظرسنجی حدود 56 درصد از شرکت‌کنندگان از جمله 72 درصد دموکرات‌ها و 45 درصد از جمهوری‌خواهان مخالف این مسئله بودند که آمریکا می‌بایست پناهجویان مسیحی را مورد استقبال قرار دهند و پناهجویان مسلمان را مورد استقبال قرار ندهد.

نظرسنجی رویترز/ایپسوس به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی و در سراسر 50 ایالت آمریکا انجام گرفت. این نظرسنجی، پاسخ‌های یکهزار و 201 نفر از جمله 453 دموکرات و 478 جمهوری‌خواه را جمع‌آوری کرد.

منبع: فارس

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *