جدیدترین مطالب

ایران حملات آمریکا و انگلیس به خاک یمن را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات نظامی گسترده شب گذشته آمریکا و انگلیس در داخل خاک یمن را شدیدا محکوم کرد و افزود: این گونه حملات خودسرانه و ماجراجویانه، خارج از قواعد و اصول شناخته بین‌المللی و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن است.

حمایت فرانسوی‌ها از فلسطین در هوای بارانی

در حالیکه این روز‌ها ساکنان نوار غزه بدون امکانات اولیه زندگی زیر بمباران رژیم صهیونیستی؛ همراه با انفعال مجامع جهانی بسر می‌برند؛ حمایت از مردم فلسطین در هر شرایطی ادامه دارد مانند فرانسویان که این هفته در هوای بارانی به خیابان‌ها آمدند.

تنش امریکا و ایران به جنگ می انجامد؟

تنش امریکا و ایران به جنگ می انجامد؟

اخیرا ایالات متحده در تلافی آنچه حمله به مواضع امریکا در سوریه و کشته شدن سه سرباز آن اعلام کرده اهدافی را در عراق و سوریه و یمن بمباران کرد اما بیم آن می رود که تنش به بیش از آنچه تصور می شود، گسترش یابد.

جشن نیمه شعبان در زینبیه دمشق

جشن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، امام زمان (عج)، حرم مطهر عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری در حومه شهر دمشق حال و هوای دیگری دارد.

Loading

أحدث المقالات

داعش مسئول حمله شیمیایی سال ۲۰۱۵ در سوریه است

سازمان منع تسلیحات شیمیایی سازمان ملل اعلام کرد که گروه تروریستی داعش، مجریان حمله با تسلیحات شیمیایی به شهرستان «مارع» از توابع استان حلب سوریه در اول ماه سپتامبر ۲۰۱۵ بوده است.

ایران حملات آمریکا و انگلیس به خاک یمن را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات نظامی گسترده شب گذشته آمریکا و انگلیس در داخل خاک یمن را شدیدا محکوم کرد و افزود: این گونه حملات خودسرانه و ماجراجویانه، خارج از قواعد و اصول شناخته بین‌المللی و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن است.

حمایت فرانسوی‌ها از فلسطین در هوای بارانی

در حالیکه این روز‌ها ساکنان نوار غزه بدون امکانات اولیه زندگی زیر بمباران رژیم صهیونیستی؛ همراه با انفعال مجامع جهانی بسر می‌برند؛ حمایت از مردم فلسطین در هر شرایطی ادامه دارد مانند فرانسویان که این هفته در هوای بارانی به خیابان‌ها آمدند.

Loading

سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از شیوع جهانی کرونا

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی سعی می‌کند در شرایط شیوع کرونا حداکثر سوءاستفاده را با دروغ‌پراکنی و شایعه و شیوه‌های عملیات روانی داشته باشد، گفت: این رژیم با همین شیوه‌ها، در شرایط کنونی در حال آشکارسازی روابطش با برخی رژیم‌های عربی است.

سید رضا صدرالحسینی در گفتگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از درگیری کشورها با بحران کرونا برای پیشبرد اهداف خود در منطقه، خاطرنشان کرد: نگاهی به روندهایی که پس از شیوع بیماری کووید-19 در نقاط مختلف دنیا به وجود آمد، نشان می‌دهد که کشورها و رژیم‌ها سیاست‌های مختلفی در این دوره اتخاذ کردند؛ برخی برخورد سوءاستفاده‌گرانه و برخی برخوردی منفعلانه و برخی دیگر برخورد ناظرانه داشتند. رژیم غاصب صهیونیستی از رژیم‌های سیاسی بود که در ارتباط با این موضوع با نگاهی سوء استفاده‌گرانه ورود کرد.

وی با اشاره به تلاش این رژیم برای الحاق کرانه باختری در این شرایط و همچنین ایجاد ناآرامی‌ها در برخی کشورها ازجمله لبنان، افزود: در ابتدا آمریکایی‌ها هم از همین راهبرد استفاده کردند و پس از برخورد با شیوع بالای کرونا در کشورشان و تلفات فراوان، مجبور به تغییر موضع شدند؛ اما رژیم صهیونیستی با توجه به تجربیاتی که در حوزه عملیات روانی دارد، تلاش کرده به سوءاستفاده‌های خود ادامه دهد.

 

تلاش رژیم صهیونیستی برای علنی‌سازی روابط پنهانی با برخی کشورهای عربی

این کارشناس مسائل غرب آسیا گسترش روابط با کشورهایی را که در طول یک دهه گذشته با رژیم صهیونیستی روابط پنهانی داشتند، یکی از این سوءاستفاده‌ها دانست و گفت: این رژیم در شرایط کنونی در حال آشکارسازی این روابط است. این رژیم برای افزایش مشروعیت داخلی خود تلاش می‌کند روابط خود را با کشورهای عربی – اسلامی افزایش دهد.

وی با اشاره به اظهارات سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مبنی بر اینکه در آغاز شیوع کرونا یکی از کشورهای خلیج‌فارس به آن‌ها کمک‌رسانی کرده است، اظهار داشت: نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل این بحث را به‌عنوان عملیات پیش‌دستانه و اقدامی به‌منظور سوءاستفاده از شرایط کنونی مطرح کرده است؛ چراکه همه به‌خوبی آگاه هستند که هیچ‌یک از کشورهای عربی منطقه توان کمک‌رسانی در حوزه جلوگیری از شیوع و یا درمان بیماری کووید-19 را ندارند که بخواهند چیزی به این رژیم منتقل کنند.

صدرالحسینی تأکید کرد: این کشورها وابستگی شدیدی از جهت درمانی به کشورهای غربی دارند؛ بنابراین کاملاً مشخص است که این موضوع نوعی عملیات روانی برای اعلام این مسئله به تعداد معدودی از کشورها است که بگویند ما دیگر در انزوا نیستیم و با کشورهای عربی – اسلامی ارتباط داریم و اگر در این حوزه کشورهایی هم هستند که با ما رابطه ندارند، بعد از مدتی مجبور می‌شوند با توجه به در اقلیت بودن، ارتباط خود را با ما ایجاد کنند.

این تحلیلگر مسائل غرب آسیا گفت: تلاش رژیم صهیونیستی بر این است که مسئله «ایران هراسی» را در این فضا گسترش دهد و به کشورهای عربی – اسلامی اعلام کند که همه شما تعصباتی را که درگذشته نسبت به سرزمین فلسطین داشتید، کنار گذاشتید و فقط ایران است که این کار را نمی‌کند؛ بنابراین شما از ترس ایران باید به غرب و رژیم صهیونیستی نزدیک و برای مقابله با ایران به ما متصل شوید و از ما کمک بگیرید.

وی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی سعی می‌کند در فضای موجود حداکثر سوءاستفاده را با دروغ‌پراکنی و شایعه و شیوه‌های عملیات روانی داشته باشد، اضافه کرد: البته بخش قابل‌توجهی از اقدامات رژیم صهیونیستی پس از شیوع بیماری کووید-19 در فضای مجازی و با استفاده از عملیات روانی صورت می‌گیرد و سعی می‌کند با سوءاستفاده از این فضا اهداف خود را پیش ببرد؛ چراکه در داخل سرزمین‌های اشغالی میزان شیوع بیماری کرونا و تلفات آن بسیار بالا است؛ اما آمار و ارقامی در این رابطه از جانب دولت نتانیاهو اعلام نمی‌شود.

وی با اشاره به شکنندگی دولت نتانیاهو و متزلزل بودن آن به دلیل شکست انتخاباتی در سه مرحله گفت: این دولت اقتدار لازم برای اقدامات قابل‌توجه در حوزه داخلی و خارجی ندارد. همچنین کاهش کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی این رژیم را وادار کرده از شیوه‌های عملیات روانی استفاده کند و به سوءاستفاده‌های خود ادامه دهد.

صدرالحسینی با بیان اینکه سوءاستفاده‌هایی که به دلیل مشکلاتی که در برخی کشورهای عربی – اسلامی در پی شیوع کرونا ایجاد شده در فضای مجازی و میدانی صورت می‌گیرد، ادامه داد: این اقدامات را باید در قالب عملیات روانی و با در نظر گرفتن سستی بسیاری از حکام، پادشاهان و امرای رژیم‌های اسلامی و عربی در نظر گرفت و الا در شرایط کنونی در مقیاس قدرت این رژیم نسبت به قبل از کووید-19 هیچ‌گونه افزایش توان و قدرتی به وجود نیامده است و با توجه به شرایط داخلی ضعف بیشتری به این رژیم حاکم شده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *