جدیدترین مطالب

سرنوشت لایحه ضد پناهندگی دولت انگلیس

ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس، در نشست خبری صبح امروز در لندن وعده داد با تصویب لایحه ضد پناهجویی غیرقانونی در نشست امشب مجلس عوام این کشور، نخستین پناهندگان را ۱۰ تا ۱۲ هفته آینده، به کشور آفریقایی رواندا اخراج کند.

اسرائیل متحیر در برابر پاسخ به ایران یا جلب رضایت امریکا

اسرائیل متحیر در برابر پاسخ به ایران یا جلب رضایت امریکا

بایدن هم به نتانیاهو تاکید کرد که چنین حمایت قاطع بین المللی به رهبری آمریکا در کار نخواهد بود اگر اسرائیل تصمیم بگیرد به گونه ای علیه ایران تلافی کند که خطر فروکشیدن منطقه به یک جنگ بزرگتر را در بر داشته باشد، تحولی که هیچ کس خواهان آن نیست.

افزایش آمار شهدای نوار غزه به ۳۴۱۵۱ نفر

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد: شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون به ۳۴ هزار و ۱۵۱ نفر و شمار زخمی‌ها به ۷۷ هزار و ۸۴ نفر افزایش یافت.

تلاش جوان فلسطینی برای تولید نشاء سبزیجات در فلسطین

پس از آنکه رژیم صهیونیستی با حملات خود زمین های کشاورزی فلسطینیان را در شمال نوار غزه نابود کرد، یک جوان فلسطینی تلاش می کند با تولید نشاء سبزیجات و توزیع آن بین شهروندان فلسطینی گامی برای جلوگیری از گرسنگی هموطنانش بردارد.

چماق و هویج وعده صادق در پرونده اتمی ایران

چماق و هویج وعده صادق در پرونده اتمی ایران

علی ودایع در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: عملیات وعده صادق سطح بازدارندگی تهران را به گونه ای مقابل چشمان بهت زده آمریکا قرار داد که حالا نیازمند نوعی بازنگری در سطح تنش با ایران باشد. تهران در عالی ترین سطح همواره گفته که میز مذاکره را ترک نکرده و آماده رایزنی است. از طرف دیگر ادبیات جمهوری اسلامی در اجرای وعده صادق نشان داد که پس از تنبیه رژیم صهیونیستی تمایلی به ادامه تنش ندارد البته آمادگی جنگ مستقیم را هم دارد. گزینه حرکت برق آسای ایران به سمت دکترین اتمی نوع جدیدی از بازدارندگی تهران است که توانایی ورود به نقطه بی بازگشت را دارد. پالس های ایران برای غرب و مشخصا آمریکا، نوعی چماق و هویج است که امکان رایزنی درباره موضوعات دیگر را فراهم می کند.
Loading

أحدث المقالات

رئیس‌جمهور: میز مذاکره را ترک نکرده و مقابل فشارها مقاومت کردیم

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهور با اعلام شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران، گفت: جمهوری اسلامی از سویی دیپلماسی و میز مذاکره را ترک نکرد و از سوی دیگر برابر فشارها و تحریم‌های آمریکایی‌ها گزینه مقاومت و ایستادگی را برگزید و از حقوق خود کوتاه نیامد.

امضای تفاهم نامه چهارجانبه میان عراق، ترکیه، قطر و امارات برای پروژه «جاده توسعه»

نخست وزیر عراق گفت: تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای میان عراق، ترکیه، قطر و امارات برای همکاری در پروژه «جاده توسعه» امضا کردیم. پروژه جاده توسعه به عنوان پل ارتباطی میان مردم و فرهنگ‌های منطقه عمل و از امنیت و ثبات آن‌ها حمایت می‌کند.

Loading

سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از شیوع جهانی کرونا

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی سعی می‌کند در شرایط شیوع کرونا حداکثر سوءاستفاده را با دروغ‌پراکنی و شایعه و شیوه‌های عملیات روانی داشته باشد، گفت: این رژیم با همین شیوه‌ها، در شرایط کنونی در حال آشکارسازی روابطش با برخی رژیم‌های عربی است.

سید رضا صدرالحسینی در گفتگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از درگیری کشورها با بحران کرونا برای پیشبرد اهداف خود در منطقه، خاطرنشان کرد: نگاهی به روندهایی که پس از شیوع بیماری کووید-19 در نقاط مختلف دنیا به وجود آمد، نشان می‌دهد که کشورها و رژیم‌ها سیاست‌های مختلفی در این دوره اتخاذ کردند؛ برخی برخورد سوءاستفاده‌گرانه و برخی برخوردی منفعلانه و برخی دیگر برخورد ناظرانه داشتند. رژیم غاصب صهیونیستی از رژیم‌های سیاسی بود که در ارتباط با این موضوع با نگاهی سوء استفاده‌گرانه ورود کرد.

وی با اشاره به تلاش این رژیم برای الحاق کرانه باختری در این شرایط و همچنین ایجاد ناآرامی‌ها در برخی کشورها ازجمله لبنان، افزود: در ابتدا آمریکایی‌ها هم از همین راهبرد استفاده کردند و پس از برخورد با شیوع بالای کرونا در کشورشان و تلفات فراوان، مجبور به تغییر موضع شدند؛ اما رژیم صهیونیستی با توجه به تجربیاتی که در حوزه عملیات روانی دارد، تلاش کرده به سوءاستفاده‌های خود ادامه دهد.

 

تلاش رژیم صهیونیستی برای علنی‌سازی روابط پنهانی با برخی کشورهای عربی

این کارشناس مسائل غرب آسیا گسترش روابط با کشورهایی را که در طول یک دهه گذشته با رژیم صهیونیستی روابط پنهانی داشتند، یکی از این سوءاستفاده‌ها دانست و گفت: این رژیم در شرایط کنونی در حال آشکارسازی این روابط است. این رژیم برای افزایش مشروعیت داخلی خود تلاش می‌کند روابط خود را با کشورهای عربی – اسلامی افزایش دهد.

وی با اشاره به اظهارات سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مبنی بر اینکه در آغاز شیوع کرونا یکی از کشورهای خلیج‌فارس به آن‌ها کمک‌رسانی کرده است، اظهار داشت: نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل این بحث را به‌عنوان عملیات پیش‌دستانه و اقدامی به‌منظور سوءاستفاده از شرایط کنونی مطرح کرده است؛ چراکه همه به‌خوبی آگاه هستند که هیچ‌یک از کشورهای عربی منطقه توان کمک‌رسانی در حوزه جلوگیری از شیوع و یا درمان بیماری کووید-19 را ندارند که بخواهند چیزی به این رژیم منتقل کنند.

صدرالحسینی تأکید کرد: این کشورها وابستگی شدیدی از جهت درمانی به کشورهای غربی دارند؛ بنابراین کاملاً مشخص است که این موضوع نوعی عملیات روانی برای اعلام این مسئله به تعداد معدودی از کشورها است که بگویند ما دیگر در انزوا نیستیم و با کشورهای عربی – اسلامی ارتباط داریم و اگر در این حوزه کشورهایی هم هستند که با ما رابطه ندارند، بعد از مدتی مجبور می‌شوند با توجه به در اقلیت بودن، ارتباط خود را با ما ایجاد کنند.

این تحلیلگر مسائل غرب آسیا گفت: تلاش رژیم صهیونیستی بر این است که مسئله «ایران هراسی» را در این فضا گسترش دهد و به کشورهای عربی – اسلامی اعلام کند که همه شما تعصباتی را که درگذشته نسبت به سرزمین فلسطین داشتید، کنار گذاشتید و فقط ایران است که این کار را نمی‌کند؛ بنابراین شما از ترس ایران باید به غرب و رژیم صهیونیستی نزدیک و برای مقابله با ایران به ما متصل شوید و از ما کمک بگیرید.

وی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی سعی می‌کند در فضای موجود حداکثر سوءاستفاده را با دروغ‌پراکنی و شایعه و شیوه‌های عملیات روانی داشته باشد، اضافه کرد: البته بخش قابل‌توجهی از اقدامات رژیم صهیونیستی پس از شیوع بیماری کووید-19 در فضای مجازی و با استفاده از عملیات روانی صورت می‌گیرد و سعی می‌کند با سوءاستفاده از این فضا اهداف خود را پیش ببرد؛ چراکه در داخل سرزمین‌های اشغالی میزان شیوع بیماری کرونا و تلفات آن بسیار بالا است؛ اما آمار و ارقامی در این رابطه از جانب دولت نتانیاهو اعلام نمی‌شود.

وی با اشاره به شکنندگی دولت نتانیاهو و متزلزل بودن آن به دلیل شکست انتخاباتی در سه مرحله گفت: این دولت اقتدار لازم برای اقدامات قابل‌توجه در حوزه داخلی و خارجی ندارد. همچنین کاهش کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی این رژیم را وادار کرده از شیوه‌های عملیات روانی استفاده کند و به سوءاستفاده‌های خود ادامه دهد.

صدرالحسینی با بیان اینکه سوءاستفاده‌هایی که به دلیل مشکلاتی که در برخی کشورهای عربی – اسلامی در پی شیوع کرونا ایجاد شده در فضای مجازی و میدانی صورت می‌گیرد، ادامه داد: این اقدامات را باید در قالب عملیات روانی و با در نظر گرفتن سستی بسیاری از حکام، پادشاهان و امرای رژیم‌های اسلامی و عربی در نظر گرفت و الا در شرایط کنونی در مقیاس قدرت این رژیم نسبت به قبل از کووید-19 هیچ‌گونه افزایش توان و قدرتی به وجود نیامده است و با توجه به شرایط داخلی ضعف بیشتری به این رژیم حاکم شده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *