جدیدترین مطالب

جنگ روسیه و اوکراین دوساله شد

جنگ بین روسیه و اوکراین که در آغاز تصور می‌شد کمتر از چندماه به طول خواهد کشید، حالا دو سال از آن سپری می‌شود و چشم انداز روشنی برای پایان آن دیده نمی‌شود.

Loading

أحدث المقالات

نلسون ماندلای فلسطین کیست؟

یکی از رهبران شناخته شده و مورد احترام فلسطینی ممکن است به زودی در قالب یک توافق آتش بس با حماس از زندان‌های اسرائیل آزاد شود. نگاهی به سابقه فعالیت‌های وی، از جمله رهبری اقدامات سیاسی از پشت میله‌های زندان نشان می‌دهد که وی می‌تواند نقشی کلیدی در احیای راه حل دو دولت ایفا نماید. در حقیقت برغوثی ممکن است کلید توافقی بر سر چیزی بیش از یک آتش بس صرف باشد. وی ممکن است بهترین امید برای احیای راه حل دو دولتی باشد.

جنگ روسیه و اوکراین دوساله شد

جنگ بین روسیه و اوکراین که در آغاز تصور می‌شد کمتر از چندماه به طول خواهد کشید، حالا دو سال از آن سپری می‌شود و چشم انداز روشنی برای پایان آن دیده نمی‌شود.

Loading
دکتر خرازی در دیدار با رئیس شورای عالی صلح افغانستان:

آمریکا مانع صلح در افغانستان است

۱۳۹۷/۰۸/۱۳ | خبرهای شورا

شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی اظهار داشت آمریکا از افغانستان استفاده ابزاری می کند و ادعای این کشور برای برقراری صلح قابل اعتماد نیست.

دکتر کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار با محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشت، حضور نیروهای امریکایی در افغانستان مانع تحقق صلح در این کشور شده است، ضمن آنکه مداخلات سایر کشورها نیز شرایط را در افغانستان پیچیده تر کرده است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با ارزیابی نقش آمریکا در امور افغانستان گفت، آمریکا از افغانستان استفاده ابزاری می کند و ادعای این کشور برای برقراری صلح قابل اعتماد نیست. همچنانکه اقدام واشنگتن برای انتقال داعش از عراق و سوریه به افغانستان در تضاد کامل با ادعای تلاش آمریکا برای ایجاد صلح در افغانستان است.

دکتر خرازی در ادامه افزود، خطر داعش در افغانستان با توجه به حمایت عربستان و آمریکا و استفاده ابزاری از آنها باید جدی گرفته شود.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به پیچیدگی شرایط در افغانستان و مداخله قدرت های بزرگ در این کشور اظهار داشت، شورای صلح افغانستان مسئولیت مهمی بر عهده دارد.

دکتر خرازی با تاکید بر اینکه  ایران از دوران جهاد همواره سعی کرده است پشتیبان ملت افغانستان باشد، اظهار داشت، با توجه به آنکه صلح در افغانستان روی امنیت ایران و منطقه تاثیرگذار است مورد استقبال ما است و آماده همکاری برای تحقق صلح در افغانستان می باشیم.

آقای محمد کریم خلیلی نیز ضمن ابراز خوشحالی از سفر به ایران، جایگاه تهران در تحقق صلح در افغانستان را بسیار حائز اهمیت دانست.

رئیس اظهار شورای صلح افغانستان درباره روند صلح در افغانستان اظهار داشت، همه گروه ها و اقشار در افغانستان خواستار برقراری صلح هستند و در این رابطه اجماع ملی خوبی وجود دارد. ضمن آنکه تلاش ما نیز این است که در شیوه برقراری صلح به اجماع برسیم.

آقای خلیلی در ادامه افزود، ایجاد صلح در افغانستان مستلزم رویکرد عزتمندانه در قبال همه گروه های افغانی و پیشبرد گفتگوی بین افغانی و در فضای اعتماد متقابل می باشد.

رئیس اظهار شورای صلح افغانستان با تاکید بر نقش مثبت ایران در افغانستان اظهار داشت، کمک ها و پشتیبانی ایران از ملت افغانستان در سال های گذشته مورد تقدیر ملت افغانستان است و انتظار داریم در ایجاد صلح نیز مساعدت و نقش موثری ایفا کند.

آقای خلیلی در ادامه افزود، تسهیلات جمهوری اسلامی ایران در امر تحصیل صدها هزار دانش آموز و 21 هزار دانشجوی افغانی سرمایه عظیمی برای ملت افغانستان به ارمغان آورده و مورد تقدیر ملت افغانستان است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *