جدیدترین مطالب

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

در جنگ‌های آینده، فرماندهان آمریکایی می‌خواهند ربات‌ها را به مقابله با اولین گلوله‌های دشمن بفرستند. روبات‌های ارتش آمریکا که روی هشت چرخ حرکت می کنند و از مهمات کافی در انبانشان برای تغذیه سلاح های دستی برخوردارند، در آن میدان رزمی، به شهر خیالی اوجن حمله کردند. روبات‌ها به خانه‌هایی که نیروی مقابل در آنها پناه گرفته بودند، تیراندازی کردند. پهپادهایی که ساعت‌ها روی میدان جنگ پرواز ‌کردند، بالای سر مک‌کردی و تیمش پرسه زده و "بمب‌ها" – در این مورد توپ‌های فومی فوتبال – را مستقیماً روی آنها پرت کردند، شلیک های دقیق توپخانه. سگ‌های روباتیک با سنسورهای روی سرشان، خانه‌ها را برای اطمینان از پاک بودن آنها جست وجو می‌کردند.
Loading

أحدث المقالات

ایستگاه بعدی رویارویی تهران و تل آویو کجاست؟ / آیا پایان جنگ غزه، شروع جنگ اسرائیل با حزب‌الله خواهد بود؟

در طی شش ماه گذشته تنش‌ها در امتداد مرز اسرائیل و لبنان به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. اسرائیل اکنون ۱۰۰ هزار نیرو به سمت مرز‌های شمالی یعنی محل رویارویی با گروه حزب الله گسیل داشته و درگیری‌ها در این منطقه مدام رو به افزایش است.

کی یف حدود 500 سرباز را در اطراف پنج شهرک در جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک از دست داد

وزارت دفاع روسیه گزارش داد که پرسنل نظامی گروه “جنوبی” ارتش روسیه یگان های هشت تیپ اوکراینی را در نزدیکی بلوگروفکا در جمهوری خلق لوگانسک و چهار شهرک دیگر در جمهوری خلق دونتسک شکست داده و همچنین یک ضدحمله را دفع کردند و تلفات کی یف به 500 سرباز رسید.

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

در جنگ‌های آینده، فرماندهان آمریکایی می‌خواهند ربات‌ها را به مقابله با اولین گلوله‌های دشمن بفرستند. روبات‌های ارتش آمریکا که روی هشت چرخ حرکت می کنند و از مهمات کافی در انبانشان برای تغذیه سلاح های دستی برخوردارند، در آن میدان رزمی، به شهر خیالی اوجن حمله کردند. روبات‌ها به خانه‌هایی که نیروی مقابل در آنها پناه گرفته بودند، تیراندازی کردند. پهپادهایی که ساعت‌ها روی میدان جنگ پرواز ‌کردند، بالای سر مک‌کردی و تیمش پرسه زده و "بمب‌ها" – در این مورد توپ‌های فومی فوتبال – را مستقیماً روی آنها پرت کردند، شلیک های دقیق توپخانه. سگ‌های روباتیک با سنسورهای روی سرشان، خانه‌ها را برای اطمینان از پاک بودن آنها جست وجو می‌کردند.

ایران خواهان ایفای نقش بریکس برای توقف فوری جنایات اسرائیل شد

مسکو- ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست معاونان وزیر امور خارجه و نمایندگان ویژه کشورهای عضو گروه بریکس با موضوع بررسی تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا، ایفای نقش این گروه برای توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

صهیونیست‌ها ده‌ها نفر را در بیمارستان ناصر زنده به گور کردند

نهادهای دولتی غزه با اشاره به جنایات هولناک صهیونیست‌ها در بیمارستان ناصر از جمله تکه تکه کردن اجساد فلسطینیان و ریختن آنها در کیسه زباله و سرقت اعضای بدنشان اعلام کردند، شواهد نشان می‌دهد اشغالگران شماری از غیرنظامیان را زنده به گور کرده‌اند.

Loading

رسانه ها؛ اعلام  اقتصاد جنگی درآمریکا و…

۱۳۹۹/۰۱/۰۱ | گزیده های راهبردی

شورای راهبردی آنلاین: دورخیز ترامپ برای اعلام "اقتصاد جنگی" در ایالات متحده، افزایش شمار جان باختگان کرونا در آمریکا، لغو اعزام ۲۰ هزار نیروی ارتش آمریکا  به لهستان،  لغو نشست حضوری سران گروه ۷ به دستور ترامپ، افزایش نگرانی‌ها از تاثیر سخنان ترامپ بر رشد نژادپرستی با کاربرد عبارت "ویروس چینی"، رونمایی از طرح اضطراری بانک مرکزی اروپا، برگزاری نشست اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامدهای کرونا بر اقتصاد در ۲۶ مارس، آخرین آمار قربانیان کرونا در جهان ، تماس تلفنی شی و پوتین در مورد کرونا، اقامت ناخواسته 100 هزار اروپایی در خارج از کشورهای‌شان، ، مقابله به مثل چین با خبرنگاران آمریکایی، کاهش نرخ بهره اصلی  بانکهای انگلیس به سطح بی سابقه، و  هشدار نمایندگان عراقی درباره تحرکات آمریکا از مهم‌ترین خبرهای روابط خارجي بود که در رسانه ها بازتاب يافت. در ادامه گزيده اي از آنها را مرور مي کنيم.

دویچه وله:  ترامپ ویروس کرونا را بزرگترین تهدید برای آمریکا خواند و خود را در شرایط جنگی دانست. دولت ایالات متحده قصد دارد با جدیت بیشتری با پیامدهای ویروس کرونا مقابله کند. دونالد ترامپ یک بسته حمایتی مصوب مجلس سنا را توشیح کرد که قصد دارد از پیامدهای ناگوار انسانی برای جامعه جلوگیری کند. مصوبه تازه مقرر می‌دارد که کارگران و کارکنان در صورت ابتلا به اپیدمی کرونا همچنان حقوق خود را دریافت کنند.

خبرگزاری صدا و سیما: دانشگاه جانز هاپکینز از افزایش شمار جان باختگان ویروس کرونا در آمریکا به ۲۰۵ و افزایش شمار افراد مبتلا در این کشور به ۱۴۲۰۲ نفر خبر داد. مقامات چین نیز اعلام کردند روز جمعه برای دومین روز پیاپی، هیچ مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش نشده است، هر چند که شمار موارد ابتلا که وارد این کشور شده اند به بالاترین سطح رسیده است.

خبرگزاری مهر: مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در قاره اروپا اعزام هزاران تن از نیروهای نظامی این کشور به لهستان برای اجرای مانورهای بزرگ نظامی را لغو کرد. با توجه به توصیه های وزارت خارجه آمریکا مبنی بر عدم سفر به خارج از این کشور و همچنین قرنطینه شخصی شماری از افسران ارتش آمریکا، مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا اعزام هزاران نیروی نظامی این کشور به لهستان برای اجرای مانورهای بزرگ نظامی را لغو کرده است.

العالم فارسی: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نشست حضوری سران گروه هفت (G۷) را که قرار بود ماه ژوئن (خرداد) در کمپ دیوید برگزار شود، لغو کرد.این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها مرزهای خود را بسته و ممنوعیت‌هایی در خصوص مسافرت‌های خارجی وضع کرده‌اند. قرار است به جای نشست حضوری، مذاکرات و گفت‌وگوها از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن دفاع از استفاده از عبارت «ویروس چینی» برای توصیف ویروس جدید کرونا تاکید کرد که این عبارت جنبه «نژادپرستانه» ندارد. رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او درباره استفاده از عبارت «ویروس چینی» همزمان با موج تبعیض علیه آمریکایی‌های چینی تبار به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا پرسید، گفت: «[استفاده از این عبارت] اصلا نژادپرستانه نیست. اصلا! این [ویروس] از چین می‌آید و دلیلش همین است.»

یورونیوز:  بانک مرکزی اروپا از طرح خرید عظیم اوراق قرضه به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو(۸۲۰ میلیارد دلار) رونمایی کرد. بر اساس این طرح بانک مرکزی اروپا اقدام به خرید بدهی‌های دولت‌ها و شرکت‌ها در قالب اوراق قرضه خواهد کرد. با توجه به تعهد پیشین این بانک برای خرید اوراق بدهی، مجموع خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی اروپا در سال جاری میلادی به ۱.۱ تریلیون یورو می‌رسد که معادل ۶ درصد تولید ناخالص داخلی منطقه یوروست.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): مجمع اتحادیه اروپا جهت اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات مقتضی به منظور مقابله با شیوع کرونا و اثرات آن در اقتصاد جهان در ۲۶ مارس تشکیل جلسه خواهد داد.پارلمان اروپا قرار است نشستی را در ۲۶ مارس به منظور کاهش تاثیرات منفی و ناگهانی کرونا بر اقتصاد جهان برگزار کند که در آن تدابیر ویژه‌ای را از جمله تخصیص ۳۷ میلیارد یورو (۳۹/۴۸ میلیارد دلار) بودجه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصویب خواهند کرد.

رادیو چین: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد : تعداد موارد ابتلا به کووید-19 جهان به بیش از 200 هزار مورد رسیده است. تودور آدهانوم، دبیر کل سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری هفتگی این سازمان اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی بیش از 200 هزار مورد اعلام شده مبتلا به کووید-19 از کشورها و مناطق مختلف جهان را دریافت کرده که در این میان، تعداد مرگ نیز به بیش از 8000 مورد رسیده است.

خبرگز اری ایرنا:  «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین و «ولادیمیر پوتین» همتای روسی وی پنجشنبه شب در تماسی تلفنی آخرین وضعیت کرونا در دو کشور را مورد بررسی قرار دادند. در این تماس تلفنی روسای جمهوری دو کشور بر توسعه همکاری ها برای مبارزه با ویروس کرونا و همچنین حمایت دو کشور از یکدیگر برای مهار بحران کرونا با یکدیگر رایزنی کردند.

خبرگزاری آناتولی : بیش از 100 هزار تبعه اروپایی به‌دلیل شیوع کرونا مجبور به اقامت ناخواسته و اجباری در خارج از کشورهای متبوع خود شده اند. اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در توئیتر اعلام کرد: بیش از 100 هزار اروپایی، از جمله شمار زیادی کودک به‌دلیل شیوع ویروس کرونا ناچار به اقامت ناخواسته در خارج از کشورهای متبوع خود شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم:  سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد: با خبرنگاران آمریکایی همانگونه رفتار می‌کنیم که آمریکا با خبرنگاران چینی رفتار می‌کند. گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین  گفت: آمریکا در سالهای اخیر در مقابل خبرنگاران چین تدابیر تبعیض آمیز و محدویتهایی اتخاذ کرده و چین به ناچار بر اساس اصول برابری، در مقابل رسانه ها و خبرنگاران آمریکا مقابله به مثل می کند.

 ان. اچ.کی ژاپن: بانک انگلستان نرخ بهره اصلی را به سطح بی سابقه ای کاهش داد. بانک انگلستان نرخ بهره اصلی خود را برای دومین بار در ماه میلادی جاری کاهش داد تا به آرام کردن آشفتگی در بازارهای مالی در بحبوحه گسترش ویروس جدید کرونا کمک کند.

خبرگزاری فارس: دو نفر از نمایندگان پارلمان عراق ضمن هشدار نسبت به مداخلات آمریکا در مسائل داخلی این کشور، از بغداد خواستند که در راستای پایان بخشیدن به این مداخلات، تلاش کند. «حامد الموسوی» نماینده ائتلاف الفتح عراق تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا از خلأ سیاسی در عراق سوء استفاده کرده است.الموسوی توضیح داد که اتهامات آمریکا مبنی بر استفاده از فرودگاه کربلای معلی به عنوان انبار مهمات، «باطل است و مسئولان رسمی و تولیت حرم مطهر امام حسین (ع) تأکید کردند که هیچ سلاحی در داخل فرودگاه وجود ندارد».

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *