جدیدترین مطالب

جنگ در کابینه جنگ

بعد از گذشت چند ماه از جنایات رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم درخصوص نداشتن دستاورد، با یکدیگر به اختلاف خورده اند.

جنگ در کابینه جنگ

بعد از گذشت چند ماه از جنایات رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم درخصوص نداشتن دستاورد، با یکدیگر به اختلاف خورده اند.

تغییر لحن به سبک بایدن

پس از آن که بایدن در داخل با اختلافات افکار عمومی مواجه شد اخیرا لحن خود را درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تغییر داد.

تغییر لحن به سبک بایدن

پس از آن که بایدن در داخل با اختلافات افکار عمومی مواجه شد اخیرا لحن خود را درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تغییر داد.

شاهدان غزه

پزشکان کشور‌های خارجی بازگشته از نوار غزه، درد و رنج مجروحان و آوارگان فلسطینی را در بیمارستان‌های مختلف این منطقه فراتر از تصویر دانستند.

پهپاد‌های شگفت انگیز

ایران در پاسخ به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق، مناطقی از سرزمین‌های اشغالی را با موشک بالستیک و کروز و شلیک پهپاد هدف قرار داد.

Loading

أحدث المقالات

ببینید | بمباران شدید محله شجاعیه توسط جنگنده‌های اسرائیلی

جنگنده‌های ارتش اسرائیل عصر امروز دوشنبه، مناطق مختلف شهر غزه را هدف حملات سنگین خود قرار داده‌اند. در این حمله هوایی، محله شجاعیه در شرق غزه، عمارتی مسکونی در محله الدرج و یک خانه در منطقه الصفطاوی در شهر غزه بمباران شده است. منبع: مهر

پیام رئیس جمهور خطاب به مردم پاکستان به زبان اردو

تهران – ایرنا – رئیس جمهور در پیامی به مردم پاکستان و به زبان اردو، از اشتراکات مذهبی، فرهنگی و تمدنی ملت‌های ایران و پاکستان به عنوان ظرفیت مهمی برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور یاد کرد.

عکس | حرکت عجیب پلیس ضدشورش در جاکارتا برای ترساندن مردم معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری

بدنبال اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری اندونزی، جاکارتا پایتخت این کشور به صحنه درگیری میان معترضان به نتایج انتخابات با نیروهای پلیس تبدیل شد. در همین راستا، تصویری از حرکت عجیب پلیس ضدشورش در جاکارتا برای ترساندن مردم معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری مشاهده می‌کنید. نیروهای ضد شورش برای ترساندن مردم از تجمع و انجام اعتراضات گسترده، وسایل خود را روی زمین گذاشتند تا نشان دهند به محض تجمع، آماده برخورد شدید هستند./ خبرآنلاین

رئیس جمهور: اراده ایران و پاکستان بر توسعه روابط همه جانبه است

تهران – ایرنا – رییس جمهور با بیان اینکه این سفر به دعوت رییس جمهور پاکستان انجام گرفته ومذاکرات متعددی از صبح امروز در ابعاد مختلف با مقامات کشور برگزار شده است،اراده دو کشور رابر توسعه روابط در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی تجاری، علم و فناوری و فرهنگی دانست و گفت: امیدواریم بعد از این سفر شاهد رشد و توسعه روابط دوکشور به شکل فزاینده باشیم.

Loading

برتری‌طلبی مسکو در انرژی هسته‌‌ای

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین – ترجمه: استفاده از صادرات انرژی به‌عنوان موتوری برای نفوذ ژئوپلیتیکی، موضوع جدیدی برای روسیه نیست.

اندیشکده استراتفور نوشت: گاز طبیعی به‌عنوان یک اهرم نفوذ در سراسر اروپا، یک کالای مهم تجاری در مجموعه راهبردهای مسکو برای دست یافتن به هدف است.
انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای منابع انرژی جایگزین فزونی یابد، اما قدرت‌های هسته‌‌ای غربی و آسیایی نتوانسته‌اند در‌ ‌این زمینه سرمایه‌گذاری کنند، زیرا ترکیبی از نیروهای بازار، تغییرات پی‌درپی سیاسی و افکار منفی اجتماعی جریان را در بسیاری از قدرت‌های سنتی علیه هسته‌‌ای چرخانده است.
بااین‌حال روسیه در چند سال اخیر به دنبال گسترش راهبرد صادرات انرژی هسته‌‌ای خود و حفظ نفوذ سیاسی بر صحنه جهانی در خارج از بخش‌های نفت و گاز طبیعی بوده است.
تصویب قراردادها توسط «شورای دولتی مصر» با «شرکت انرژی اتمی ‌دولتی روسیه» در اوایل ماه جاری، همراه با دیدار احتمالی رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین از قاهره، راهبرد مزبور را به خط مقدم بازگرداند.
درحالی‌که شرکت‌های انرژی هسته‌‌ای در سایر نقاط جهان در کشمکش هستند، روسیه بزرگ‌ترین بازیگر در صحنه جهانی گشته است.
دفتر سفارش‌های شرکت مزبور با شرایط سرمایه‌گذاری و قراردادی جذاب حمایت می‌شود. روسیه برخلاف رهبران غربی به‌جای تمرکز بر رآکتورهای پیشرفته هسته‌‌ای یا استاندارد، به راه‌حل‌های پایان-تا-پایان و ازجمله دفع زباله روی آورده است.
موضع اصلی و جهانی مسکو ضمانت شده و بدون محدودیت نیست. درحالی‌که روسیه به‌اندازه دیگر بازیگران عمده، به‌ویژه در جهان درحال‌توسعه، از سوی نیروهای بازار کنترل نمی‌شود، برنامه ملی چین هنوز به‌طورجدی وجود ندارد، اما چرخش آشکار آرژانتین از روسیه به سمت چین در آخرین پروژه هسته‌‌ای خود شاید نشان‌دهنده آن است که رقابت با مسکو نزدیک‌تر می‌شود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *