جدیدترین مطالب

شراکت راهبردی پاریس-دهلی و گشایش مسیر سوم در دیپلماسی

شورای راهبردی آنلاین-رصد: بعد از جنگ روسیه-اوکراین در فوریه 2022، خودداری دهلی از محکوم کردن روسیه باعث نگرانی تعدادی از کشورهای غربی شد. همزمان، سفر جنجالی رئیس جمهور فرانسه به چین در سال گذشته در کنار تمایلش برای تقویت روابط اقتصادی با پکن پرسش‌هایی را درباره سیاست مبهم فرانسه در قبال چین برانگیخت.

حمله ارتش یمن به کشتی‌های جنگی آمریکا

نیرو‌های مسلح یمن در پاسخ به تجاوز آمریکا به خاک یمن و حمایت از ملت فلسطین در عملیاتی نظامی، یک نفتکش و شماری از کشتی‌های جنگی آمریکایی را هدف قرار دادند.

نتانیاهو درصدد ادامه جنگ است

مشاور رسانه‌ای هنیه تاکید کرد: بدون توقف تجاوزگری‌های ارتش اشغالگر، خروج نظامیان صهیونیست از نوار غزه و ورود کمک‌های بشردوستانه، نمی‌توان از برقراری آتش بس موقت سخن گفت.

جهان اسلام عزادار غزه و فلسطین است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در اجلاس فوق العاده وزرای اطلاع رسانی کشور‌های همکاری اسلامی برای غزه گفت: جهان اسلام عزادار غزه و فلسطین است .

Loading

أحدث المقالات

پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در کارولینای جنوبی

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در ایالت کارولینای جنوبی پیروز شد. این یک شکست سریع برای «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل بود که سابقه فعالیت به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی را در کارنامه خود دارد. 

پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در کارولینای جنوبی

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در ایالت کارولینای جنوبی پیروز شد. این یک شکست سریع برای «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل بود که سابقه فعالیت به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی را در کارنامه خود دارد. 

Loading

سرنگونی جنگنده صهیونیستی و تغییر معادلات مقاومت

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: سردبیر روزنامه الکترونیکی رأی الیوم نوشت: سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی نقطه آغاز تغییر در معادلات مقاومت از حالت تدافعی به حالت تهاجمی است.

عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه الکترونیکی رأی الیوم در یادداشت امروز خود نوشت؛ سرنگونی هواپیمای اسرائیلی و مقابله با تجاوزگری اسرائیل در سوریه روزی تاریخی است که از مدتها پیش در انتظار آن بوده ایم… آیا ما در برابر مرحله تازه ای از بازدارندگی هستیم؟ چرا نتانیاهو شتابزده با پوتین و ترامپ تماس گرفت و دست گدائی برای مهار بحران دراز کرد؟ بازگشائی پناهگاهها در حیفا و تل آویو به چه معناست؟
حقیقتاً روزی تاریخ است… سیستم دفاع هوائی سوریه در زمانی مناسب هواپیمای اف 16 اسرائیلی را که نماد زورگوئی اسرائیل است سرنگون کردند. کجا؟ در آسمان فلسطین اشغالی و به موازات آن شش موشک بالستیک به اهداف تعیین شده اصابت نکردند.
این اقدام سوریه برای یکبار نخواهد بود بلکه نقطه آغاز مرحله ای تازه است تا به این شکل محور مقاومت از معادله بازدارندگی فعال به مرحله تهاجم و هدف قرار دادن عمق اسرائیل منتقل شود. ما به چشم خویش لاشه هواپیمایی که در الجلیل سقوط کرده بود و همچنین موشکها را دیدیم.
بازگشائی پناهگاههای حیفا و تل آویو و تماس شتابزده نتانیاهو از طریق خط تلفن قرمز با رؤسای جمهوری روسیه و آمریکا و درخواست مهار بحران، بدان معناست که اسرائیل نمی خواهد وارد جنگی گسترده شود. این مسئله به معنای تغییر در معادلات و آغاز صبحی تازه است. این پیامی صریح به اسرائیل بود که می گفت زمان زورگوئی به پایان رسیده است و این امت اکنون درحال بیداری هستند و آماده می شوند تا کرامت و عزت خود را به سرعت بازیابند.
این سیستم دفاعی پیشرفته سوریه آغاز بارش باران است. این واکنش غیرمستقیم روسیه به سرنگونی هواپیمای سوخوی روسی در آسمان شهرک سراقب در حومه ادلب و حمله آمریکا به نیروهای طرفدار ارتش سوریه در شرق دیرالزور است.
گنبد آهنین اسرائیل نتوانست با موشکهای سوری مقابله کند و در برابر موشک های مقاومت که از جنوب لبنان و جنوب فلسطین شلیک خواهند شد نیز ناتوان خواهد بود. این گنبدها هرچقدر که عظیم باشند قادر به حفاظت از شهرک نشینان نخواهند بود زیرا اراده ای قویتر وجود دارد. اراده ای که ریشه در زخم دارد و می خواهد به خفت و سستی پایان دهد.
این موشک مبارک سوری که هواپیمای اف 16 متجاوز اسرائیلی را سرنگون کرد، اعتبار امت عربی را بازگرداند و روحیه ضعیف شهروندان عربی را تقویت کرد تا مسیر خود را در برابر دشمن اشغالگر بازیابند.
از زمانی که فرماندهان نظامی اسرائیل به جای استفاده از هواپیما برای هدف قرار دادن عمق خاک سوریه به موشک متوسل شده بودند مشخص بود که تحولی دفاعی در سوریه روی داده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *