جدیدترین مطالب

حمام خون در الرشید

حمام خون در الرشید

در حالی روز پنج شنبه شمار شهدای غزه از مرز ۳۰ هزار نفر عبور کرد که اشغالگران صهیونیست در همان روز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز در توجیه این جنایت خود مدعی شد «صدها فلسطینی هنگام دریافت کمک ها در شمال غزه به سربازان ما نزدیک شدند و نیروهای ما به سمت آنها تیراندازی کردند. در مقابل سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین طی گزارشی عنوان داشت که شهدا و زخمی‌های جنایت خیابان الرشید به تمامی بیمارستان‌ها در شمال غزه منتقل شدند. او افزود: کادر پزشکی با امکانات محدود خود در حال رسیدگی به زخمی‌های با وضعیت وخیم هستند.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

این رتبه‌بندی بر اساس کمیتی موسوم به «شاخص قدرت آتش‌باری جهانی» صورت می‌گیرد که با در نظر گرفتن بیش از ۶۰ عامل محاسبه شده است.

سران رژیم صهیونیستی به عمد اسیران خود را می کشند

بوعبیده سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس گفت، ما همواره برای حفظ جان این اسیران تلاش کردیم، اما روشن است که سران دشمن به عمد این اسیران را به قتل می‌رسانند تا از دست این پرونده خلاص شوند.

Loading

أحدث المقالات

گالووی دلیل رأی مردم را اعلام کرد

نماینده مجلس عوام انگلیس تأکید کرد بیش از دو سوم مردم این کشور حامی فلسطین هستند درحالی که دولت انگلیس موضعی عکس این دارد.

رئیسی وارد الجزیره شد

رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) با استقبال آقای «نذیر العرباوی» نخست وزیر الجزایر وارد الجزیره پایتخت این کشور شد….

تاکید کاخ سفید بر راههای جایگزین کمک‌رسانی و آتش‌بس در غزه پس از کشتار آوارگان فلسطینی

نیویورک – ایرنا- هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید در حالیکه واشنگتن همچنان از اسرائیل حمایت می‌کند، اذعان کرد کشتار آوارگان فلسطینی از سوی این رژیم  بر نیاز به یافتن مسیرهای جایگزین برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه و اهمیت زیاد به دستیابی به توافق آتش بس ۶ هفته ای تاکید دارد.

Loading
تحلیلگر صهیونیست:

راهپیمایی بازگشت، انتفاضه ای جدید

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: یک تحلیلگر صهیونیست اذعان کرد راهپیمایی‌های «بازگشت بزرگ» در طول مرزهای نوار غزه، مدل جدیدی از انتفاضه در برابر طرح‌های واشنگتن برای یهودی‌سازی فلسطین اشغالی، را خلق کرده است

«یونی بن مناحم» کارشناس صهیونیست در امور عربی می‌گوید راهپیمایی‌هایی که فلسطینیان در مرزهای نوار غزه برگزار می‌کنند، از همان روز نخست آغازین دستاوردهای مهمی داشته است که بارزترین آنها، موفقیت در ایجاد یک نقطهِ همیشه‌داغ در طول مرزها با غزه است و این استراتژی فلسطینی ترسیم‌شده برای ایجاد یک مدل جدید از انتفاضه در برابر طرح‌های ترامپ و آرمان‌های عربی در قبال عادی‌سازی با «اسرائیل»، است.

وی افزود مطمئنا این موفقیت انگیزه‌ای برای چنین اقداماتی( تظاهرات) و گام گذاشتن در هر مناسبت ملی می‌شود به‌ویژه این‌که ما در آستانه سالگرد «روز نکبت»( سالروز اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل) در اواسط ماه آینده قرار داریم و انتظار می‌رود در چنین روزی تظاهرات‌کنندگان خواسته کامل خودشان را اعلام کنند.

بن‌مناحیم تأکید کرد این راهپیمایی‌ها وضعیت آرامشِ حاکم بر مرزها از زمان پایان تجاوز اسرائیل به نوار غزه در سال 2014، را شکسته است امری که «اسرائیل» را بر آن داشت که نیروهایش را برای مقابله با این راهپیمایی‌ها مستقر کند؛ برای این‌که آنها در «اسرائیل» معتقدند که چنین راهپیمایی‌هایی استراتژی جدید مقاومت فلسطین، بعد از انتفاضه‌های سنگ، چاقو و اسلحه گرم است. افزون بر این، امروز زمان آن انتفاضه گسترده مردمی در مرزها برای بازپس‌گیری حقوق‌شان، که توسط اسرائیل سلب شده، فرا رسیده است.

این نویسنده اسرائیلی به مجموعه‌ای از دستاورد فلسطینیان، که آنها را طی روزهای گذشته و در جریان راهپیمایی «بازگشت» محقق کرده‌اند، اشاره کرد که مهم‌ترین آنها عبارتند از: بازگشت قضیه فلسطین و حق بازگشت فلسطینیان به دستورکارهای نهادهای دولتی، معطوف شدن توجه جهانی به محاصره نوار غزه و بحران انسانی در این باریکه، و در تنگنا قرار دادن اسرائیل در محافل بین‌المللی، بعد از انتشار تصاویر شهید و مجروح کردن بیش از 1500 فلسطینی در یک روز.

طبق گفته این نویسنده اسرائیلی، راهپیمایی‌های «بازگشت بزرگ» همچنین موانع بیشتری در مسیر طرح «معامله قرن» که رئیس‌جمهوری آمریکا درصدد اجرای آن، با پشتیبانی حکام عربی است، قرار داده. از سوی دیگر، این راهپیمایی‌ها مرزهای شرقی، جنوبی و شمال نوار غزه را به مراکز تنش‌های جدید میان فلسطینیان و ارتش اشغالگر تبدیل کرده است.

این راهپیمایی‌ها ماهیت مردمی درگیری‌های فلسطینیان با اشغالگر اسرائیلی را برگرداند و مانع آن شد که تشکیلات خودگردان فلسطینی تحریم‌های بیشتری علیه نوار غزه اعمال کند.

منبع: تسنیم

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *