جدیدترین مطالب

Loading

أحدث المقالات

زلنسکی: تصویب کمک آمریکا نشان می‌دهد اوکراین برای کرملین افغانستان دوم نخواهد بود

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی گفت که بسته کمکی به کشورش که توسط مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد، پیام محکمی به کرملین می‌فرستد که اوکراین افغانستان دوم نخواهد بود. او تاکید کرد که این کمک‌ها به کشور فرصت پیروزی می‌دهد و کی‌یف قادر خواهد بود از خود در برابر روسیه دفاع کند.

Loading

متن کامل بیانیه مشترک مذاکرات هسته‌ای سوم آذر وین

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

در پایان مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین، کاترین اشتون، هماهنگ کننده این گروه و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بیانیه مشترکی صادر کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

از زمان توافق بر سر برنامه اقدام مشترک که یک سال پیش در ژنو حاصل شد، ما همراه با وزیران امور خارجه و مدیران سیاسی E3+3 (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و آمریکا) مذاکرات دیپلماتیک فشرده‌ای با هدف رسیدن به راه حلی جامع برگزار کردیم.

ما یک بار دیگر مراتب قدردانی خود را از دولت اتریش بابت حمایت سخاوتمندانه خود در میزبانی از این مذاکرات در وین ابراز می‌داریم.

بر مبنای تعهد قوی همه طرف‌ها در جهت حصول راه حل بلندمدت مورد توافق طرفینی، ما 10 دور مذاکره و نشست‌های متعددی را در ماه‌های گذشته برگزار کردیم.

برخی ایده‌ها توسعه یافت، اما با توجه به ماهیت فنی این تلاش و تصمیمات لازم، کار بیشتری برای ارزیابی و نهایی کردن آنها به شکل مقتضی، نیاز است.

ما ترجیح می‌دادیم راه حل جامعی را در وین نهایی کنیم. اما متقاعد شدیم که بر مبنای پیشرفت حاصل شده و ایده‌های جدیدی که همچنان باید مورد کنکاش قرار گیرد، مسیر معتبری در پیش روست که با طی آن می‌توان به راه حلی جامع رسید.

از این رو ما همراه با وزیران امور خارجه E3+3 توافق کردیم به تلاش های دیپلماتیک خود ادامه دهیم. ما تصمیم گرفتیم تدابیر برنامه اقدام مشترک را تمدید کنیم تا اجازه دهیم مذاکرات تا 30 ژوئن پیش برود.

ما قصد داریم بر مبنای دستاوردهای کنونی این مذاکرات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تا چهار ماه، به انتها برسانیم و در صورت لزوم از مابقی زمان تا پایان ژوئن جهت نهایی کردن هر گونه کار فنی و تهیه پیش‌نویس استفاده کنیم.

ایران و E3/EU+3 بار دیگر تاکید می‌کنند که به اجرای همه تعهدات مشروح در برنامه اقدام مشترک به شیوه‌ای موثر و به هنگام ادامه خواهند داد.

از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته خواهد شد تا تدابیر داوطلبانه مندرج در برنامه اقدام مشترک را مورد نظارت قرار دهد.

نشست آینده برای تداوم کارمان در دسامبر برگزار خواهد شد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *