جدیدترین مطالب

تردید عربستان درباره توافق تجارت آزاد شورای همکاری خلیج فارس با چین

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: دیپلمات پیشین کشورمان درباره تردید عربستان برای تعامل با چین در چارچوب توافق تجارت آزاد چین و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس گفت: این موضوع صرفا دلیل اقتصادی یا سیاسی ندارد، ضمن آنکه دلایل این تعلل و تاخیر با توجه به تحولات منطقه و بین‌الملل به‌طور لحظه‌ای تغییر کرده و قطعا در راستای منافع هر یک از کشورهای طرف توافق است.

تحلیلی بر قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل برای عضویت کامل فلسطین

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: پاره کردن منشور سازمان ملل از سوی نماینده رژیم اسرائیل در واکنش به قطعنامه عضویت کامل فلسطین به‌معنای پذیرش پایان دادن به دولتی به اسم اسرائیل توسط نماینده این رژیم است.

نقش آمریکا در عملیات نظامی رژیم‌ صهیونیستی در رفح

شورای راهبردی آنلاین – یادداشت: از ابتدای تأسیس رژیم ‌صهیونیستی تاکنون، آمریکا همواره بخش مهمی از «سیاست‌های جنگ‌طلبانه» این رژیم‌ در منطقه بوده است. جنگ غزه و حمله به رفح نیز از این قاعده مستثنا نیست.

راهبرد تحریمی آمریکا در حوزه هوش مصنوعی و الزامات مقابله با آن

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: مدیرکل نظام فنی، اجرایی و ارزشیابی وزارت نفت گفت: هوش مصنوعی این قابلیت را دارد که فاصله کشورهای کمتر توسعه یافته با کشورهای توسعه یافته را به‌سرعت در حوزه علم و فناوری کاهش دهد، از این ‌رو، آمریکا به‌دنبال اعمال تحریم بر هوش مصنوعی در کشورهای رقیب خود ازجمله ایران است.

فریبکاری آمریکا در ادعای تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اینکه آمریکا ادعا می‌کند ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی را تعلیق کرده است، یک فریبکاری سیاسی و برای ساکت کردن افکار عمومی است، چراکه در ماهیت حمایت این کشور از ارتش رژیم صهیونیستی و موجودیت این رژیم تغییری ایجاد نمی‌کند.

Loading

أحدث المقالات

Loading

متن کامل بیانیه مشترک مذاکرات هسته‌ای سوم آذر وین

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

در پایان مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین، کاترین اشتون، هماهنگ کننده این گروه و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بیانیه مشترکی صادر کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

از زمان توافق بر سر برنامه اقدام مشترک که یک سال پیش در ژنو حاصل شد، ما همراه با وزیران امور خارجه و مدیران سیاسی E3+3 (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و آمریکا) مذاکرات دیپلماتیک فشرده‌ای با هدف رسیدن به راه حلی جامع برگزار کردیم.

ما یک بار دیگر مراتب قدردانی خود را از دولت اتریش بابت حمایت سخاوتمندانه خود در میزبانی از این مذاکرات در وین ابراز می‌داریم.

بر مبنای تعهد قوی همه طرف‌ها در جهت حصول راه حل بلندمدت مورد توافق طرفینی، ما 10 دور مذاکره و نشست‌های متعددی را در ماه‌های گذشته برگزار کردیم.

برخی ایده‌ها توسعه یافت، اما با توجه به ماهیت فنی این تلاش و تصمیمات لازم، کار بیشتری برای ارزیابی و نهایی کردن آنها به شکل مقتضی، نیاز است.

ما ترجیح می‌دادیم راه حل جامعی را در وین نهایی کنیم. اما متقاعد شدیم که بر مبنای پیشرفت حاصل شده و ایده‌های جدیدی که همچنان باید مورد کنکاش قرار گیرد، مسیر معتبری در پیش روست که با طی آن می‌توان به راه حلی جامع رسید.

از این رو ما همراه با وزیران امور خارجه E3+3 توافق کردیم به تلاش های دیپلماتیک خود ادامه دهیم. ما تصمیم گرفتیم تدابیر برنامه اقدام مشترک را تمدید کنیم تا اجازه دهیم مذاکرات تا 30 ژوئن پیش برود.

ما قصد داریم بر مبنای دستاوردهای کنونی این مذاکرات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تا چهار ماه، به انتها برسانیم و در صورت لزوم از مابقی زمان تا پایان ژوئن جهت نهایی کردن هر گونه کار فنی و تهیه پیش‌نویس استفاده کنیم.

ایران و E3/EU+3 بار دیگر تاکید می‌کنند که به اجرای همه تعهدات مشروح در برنامه اقدام مشترک به شیوه‌ای موثر و به هنگام ادامه خواهند داد.

از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته خواهد شد تا تدابیر داوطلبانه مندرج در برنامه اقدام مشترک را مورد نظارت قرار دهد.

نشست آینده برای تداوم کارمان در دسامبر برگزار خواهد شد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *