جدیدترین مطالب

رافائل در راه تهران؟

رافائل در راه تهران؟

به فاصله دو روز پس از ابراز تمایل رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران و گفت‌وگو با مقامات کشورمان در ماه آینده میلادی، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی انجام این سفر در اسفند‌ماه را بعید می‌داند.

در ملاقات اعضای ارشد حماس و جهاد اسلامی با دکتر خرازی،
تحولات جنگ غزه و مسیر پیش روی مقاومت بررسی شد

شورای راهبردی آنلاین: آقایان اسامه بن حمدان و علی ابو شاهین، اعضای ارشد دفتر سیاسی حماس و جهاد اسلامی امروز در ملاقات با دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به تشریح آخرین وضعیت میدانی در غزه و همینطور مسیر پیش روی مقاومت فلسطین پرداختند.

بریتانیا، هنوز درگیر تبعات برگزیت است

بریتانیا، هنوز درگیر تبعات برگزیت است

در ژوئن ۲۰۲۳، ۱،۸ در صد بالاتر از آن مقطع بود. اقتصاد بریتانیا پس از برگزیت و بحران کووید ۱۹، در مقایسه با همسایگانش با سختی مضاعف روبه رو نبوده و دست کم عملکرد مشابهی با آنها داشته است.
Loading

أحدث المقالات

توافق توکیو و سئول برای همکاری در مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی

تهران- ایرنا- یوکو کامیکاوا و چو تائه یول وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در برزیل با یکدیگر دیدار و در مورد همکاری برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی از جمله شلیک‌های آزمایشی موشک‌های بالستیک از سوی پیونگ یانگ به توافق رسیدند.

Loading

عادی سازی حملات نظامی آمریکا به کشورها با سوءاستفاده از ماده ۴۲ منشور سازمان ملل

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است آمریکایی ها با سوءاستفاده از ماده ۴۲ منشور سازمان ملل متحد حملات نظامی خود به سایر کشورها را به صورت عرف درآورده اند.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی درباره اقدام اخیر آمریکا در حمله هوایی به سوریه گفت: آمریکایی ها ادعا می کنند برای حمایت از مردم سوریه اقدام به حمله موشکی کرده اند در حالی که این اقدام در راستای دفاع از آنها نبود بلکه صرفا به دنبال تأمین منافع خود از این محل هستند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه یک حمله نظامی می تواند باعث فروش میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کشورهای عربی شود، عنوان کرد: از سوی دیگر حفاظت از موجودیت اسرائیل در منطقه یکی از مهم ترین سیاست های آمریکایی هاست.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها فرصتی پیدا کردند تا بتوانند در برابر روس ها قدرت نمایی کنند، یادآور شد: آنها قصد داشتند با اقدام نظامی در سوریه جلوی نفوذ بیش از حد روسیه در منطقه را بگیرند.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها حمله شیمیایی را بهانه ای برای حمله به سوریه قرار دادند، اظهار داشت: آمریکایی ها مدعی هستند شورای امنیت مجوز حمله به کشورهای داوطلب جهت مقابله با حملات شیمیایی سوریه را صادر کرده است در حالی که این موضوع ادعایی بیش نیست و کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه صرفا توجیهاتی برای اقدام خود می آورند که در هیچ قانون بین المللی ذکر نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ماده 42 فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد بیان داشت: آنها از این ماده که اجازه حمله نظامی به نیروهای هوایی، دریایی یا زمینی برای حفظ امنیت بین المللی را می دهد به عنوان دستاویزی جهت حملات نظامی خود به سوریه استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر آمریکایی ها طی سال های اخیر به گونه ای رفتار کرده اند که حمله نظامی آنها علیه کشوری که در آن اقدام نظامی صورت گرفته باشد به صورت عرف درآمده و اهمیتی ندارد که مورد آن در قوانین بین المللی نیز باشد یا خیر.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان بازیابی قدرت از سوی گروه های معارض سوری را دور از انتظار ندانست و خاطرنشان کرد: در نهایت به نظر می رسد این حملات موشکی صرفا برای هشدار به دولت مرکزی بود لذا تاثیر خاصی بر معادلات منطقه نداشته است.

منبع: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی 

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *