جدیدترین مطالب

همگام با غزه؛ یک گام تا پیروزی

مردم یمن امروز در صنعا با برگزاری راهپیمایی میلیونی با عنوان «همگام با غزه؛ یک گام تا پیروزی» بر ادامه حمایت از مردم مظلوم یمن تاکید کردند.

همگام با غزه ؛ یک گام تا پیروزی

مردم یمن امروز در صنعا با برگزاری راهپیمایی میلیونی با عنوان “همگام با غزه ؛ یک گام تا پیروزی ” بر ادامه حمایت از مردم مظلوم یمن تاکید کردند .

Loading

أحدث المقالات

اذعان آمریکا: حمله انصارالله یمن به کشتی انگلیسی خسارات عمده ای وارد کرده است

نیویورک – ایرنا- ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام اذعان کرد حمله انصارالله یمن به کشتی انگلیسی “ام وی روبیمار” در ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۲، خسارات عمده ای وارد کرده است.

تاکید روسای جمهور فرانسه و آمریکا بر لزوم برقراری آتش‌بس در غزه

تهران- ایرنا- دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل مکرون و جو بایدن روسای جمهور فرانسه و آمریکا جمعه در یک تماس تلفنی درباره تحولات خاورمیانه، جنگ در اوکراین و روابط دو جانبه گفت وگو و بر لزوم برقراری آتش‌بس در غزه تاکید کردند.

دبیرکل سازمان ملل: زمان صلح عادلانه در اوکراین فرا رسیده است

نیویورک – ایرنا- آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل به مناسبت دومین سالگرد جنگ روسیه و اوکراین با تاکید بر اینکه حملات علیه زیرساخت های غیرنظامی باید متوقف شود، گفت: اکنون زمان صلح فرا رسیده است؛ صلحی عادلانه، مبتنی بر منشور ملل متحد، قوانین بین المللی و قطعنامه های مجمع عمومی.

دبیرکل سازمان ملل: زمان صلح در اوکراین فرا رسیده است

نیویورک – ایرنا- آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل به مناسبت دومین سالگرد جنگ روسیه و اوکراین با تاکید بر اینکه حملات علیه زیرساخت های غیرنظامی باید متوقف شود، گفت: اکنون زمان صلح فرا رسیده است؛ صلحی عادلانه، مبتنی بر منشور ملل متحد، قوانین بین المللی و قطعنامه های مجمع عمومی.

Loading
هشدار امریکن اینترپرایز درباره جاسوسي روسيه از انتخابات آمريکا

رابطه غیرمستقیم پوتین و ترامپ؟

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورا آنلاین – ترجمه: یکی از پردردسرترین تحولات رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، رابطه نزدیک، اما بعید میان دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین بوده است.

مارک ای. تیسن در تحلیلی که اندیشکده امریکن اینترپرایز منتشر کرد، نوشت: پوتین، ترامپ را فردی “تیزهوش و مستعد” خوانده و ترامپ هم رییس جمهور روسیه را مورد توجه قرار داده و گفته “همیشه مایه افتخار است که مورد تحسین فردی قرار بگیری که به شدت در کشور خود و فراتر از مرزهایش مورد احترام است”.

ترامپ حتی از پوتین در برابر اتهاماتی همچون قتل روزنامه نگاران و مخالفان سیاسی دفاع کرده و گفته که “فکر می کنم در کشور خودمان هم موارد بسیاری از این کشتارها روی می دهد”. ترامپ همچنین وعده داده که اتفاقات خوبی ممکن است بیفتد، اگر با روسیه همراه شویم و آنها به ما احترام بگذارند”.

با همه اینها پوتین شیوه جالبی برای ادای احترام به ترامپ داشته است. واشنگتن پست گزارش داده:

       بنا به اعلام مقامات کمیته ملی دموکراتیک و کارشناسان امنیتی، هکرهای دولت روسیه به شبکه رایانه ای این کمیته نفوذ کرده و به کل پایگاه داده های پژوهشی مخالفان درباره دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه دسترسی یافته اند.

 

واشنگتن پست درباره اینکه پوتین احتمالا در پژوهش های مخالفان پی چه چیزی می گردد، نوشته است:

       رابرت دیتس، مشاور ارشد سابق رییس سیا و مشاور سابق آژانس امنیت ملی گفت: “هدف از این اقدامات گردآوری اطلاعاتی است تا امکان درک تمایلات و گرایش های هدف فراهم آید”. وی ادامه داد اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، برای نمونه، اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری های خارجی وی می تواند به درک چگونگی تعامل او با کشورهایی که پیش‌تر در آنجا سرمایه گذاری کرده، کمک کند. دیتس گفت: این اطلاعات ممکن است رهنمودهایی برای درک سبک مذاکره وی ارایه دهد. به طور خلاصه، این نوع اطلاعات ممکن است به کار روسیه بیاید، برای نمونه می تواند نشانگر جاهایی باشد که از ماجراجویی خارجی پرهیز خواهد شد.

 

شاید هم دونالد ترامپ بگوید “اتفاق دیگری در جریان است”. شاید هم پوتین قصد دارد همه آنچه را که کمیته ملی دموکراتیک درباره ترامپ می داند، با دوست “تیزهوش و مستعد” خود به اشتراک بگذارد.

البته چنین مدرکی وجود ندارد و “باورنکردنی” است که ترامپ حتی اگر چنین داده هایی به او پیشنهاد شود، آنها را بپذیرد. اما زمانی که مساله روسیه مطرح باشد، ترامپ “یا این مساله را نمی فهمد یا بهتر از هر کس دیگری آن را می فهمد”.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *