جدیدترین مطالب

جنگ در کابینه جنگ

بعد از گذشت چند ماه از جنایات رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم درخصوص نداشتن دستاورد، با یکدیگر به اختلاف خورده اند.

جنگ در کابینه جنگ

بعد از گذشت چند ماه از جنایات رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم درخصوص نداشتن دستاورد، با یکدیگر به اختلاف خورده اند.

تغییر لحن به سبک بایدن

پس از آن که بایدن در داخل با اختلافات افکار عمومی مواجه شد اخیرا لحن خود را درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تغییر داد.

تغییر لحن به سبک بایدن

پس از آن که بایدن در داخل با اختلافات افکار عمومی مواجه شد اخیرا لحن خود را درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تغییر داد.

شاهدان غزه

پزشکان کشور‌های خارجی بازگشته از نوار غزه، درد و رنج مجروحان و آوارگان فلسطینی را در بیمارستان‌های مختلف این منطقه فراتر از تصویر دانستند.

پهپاد‌های شگفت انگیز

ایران در پاسخ به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق، مناطقی از سرزمین‌های اشغالی را با موشک بالستیک و کروز و شلیک پهپاد هدف قرار داد.

Loading

أحدث المقالات

استانداردهای دوگانه واشنگتن؛ آمریکا: راهی برای تخلیه رفح و عملیات نظامی اسرائیل نیست

نیویورک – ایرنا- وزارت امور خارجه آمریکا همزمان با کمک های نظامی این کشور  به اسرائیل برای بمباران غزه،  در گزارش سالانه حقوق بشری خود پرده ای از جنایات اسرائیل را افشا و سخنگوی وزارت خارجه این کشور نیز  اعلام کرد که به اسرائیلی ها اعلام کرده ایم هیچ راهی برای تخلیه ایمن ساکنان رفح و انجام عملیات نظامی (حمله زمینی) وجود ندارد.

Loading
هشدار امریکن اینترپرایز درباره جاسوسي روسيه از انتخابات آمريکا

رابطه غیرمستقیم پوتین و ترامپ؟

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورا آنلاین – ترجمه: یکی از پردردسرترین تحولات رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، رابطه نزدیک، اما بعید میان دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین بوده است.

مارک ای. تیسن در تحلیلی که اندیشکده امریکن اینترپرایز منتشر کرد، نوشت: پوتین، ترامپ را فردی “تیزهوش و مستعد” خوانده و ترامپ هم رییس جمهور روسیه را مورد توجه قرار داده و گفته “همیشه مایه افتخار است که مورد تحسین فردی قرار بگیری که به شدت در کشور خود و فراتر از مرزهایش مورد احترام است”.

ترامپ حتی از پوتین در برابر اتهاماتی همچون قتل روزنامه نگاران و مخالفان سیاسی دفاع کرده و گفته که “فکر می کنم در کشور خودمان هم موارد بسیاری از این کشتارها روی می دهد”. ترامپ همچنین وعده داده که اتفاقات خوبی ممکن است بیفتد، اگر با روسیه همراه شویم و آنها به ما احترام بگذارند”.

با همه اینها پوتین شیوه جالبی برای ادای احترام به ترامپ داشته است. واشنگتن پست گزارش داده:

       بنا به اعلام مقامات کمیته ملی دموکراتیک و کارشناسان امنیتی، هکرهای دولت روسیه به شبکه رایانه ای این کمیته نفوذ کرده و به کل پایگاه داده های پژوهشی مخالفان درباره دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه دسترسی یافته اند.

 

واشنگتن پست درباره اینکه پوتین احتمالا در پژوهش های مخالفان پی چه چیزی می گردد، نوشته است:

       رابرت دیتس، مشاور ارشد سابق رییس سیا و مشاور سابق آژانس امنیت ملی گفت: “هدف از این اقدامات گردآوری اطلاعاتی است تا امکان درک تمایلات و گرایش های هدف فراهم آید”. وی ادامه داد اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، برای نمونه، اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری های خارجی وی می تواند به درک چگونگی تعامل او با کشورهایی که پیش‌تر در آنجا سرمایه گذاری کرده، کمک کند. دیتس گفت: این اطلاعات ممکن است رهنمودهایی برای درک سبک مذاکره وی ارایه دهد. به طور خلاصه، این نوع اطلاعات ممکن است به کار روسیه بیاید، برای نمونه می تواند نشانگر جاهایی باشد که از ماجراجویی خارجی پرهیز خواهد شد.

 

شاید هم دونالد ترامپ بگوید “اتفاق دیگری در جریان است”. شاید هم پوتین قصد دارد همه آنچه را که کمیته ملی دموکراتیک درباره ترامپ می داند، با دوست “تیزهوش و مستعد” خود به اشتراک بگذارد.

البته چنین مدرکی وجود ندارد و “باورنکردنی” است که ترامپ حتی اگر چنین داده هایی به او پیشنهاد شود، آنها را بپذیرد. اما زمانی که مساله روسیه مطرح باشد، ترامپ “یا این مساله را نمی فهمد یا بهتر از هر کس دیگری آن را می فهمد”.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *