جدیدترین مطالب

آیا چین به دنبال یک پایگاه نظامی دیگر در آفریقاست؟

شورای راهبردی آنلاین-رصد: رسم هر ساله چین در سه دهه اخیر این بوده که اولین سفر وزیر امورخارجه این کشور به آفریقا باشد. امسال هم طبق همین سنت وزیر امورخارجه چین به مصر، تونس، توگو و سال عاج سفر کرد.

رافائل در راه تهران؟

رافائل در راه تهران؟

به فاصله دو روز پس از ابراز تمایل رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران و گفت‌وگو با مقامات کشورمان در ماه آینده میلادی، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی انجام این سفر در اسفند‌ماه را بعید می‌داند.

در ملاقات اعضای ارشد حماس و جهاد اسلامی با دکتر خرازی،
تحولات جنگ غزه و مسیر پیش روی مقاومت بررسی شد

شورای راهبردی آنلاین: آقایان اسامه بن حمدان و علی ابو شاهین، اعضای ارشد دفتر سیاسی حماس و جهاد اسلامی امروز در ملاقات با دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به تشریح آخرین وضعیت میدانی در غزه و همینطور مسیر پیش روی مقاومت فلسطین پرداختند.

Loading

أحدث المقالات

آیا چین به دنبال یک پایگاه نظامی دیگر در آفریقاست؟

شورای راهبردی آنلاین-رصد: رسم هر ساله چین در سه دهه اخیر این بوده که اولین سفر وزیر امورخارجه این کشور به آفریقا باشد. امسال هم طبق همین سنت وزیر امورخارجه چین به مصر، تونس، توگو و سال عاج سفر کرد.

توافق توکیو و سئول برای همکاری در مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی

تهران- ایرنا- یوکو کامیکاوا و چو تائه یول وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در برزیل با یکدیگر دیدار و در مورد همکاری برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی از جمله شلیک‌های آزمایشی موشک‌های بالستیک از سوی پیونگ یانگ به توافق رسیدند.

Loading
يک اندیشکده انگلیسی خبر داد

زندان‌های اروپا؛ مراکز پرورش افراط‌‌گرایان

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شوراآنلاین: بر اساس مطالعه‌ای که یک اندیشکده انگلیسی انجام داده، زندان‌های کشورهای اروپایی به جای آنکه عاملی برای کاهش گرایش به افراطی‌گری باشند، تبدیل به مراکز پرورش افراط‌گرایان جدید شده‌اند.

بر اساس پژوهش “مرکز بین المللی مطالعه افراط گری و خشونت سیاسی”، زندانیان و مجرمان در زندان‌های اروپا اکنون افراطی‌گری خشونت طلب را به چشم عامل بخشودگی گناهان‌شان نگاه می‌کنند و به افراط گرایش پیدا کرده‌اند.

این اندیشکده انگلیسی در پژوهش خود عنوان کرد: گروه‌های تبهکاری و افراطی از یک سرچشمه برای جذب نیرو استفاده می‌کنند و شبکه‌های اجتماعی آنها در حال همگرایی و نزدیک‌تر شدن به هم هستند.

براساس این پژوهش که به بررسی پرونده‌های اروپایی‌های جذب شده به افراط‌گرایان از سال 2011 تا کنون پرداخته، ظهور گروه تروریستی داعش باعث تقویت ارتباط میان تبهکاران و مجرمان و جنایتکاران با تروریسم شده است.

این گزارش تصریح کرده، داعش به جای چشمداشت به دانشگاه‌ها یا نهادهای مذهبی به مکان‌هایی مثل زاغه‌ها، زندان‌ها یا سکونتگاه‌های طبقات فرودست جامعه برای جذب نیرو از میان کسانی که سابقه رفتارهای جنایی و کیفری داشته‌اند، چشم دارد.

طبق این مطالعه زندان‌ها موجب می‌شوند جوانان پرخاشگر که زمینه به افراط کشیده شدن را دارند، تبدیل به منبع جذب نیروی مناسبی برای گروه‌های تروریستی و افراطی شوند.

پیتر نیومن، مدیر این اندیشکده و یکی از نویسندگان این گزارش گفت: خط جدایی میان گروه‌های تبهکار و افراط‌گرا هر چه بیشتر در حال محو شدن است و زندان به دلیل داشتن شبکه‌های فراوان تبدیل به مکان مهمی برای هر دو گروه شده است.

وی افزود: با توجه به افزایش محکومیت‌ها و بازداشت‌های مربوط به جرایم تروریستی در سال‌های اخیر، ما به این باور رسیده‌ایم که زندان‌ها بیشتر از آنکه اهمیت خود را برای پرورش  افراطی‌گرایان از دست داده باشند، به مکان مهم‌تری برای پرورش جنبش‌های افراطی تبدیل شده‌اند.

منبع: ایسنا

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *