جدیدترین مطالب

نماز باران در بنگلادش

هزاران نفر از مردم بنگلادش روز چهارشنبه در داکا پایتخت این کشور نماز باران خواندند.

جاسوس سابق موساد: اسرائیل دیر یا زود محو خواهد شد

جاسوس سابق موساد که عملیات طوفان الاقصی و حمله جمهوری اسلامی به رژیم صهیونیستی را پیش‌بینی کرده بود، گفت این رژیم همچون امپراتوری روم و چنگیزخان محو می‌شود و تا ابد وجود نخواهد داشت.

Loading

أحدث المقالات

بایدن قانون کمک ۹۵ میلیارد دلاری برای ارسال سلاح به اوکراین و اسرائیل را امضا کرد

نیویورک – «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا قانون کمک  ۹۵ میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائیل و تایوان و ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به تل آویو و کی یف را امضا کرد و مدعی شد که این قانون جهان را امن تر می کند و اکنون باید سریع اقدام کنیم.

Loading
نتایج یک نظرسنجی نشان داد

نگاه منفی اعراب به آمریکا

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شوراآنلاین - رسانه ها: براساس یک نظرسنجی که از سوی "مرکز عربی مطالعات سیاسی" انجام شده، حدود 66 درصد از مردم عرب به سیاست‌های آمریکا در قبال کشورشان نگاه منفی دارند.

براساس یک نظرسنجی که از سوی “مرکز عربی مطالعات سیاسی” انجام شده، حدود 66 درصد از مردم عرب به سیاست‌های آمریکا در قبال کشورشان نگاه منفی دارند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، این نظرسنجی از سوی شاخه آمریکایی مرکز عربی مطالعات سیاسی اواخر اکتبر در کشورهای الجزایر، مصر، عراق، کویت، مراکش، اردن، عربستان، تونس و فلسطین اجرا شده است.

حدود 66 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نسبت به سیاست‌های آمریکا در قبال جهان عرب دید منفی دارند اما درباره سیاست‌های آمریکا به طور کلی این میزان 42 درصد است.

73 درصد شرکت کنندگان نیز نگاه مثبتی به مردم آمریکا داردن و 59 درصد نیز انتخابات آمریکا را دنبال می‌کنند. همچنین این نظرسنجی می‌گوید 56 درصد از ملت‌های عرب نگاه مثبتی به هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و 60 درصد نظر منفی به دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه دارند.

56 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز معتقد بودند که پیروزی کلینتون در انتخابات به حمایت از تغییرات بر پایه دموکراسی در منطقه می‌انجامد. 58 درصد نیز معتقدند که انتخاب ترامپ بر احساسات منفی در قبال آمریکا می‌افزاید.

منبع: ایسنا

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *