جدیدترین مطالب

همگام با غزه؛ یک گام تا پیروزی

مردم یمن امروز در صنعا با برگزاری راهپیمایی میلیونی با عنوان «همگام با غزه؛ یک گام تا پیروزی» بر ادامه حمایت از مردم مظلوم یمن تاکید کردند.

همگام با غزه ؛ یک گام تا پیروزی

مردم یمن امروز در صنعا با برگزاری راهپیمایی میلیونی با عنوان “همگام با غزه ؛ یک گام تا پیروزی ” بر ادامه حمایت از مردم مظلوم یمن تاکید کردند .

Loading

أحدث المقالات

پاکستان بزرگترین قرارداد فروش جت جنگنده را با آذربایجان امضا می‌کند

جمهوری آذربایجان در حال مذاکره با کشور پاکستان برای خرید تعداد نامعلومی از نسل چهارم جت‌های جنگنده «جِی‌اِف-۱۷» مجهز به سامانه‌های راداری و تسلیحاتی پیشرفته در قرارداد بی‌سابقه‌ای به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو است. بر اساس گزارش‌های «سندیکای عملیات هوایی» به نقل از منابعی در اسلام آباد، این هواپیمای جدید جایگزین ناوگان فعلی آذربایجان متشکل از جنگنده های میگ-۲۹ روسی خواهد شد.

سخنگوی الکسی ناوالنی: مقامات روسیه تهدید کرده‌اند جسد او را در زندانی که درگذشت، دفن می‌کنند

سخنگوی الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه گفته است مقامات تهدید کرده‌اند که جسد او را در زندان واقع در منطقه قطب شمال همان جایی که چند روز پیش درگذشت، دفن خواهند کرد. کرا یارمیش گفته است که به مادر آقای ناوالنی اولتیماتوم داده شده یا این گزینه را انتخاب کند یا خاکسپاری مخفیانه جسد پسرش را بدون حضورعزاداران.

بلینکن: ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری «مغایر قوانین بین‌المللی» است

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه گفت تصمیم اسرائیل برای ساخت ٣ هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری او را «ناامید» کرده است.به گفته وی این اقدام اسرائیل «مغایر قوانین بین‌المللی» است.

Loading
نتایج نظرسنجی نیویورک تایمز و شبکه خبری سی.بی.اس نشان داد

سرخوردگی آمریکایی ها از رقابت های انتخاباتی

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شوراآنلاین – رسانه ها: نظرسنجی نیویورک تایمز و شبکه خبری سی.بی.اس حاکی از این است که اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان آمریکایی از سیاست‌های کشورشان متنفرند و بسیاری هم نسبت به این مساله تردید دارند که پس از روند زشت کمپین‌های انتخاباتی، کاندیداهای دو حزب دموکراتیک و جمهوری خواه بتوانند کشور را متحد کنند.

نظرسنجی نیویورک تایمز و شبکه خبری سی.بی.اس حاکی از این است که اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان آمریکایی از سیاست‌های کشورشان متنفرند و بسیاری هم نسبت به این مساله تردید دارند که پس از روند زشت کمپین‌های انتخاباتی، کاندیداهای دو حزب دموکراتیک و جمهوری خواه بتوانند کشور را متحد کنند.

به گزارش شبکه خبری سی.ب.اس، در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که اکثریت رای دهندگان و شرکت کنندگان گفته‌اند نسبت به این مساله تردید دارند که دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون، کاندیداهای دو حزب جمهوری خواه و دموکرات بتوانند با توجه به کمپین‌ها و مناظره‌های زشت انتخاباتی که داشتند، کشور را متحد کنند.

هشت نفر از 10 شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند که این کمپین انتخاباتی باعث “سرخوردگی” آنها شده به جای آنکه باعث تهییج آنها شود؛ چون دو طرف یکدیگر را به شدت تهدید می‌کنند. شرکت کنندگان همچنین گفتند که این دو نفر صادقانه رفتار نکرده‌اند.

با این حال در این نظرسنجی هیلاری کلینتون در میان زنان و غیرسفیدپوستان در آمریکا بیشتر محبوب است و میزان حمایت از وی 45 درصد است درحالیکه میزان حمایت‌ها از دونالد ترامپ 42 درصد اعلام شده است. گری جانسون از حزب “لیبرترین” با پنج درصد و جیل استین با 4 درصد در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

اگر کاندیدای حزب دموکرات‌ها در این انتخاب پیروز شود، با چالش‌هایی نه فقط از جانب حزب بلکه از جانب حامیان ترامپ روبرو می‌شود چراکه آنها نتایج انتخابات را قبول نخواهند داشت.

پس از آنکه ترامپ گفته ممکن است در نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست برده شود، شش نفر از 10 نفر حامیانش گفته‌اند که اگر وی شکست بخورد، نتایج را می‌پذیرند. همچنین یک چهارم از حامیانش نیز گفتند که اگر هیلاری کلینتون پیروز شود، احتمالا نتایج را نمی‌پذیرند. همچنین 40 درصد از آنها گفتند که نسبت به شمارش دقیق آرای انتخاباتی در آمریکا اعتماد کم دارند یا اعتماد ندارند.

منبع: ایسنا

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *