نتایج یک نظرسنجی:

افزایش حامیان بریگزیت در انگلیس

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:یک نظرسنجی نشان داد ۷۰ درصد انگلیسی‌ها می‌گویند بریگزیت به رغم نتیجه غیرمنتظره انتخابات سراسری زودهنگام اخیر این کشور باید اتفاق بیفتد.

با وجود آنکه نتیجه همه‌پرسی ژوئن ۲۰۱۶ انگلیس درباره خروج از اتحادیه اروپا باعث دو دستگی جامعه این کشور شده‌اند با گذشت حدود یکسال از این اتفاق تعداد هرچه بیشتری از مردم این کشور بر طبق نظرسنجی‌ها خواهان این جدایی هستند.

یک نظرسنجی جدید نشان داده که اگرچه همه انگلیس از بریگزیت حمایت نمی‌کنند اما صدای کسانی که خواهان خروج از اتحادیه اروپا هستند به شکلی فزاینده در حال بلندتر شدن است.

نظرسنجی انجام شده از سوی شرکت “یوگاو” نشان داده اگرچه اکثریت انگلیسی‌ها می‌خواهند بریگزیت ادامه پیدا کنند اما ۲۶ درصد معتقدند که با وجود عدم حمایتشان از بریگزیت برای بازگشت از آن خیلی دیر شده است.

همزمان ۴۴ درصد گفته‌اند که فعالان از این جدایی حمایت می‌کنند.

در عین حال با وجود آنکه در همه‌پرسی ژوئن ۲۰۱۶، ۴۸ درصد علیه بریگزیت رای دادند اما بر طبق این نظرسنجی تعداد مخالفان بریگزیت کاهش چشمگیری نشان داده است و تنها هفت درصد می‌خواهند که بریگزیت لغو شود.

در عین حال اهداف مذاکره‌ای که از سوی ترزا می، نخست وزیر انگلیس مطرح شده بر طبق این نظرسنجی مورد حمایت اکثریت بریتانیایی است و بالغ بر ۵۰ درصد از این اهداف اظهار رضایت کرده‌اند و میزان کمی بیشتر از آن نیز معتقدند این طرح برای انگلیس خوب است.

همچنین ۶۱ درصد نیز می‌گویند به نتیجه همه‌پرسی بریگزیت احترام می‌گذارند. با این حال ترزا می اعتماد بسیاری از انگلیسی‌ها را از دست داده است.

با وجود آنکه در ماه مارس ۴۸ درصد به قابلیت نخست وزیر انگلیس برای مذاکره کردن اعتماد داشتند اما اکنون این میزان به ۳۷ درصد رسیده است.

در ماه آوریل ۴۰ درصد انگلیسی‌ها می‌گفتند دولت این کشور عملکرد خوبی درمورد بریگزیت دارد اما اکنون این مقدار ۲۲ درصد است.

در عین حال تنها ۱۷ درصد انگلیسی‌ها از درخواست تیم فارون، رهبر لیبرال دموکرات‌ها برای برگزاری یک همه‌پرسی بریگزیت دیگر حمایت کردند.

منبع: ایسنا

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *