دکتر سید کمال خرازی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگویی در پاسخ به این سؤال که پیام حضور گسترده مردم در راهپیمایی امروز در قبال تهدیدهای دولت جدید آمریکا و شخص ترامپ علیه ایران چیست، اظهار داشت: این حضور گسترده مردم نشان‌دهنده این است که انقلاب اسلامی جزئی از هویت مردم کشور ماست، مردمی که همواره مدافع انقلاب هستند.

وی گفت: مردم کشور ما با حضور خودشان درواقع پاسخ حرف‌های نسنجیده طرف مقابل را می‌دهند و این را بار دیگر تأکید می‌کنیم که ما برای دفاع از کشور و آرمان‌های خود آماده‌ایم. این بزرگ‌ترین پیام امروز راهپیمایی مردم ایران محسوب می‌شود.

وزیر اسبق وزارت امور خارجه در پاسخ به این سؤال که دستگاه دیپلماسی چه اقداماتی را باید در قبال این تهدیدها و حرف‌های نسنجیده مقامات آمریکایی انجام دهد، تصریح کرد: ما دوستان زیادی در دنیا داریم و شما می‌بینید حتی اروپایی‌ها هم که به‌عنوان متحدان آمریکا محسوب می‌شوند، از سیاست‌های جدید دولت آمریکا ناراضی هستند.

خرازی تأکید کرد: وظیفه دولت این است که این انتقادات را تقویت و حقانیت ایران را در مجامع مختلف بین‌المللی بیان کند. به‌این‌ترتیب است که دولت می‌تواند حمایت‌های بیشتری را در برابر دولت آمریکا جلب کند و می‌توانیم ایستادگی بیشتری در برابر زورگویی‌های آن‌ها داشته باشیم.

منبع: مهر