دکتر سیدکمال خرازی درمصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با بیان این که نباید برای تحقق این هدف، شتابزده و احساسی اقدام کرد افزود: باید دید چه اقدامی در زمان مناسب، تاثیرگذار است.

وی با اشاره به قدرت و نفوذ مردمی شهید سلیمانی و تاثیر شهادتش بر مردم گفت: تشییع باشکوه پیکر مطهر شهید سلیمانی، این قدرت و نفوذ مردمی را کاملا نشان داد که خودش سیلی و پاسخی به جنایت ترامپ بود.
دکتر خرازی افزود: هدف ترامپ از جنایت ترور شهید سلیمانی این بود که پشت نظام جمهوری اسلامی را خالی کند، اما دیدند که همگان، پشت شهید سلیمانی، تفکر آن شهید و امنیتی هستند که او برای کشور ایجاد کرد و این پیام بسیار مهمی است.
وی تاکید کرد: در این چارچوب باید به اشکال مختلف چنین پیامی را انتقال داد و اقداماتی کرد تا حق مطلب ادا شود و آنچه شایسته آن شهید بزرگوار است، عمل شود.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی همچنین درباره تحرکات اخیر نظامی آمریکا در منطقه و احتمال اقدام احتمالی علیه منافع کشورمان با تحریک رژیم اشغالگر صهیونیستی گفت: این تحرکات، بیش از هر چیز، جنگ روانی است و در واقع، این آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هستند که خیلی نگرانند که ایران چه کار خواهد کرد و به همین علت با حضور نظامی در منطقه یا صحبت‌هایی که این طرف و آن طرف می‌کنند اقدام به جنگ روانی کرده اند.

دکتر خرازی با تاکید بر اینکه نباید از این جنگ روانی هراسید، افزود: باید آمادگی کامل داشته باشیم و اگر تخطی کنند، طبعا پاسخ جدی دریافت می‌کنند.