دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی امروز با هیئتی از رهبران عالیرتبه حماس به ریاست شیخ صالح العاروری، نائب رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار و درباره مهم ترین موضوعات مربوط به جبهه مقاومت و تازه ترین تحولات فلسطین گفتگو کرد.

دکتر خرازی در این دیدار با تحسین روحیه مقاومت در میان مبارزان فلسطینی، به ویژه مبارزان حماس، تصریح کرد: در دوران کنونی و ریاست جمهوری ترامپ، سیاست های ضدفلسطینی چه از ناحیه آمریکا و چه برخی همپیمانان عربی اش شفاف شده و بنابراین مسیر پیش رو کاملا روشن است.

هیئت حماس در این دیدار گزارشی درباره توانمندی های دفاعی نیروهای مقاومت، نگاه فلسطینیان به معامله قرن آمریکایی ها و همچنین وضعیت در قدس شریف و غزه پرداخت.

رئیس شورا با تاکید بر اینکه تداوم مقاومت تضمین کننده پیروزی بر اشغالگران قدس شریف است، با اشاره به خصومت آشکار آمریکا با ملت فلسطین، تصریح کرد: بر خلاف ظاهرسازی هایی که پیشتر در جریان توافق اسلو و دوره های پس از آن شاهد بودیم، امروز سیاست های کاخ سفید به حدی عریان پیگیری می شود که هیچ گروهی نمی تواند در برابر این توطئه های ضدفلسطینی کوتاه بیاید.

دکتر خرازی با ابراز تاسف از اینکه رهبران برخی کشورهای عربی هر گونه تحقیری را پذیرفته اند و تحت سلطه آمریکا قرار گرفته اند و در مسیر برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی گام برمی دارند، گفت: نکته مهم در مسیر مقاومت، گم نکردن مسیر راهبردی درست و تشخیص دوست از دشمن به دلیل اقدامات تاکتیکی آن‌ها است.

العاروری، نائب رئیس دفتر سیاسی حماس هم در این ملاقات با ابلاغ سلام گرم اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و قدردانی از مواضع و حمایت های همیشگی جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین تصریح کرد: در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی و مستکبران، با جمهوری اسلامی در یک مسیر واحد قرار داریم و با باور به وعده الهی، هزاران شهید را در راه آزادی قدس تقدیم کرده ایم.

وی هدف آمریکا از معامله قرن را تامین منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه توصیف کرد و گفت: کشورهایی که در منطقه دنبال فدا کردن فلسطین و آرمان ملت های منطقه هستند، صحنه گردانی این معامله را بر عهده گرفته اند؛ اما جریان مقاومت با وجود تحریم های مالی، سیاسی و نظامی به نقش خود در مقابله با معامله قرن واقف است و اجازه تحقق آن را نخواهد داد.