جدیدترین مطالب

جشن نیمه شعبان در زینبیه دمشق

جشن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، امام زمان (عج)، حرم مطهر عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری در حومه شهر دمشق حال و هوای دیگری دارد.

Loading

أحدث المقالات

مدودف: از غرب انتقام می‌گیریم  

رئیس‌جمهور پیشین و معاون شورای امنیت روسیه گفت این کشور باید تا آنجایی که می‌تواند انتقام سختی را از غرب به دلیل «تحریم‌های نسنجیده که مردم عادی را هدف قرار می‌دهد»، بگیرد.

Loading

دستور کار آمریکا: بازسازی تروریست‌ها در منطقه

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: به اعتقاد کارشناس مسائل جهان عرب، تفنگداران آمریکایی در مثلث منطقه مرزی مشترک اردن، سوریه و عراق متمرکز شده‌اند تا با استفاده از فضای موجود بار دیگر گروهک‌های تروریستی را بازسازی کنند.

«حسن هانی‌زاده»، کارشناس مسائل جهان عرب در خصوص چرایی تکرار برخی از ادعاهای کذب از سوی واشنگتن از جمله ادعای کاخ سفید مبنی بر اینکه دولت سوریه همچنان سلاح شیمیایی دارد، با اشاره به اینکه آمریکا در مرز مشترک اردن، سوریه و عراق به دنبال بازسازی تروریست­‌ها است، بیان داشت: آمریکایی‌ها با توجه به شکست گروهک‌های تروریستی در موصل و مناطق مختلف سوریه از جمله تدمر، حمص، دیرالزور و حماء به این نتیجه رسیده‌اند که تلاش 6 ساله مشترک آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان و ترکیه برای تغییر شطرنج نظامی و سیاسی سوریه با شکست مواجه شده است.

وی با توجه به تلاش جدید واشنگتن برای بازسازی گروهک‌های تروریستی گفت: تفنگداران آمریکایی در مثلث منطقه مرزی مشترک اردن، سوریه و عراق متمرکز شده‌اند تا با استفاده از فضای موجود بار دیگر گروهک‌های تروریستی را بازسازی کنند.

کارشناس مسائل جهان عرب با تأکید بر شکست تروریست­‌ها در ارتفاعات لبنان اشاره داشت: پیروزی حزب‌الله و ارتش لبنان در منطقه عرسال موجب شده است که گروهک‌های تروریستی اکنون در آستانه‌ فروپاشی قرار بگیرند و این امر هزینه‌های چند ده میلیارد دلاری آمریکا و عربستان را هدر داده است.

وی با اشاره به تکرار اتهامات بی‌اساس علیه دمشق تأکید کرد: آمریکا و عربستان این نگرانی را دارند که نفوذ محور مقاومت در منطقه با شکست گروهک‌های تروریستی افزایش پیدا کند. به همین دلیل یکسری از اتهام زنی‌ها را علیه دولت سوریه آغاز کرده‌اند.

هانی‌زاده با توجه به اتهام جدید کاخ سفید مبنی بر اینکه دولت سوریه همچنان سلاح شیمیایی دارد، یادآوری کرد: دولت سوریه طی چهار سال گذشته زیر نظر سازمان ملل و برخی کشورهای غربی، همه‌ سلاح شیمیایی خود را نابود کرد؛ لذا هیچ‌گونه مدرکی دال بر اینکه سوریه سلاح شیمیایی در اختیار دارد، وجود ندارد.

وی با تأکید بر ارسال سلاح شیمیایی به گروه­های تروریستی از سوی آمریکا اشاره کرد: آمریکایی‌ها به داعش، جبهه‌ النصره و جیش الاسلام سلاح‌های پیشرفته و حتی سلاح شیمیایی داده‌اند. مستندات و مدارک موجود نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در منطقه ادلب سلاح شیمیایی در اختیار گروهک‌های تروریستی قرار داده‌اند.

کارشناس مسائل جهان عرب با اشاره به کمک­‌های تسلیحاتی آمریکا به رژیم بعث در زمان جنگ علیه ایران خاطرنشان کرد: آمریکایی­‌ها حتی در جنگ هشت‌ساله عراق علیه ایران، انواع سلاح‌های کشتار جمعی را از طریق برخی کشورهای اروپایی مثل هلند، دانمارک، سوئد و آلمان در اختیار رژیم صدام قرار دادند و حاضر به اعتراف به اشتباهات خود نشدند.

وی با توجه به اینکه آمریکا اکنون در پی یافتن بهانه برای انزوای دولت بشار اسد برآمده است، تأکید کرد: هیچ دلیلی وجود ندارد که دولت سوریه علیه شهروندان خود سلاح شیمیایی استفاده کرده باشد. آمریکایی‌ها با توجه به شکست‌هایی که گروهک‌های تروریستی اخیراً در مناطق مختلف سوریه، لبنان و عراق متحمل شده‌اند، فاز جدیدی از اتهام زنی را علیه سوریه و محور مقاومت آغاز کرده‌اند.

منبع: تسنیم

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *