جدیدترین مطالب

حمام خون در الرشید

حمام خون در الرشید

در حالی روز پنج شنبه شمار شهدای غزه از مرز ۳۰ هزار نفر عبور کرد که اشغالگران صهیونیست در همان روز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز در توجیه این جنایت خود مدعی شد «صدها فلسطینی هنگام دریافت کمک ها در شمال غزه به سربازان ما نزدیک شدند و نیروهای ما به سمت آنها تیراندازی کردند. در مقابل سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین طی گزارشی عنوان داشت که شهدا و زخمی‌های جنایت خیابان الرشید به تمامی بیمارستان‌ها در شمال غزه منتقل شدند. او افزود: کادر پزشکی با امکانات محدود خود در حال رسیدگی به زخمی‌های با وضعیت وخیم هستند.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

این رتبه‌بندی بر اساس کمیتی موسوم به «شاخص قدرت آتش‌باری جهانی» صورت می‌گیرد که با در نظر گرفتن بیش از ۶۰ عامل محاسبه شده است.

سران رژیم صهیونیستی به عمد اسیران خود را می کشند

بوعبیده سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس گفت، ما همواره برای حفظ جان این اسیران تلاش کردیم، اما روشن است که سران دشمن به عمد این اسیران را به قتل می‌رسانند تا از دست این پرونده خلاص شوند.

Loading

أحدث المقالات

ویدیو / نخست‌وزیر هند غواص شد

نارندرا مودیِ ۷۳ ساله فیلمی از غواصی در آب‌های یک معبد هندو در شهر افسانه‌ای «دارکا» در ایالت گجرات منتشر کرد. طبق باورهای آیین هندو این معبد در شهری افسانه‌ای واقع شده که در یک دورهٔ تاریخی غرق شده. طبق باور هندوها این شهر پس‌از «به آسمان رفتن» حاکمش، توسط دریا بلعیده شده.

ویدیو / بزرگترین محله فقیر نشین برزیل

بزرگترین محله فقیر نشین برزیل، فاولای روسینیا در ریودوژانیرو است. بر اساس داده های غیر رسمی، بیش از دویست هزار نفر در آنجا زندگی می کنند. مقامات قادر به ایجاد کنترل کامل بر منطقه نیستند و جنایت در آنجا بیداد می کند.

حمله صدها مرد خشمگین به یک زن پاکستانی به دلیل پوشیدن لباسی با کلمات عربی

صدها مرد خشمگین یک زن پاکستانی را در بازاری در لاهور تعقیب و مقابل رستورانی که به آن پناه برد تجمع کرده و خواستار مرگ این زن به دلیل پوشیدن لباسی که «به دین توهین می‌کند» شدند. روی لباس این زن کلمات عربی مانند «حلوه» به معنای «زیبا» نوشته شده بودکه تعدادی از پاکستانی‌ها آن را به اشتباه تفسیر کرده و تصور کردند آیات قرآنی است.

Loading
سردار وحیدی:

باید جزو پنج کشور برتر جهان در حوزه دفاعی باشیم

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی تاکید کرد: در حوزه دفاع و امنیت باید جزو پنج کشور اول جهان باشیم و نیروهای مسلح به لحاظ دفاعی باید به مرحله‌ای برسند که هیچ کس در هیچ نقطه‌ای از جهان اجازه تعرض به هیچ مسلمان و مظلومی را به خود ندهد.

سردار احمد وحیدی در همایش «آینده‌پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت» با تاکید بر اینکه موضوع آینده پژوهی با هر نگاه و رویکردی که به آن شود، در اسلام و مکتب اهل بیت (ع) دارای پشتوانه‌های بسیار روشن نظری است، اظهار کرد: به حکم الزام عقلی و شرعی باید به آینده بیاندیشیم و برای آینده برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به انواع تعارضات در جهان امروز، گفت: ما با انقلابی از فناوری مواجهیم و از سوی دیگر با نظامی روبه‌رو هستیم که می‌خواهد آینده جهان را بسازد. در همین زمینه رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی ۳۹ بار از موضوع تسلط بر دنیا صحبت کرد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را انسانی بی‌اخلاق و با رفتارهایی وحشی عنوان کرد و با طرح این پرسش که آیا ما همچنان می‌خواهیم تا تمدن منحط غربی به ریاست جمهوری انسانی بی اخلاق و وحشی، تمدن پوسیده‌ای که انسان را به قهقرا کشیده است بر ما حاکم کند؟ خاطر نشان کرد: این قابل پذیرش نیست و اگر ما نتوانیم تحولات و مسیر آینده را تشخیص دهیم، محکوم خواهیم شد و در تسلط تمدن منحط غربی درخواهیم آمد.

 وزیر پیشین دفاع تاکید کرد: امروز باید به سمت تمدن نوین اسلامی برویم و بدانیم که فروپاشی نظام مجعول صهیونیستی یک افق روشن برای آینده است و آینده‌پژوهان باید پاسخ دهند که چگونه به آینده‌های ترسمی رهبری نظام و اسلامی می‌رسیم.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه در حوزه دفاع و امنیت باید جزو پنج کشور اول جهان باشیم، تصریح کرد: نیروهای مسلح ما به لحاظ دفاعی باید به مرحله‌ای برسند که هیچ کس در هیچ نقطه‌ای از جهان اجازه تعرض به هیچ مسلمان و مظلومی را به خود ندهد. آیا آنچه که امروز در میانمار شاهد آن هستیم قابل قبول است؟

وی با تاکید بر اینکه ما راهی جز اینکه به تمدن نوین اسلامی فکر کنیم نداریم و لازمه تحقق این امر هم توجه به مقوله آینده‌پژوهشی است، خاطرنشان کرد: آینده پژوهی با مسیر مدیریت راهبردی متفاوت است و در واقع بیرون آمدن از یک تفکر راهبردی است و به دنبال راه میانبر برای ترسیم آینده‌ای روشن بودن است.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی همچنین با طرح این پرسش که آیا امروز مردم غرب از سیطره تمدن غرب و زندگی در سایه این تمدن راضی هستند؟ تصریح کرد: اگر اینگونه بود امروز جوانان غربی به دلیل فاصله گرفتن از این تمدن فاسد و منحط به دامان گروه‌های تروریستی همچون داعش پناه نمی‌بردند.

منبع: ایسنا

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *