جدیدترین مطالب

کرونا همچنان در جهان قربانی می گیرد

به گزارش سایت ورلد میترز، تاکنون ۷۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۸۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۰۹ نفر جان باخته اند.

ایران ابرقدرت منطقه‌ای در برابر نفوذ آمریکا و رژیم اشغالگر شده است

رای الیوم با اشاره به تقویت روزافزون پیمان ایران و روسیه در منطقه و تضعیف هر چه بیشتر ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی نوشت ایران ابرقدرت منطقه‌ای و منبع تهدید اصلی برای نفوذ آمریکا و این رژیم در منطقه شده است.

Loading

أحدث المقالات

نام دو شیر در هند، پای توهین به مقدسات را به میان کشید

نام دو شیر در هند جنجال به پا کرد و گروه‌های هندو به خاطر نامگذاری یکی از این شیرها به نام یکی از خدایان خود به دادگاه رفته و شاکی‌اند. آنها می‌گویند نام “سیتا” که شیر ساکن باغ وحش گذاشته شده، به نوعی حمله به اعتقادات مذهبی جامعه آنها و کفر آمیز است!

اقدام کم‌سابقه ترامپ برای انتخاب معاون

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا برای انتخاب معاون پیشنهادی خود در پست ریاست‌جمهوری پرسش‌نامه‌ای طراحی کرده و از هواداران خود خواست به آن پاسخ دهند. ترامپ لینک این پرسش‌نامه را به هواداران خود ارسال می‌کند تا آنها علاوه بر انتخاب فردی که می‌خواهند در کنار ترامپ به کاخ سفید راه یابد، ویژگی‌های مشخصی را هم در پرسش‌نامه ذکر کنند.

دومین سالگرد جنگ اوکراین؛ آمریکا بیش از ۵۰۰ شخص و شرکت را در فهرست تحریم‌ها علیه روسیه قرار می‌دهد

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت که ایالات متحده در اقدامی به‌مناسبت دومین سالگرد تهاجم روسیه به اوکراین بیش از ۵۰۰ شخص و سازمان را تحریم می‌کند. آدیمو گفت این اقدام که با مشارکت سایر کشور‌ها انجام شده است، مجتمع صنعتی نظامی روسیه و شرکت‌هایی در کشور‌های ثالث را هدف قرار می‌دهد. وی تاکید کرد واشنگتن همچنین به‌دنبال پاسخگویی روسیه درباره جنگ و مرگ الکسی ناوالنی رهبر مخالفان است.

پیوند نظامی در سفر تاریخی وزیر دفاع فرانسه به ارمنستان؛ «آذربایجان برای جنگی تمام عیار آماده می‌شود»

سفر سباستین لوکورنو، وزیر دفاع فرانسه به ارمنستان به عنوان نخستین سفر یک وزیر دفاع فرانسوی به قفقاز جنوبی در میانه افزایش تنش‌ها بین باکو و ایروان و پس از دیدار اخیر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان صورت گرفت. لوکورنو اولین وزیر دفاع فرانسوی در تاریخ و نیز اولین وزیر دفاع اروپایی در یک دهه گذشته است که از ارمنستان بازدید می‌کند. در این دیدار که در ۲۲ فوریه ۲۰۲۴ صورت گرفت، بنا شد تا فرانسه یک سری ادوات دفاعی به ارمنستان تحویل دهد.

کرونا همچنان در جهان قربانی می گیرد

به گزارش سایت ورلد میترز، تاکنون ۷۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۸۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۰۹ نفر جان باخته اند.

Loading

واشنگتن ریاض را منبع مالی می داند نه متحد استراتژیک

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است سعودی ها به غلط به آمریکا تکیه کرده اند چرا که واشنگتن با سوءاستفاده از این فرصت به دنبال بهره برداری اقتصادی از ریاض است.

یحیی کمالی پور با اشاره به توهماتی که سران سعودی و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس در خصوص آمریکا دارند، گفت: آنها بر این تصورند که آمریکا می تواند تکیه گاهی دائمی برای آنها باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکا در هیچ دوره ای از تاریخ به هم پیمانان خود وفا نکرده و با هیچ طرف مذاکره ای صادق نبوده است از این رو هیچ گاه نمی تواند به عنوان تکیه گاهی برای کشورها باشد.

وی افزود: آمریکایی ها در کوتاه مدت منافعی برای برخی کشورها داشته اند اما هم زمان با فرا رسیدن پایان سوددهی این کشورها، مورد غضب آمریکایی ها واقع شده و از دور خارج شده اند چنانچه موارد مشابه را در گذشته داشته ایم.

کمالی پور در ادامه با اشاره به تصوری که آمریکا از عربستان دارد عنوان کرد: آمریکا نیز بر این باور است که اگر عربستان از او تبعیت نکند، به تنهایی هیچ قدرتی ندارد از این رو واشنگتن همواره اهرم های فشار خود را بر این کشور افزایش داده و در این راستا اهمیتی به دست دوستی که کشورها با او داده اند نمی دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین اظهار داشت: امروز عربستان از سوی آمریکا در منگنه قرار گرفته و حتی کاخ سفید شأن این کشور را علیرغم خوش خدمتی هایی که بن سلمان برای آنها دارد و پولی که از طریق دلارهای نفتی عربستان به دست می آورد، رعایت نمی کند و در تریبون های عمومی به تهدید سعودی ها روی می آورد تا به منابع مالی بیشتری از این دستگاه پول ساز دست پیدا کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ماهیت آمریکایی ها از ابتدا مشخص بود اما بسیاری از کشورها دیر به این نتیجه می رسند و حتی با دیدن سیاست های این کشور برای مثال در جنگ های نیابتی که صرفا با هدف فروش سلاح صورت می گیرد، باز هم از این کشور روی بر نمی گردانند که عربستان سعودی نمونه بارز یکی از این کشورها بوده که اجازه می دهد آمریکایی ها از آنها سوءاستفاده کنند.

منبع: مرکز پزوهش های مجلس شورای اسلامی

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *