سرلشگر «یحیی سلیمان» گفت: تصمیم برای رویارویی و مقابله با دشمن صهیونیستی در بالاترین سطوح در سوریه گرفته شده است و سرنگونی جنگنده اسرائیلی امری است که مرحله آینده رویارویی‌ها بر آن مبتنی است.

وی در واکنش به اقدام یگان دفاعی هوایی سوریه در سرنگون کردن یک جنگنده رژیم صهیونیستی اظهار داشت مسئله قابل توجه در سرنگونی جنگنده اسرائیلی از سوی سامانه دفاعی هوایی سوریه، یک بعد استراتژیک دارد، زیرا تصمیم برای مقابله با هرگونه تجاوزگری اسرائیل در هر حجم و شکلی که باشد،‌ اتخاذ شده است و قبلاً هم سامانه‌های دفاع هوایی سوریه با تجاوز مشابه مقابله کرده و 13 فروند موشک اسرائیلی از تعداد 15 موشکی که دشمن به مواضع سوری شلیک کرد، رهگیری و منهدم شد و این مسئله نشان می‌دهد که تصمیم رویارویی با رژیم صهیونیستی در سوریه گرفته شده است.

سرلشگر سلیمان خاطرنشان کرد: توپ اکنون در زمین رژیم صهیونیستی است،‌ اگر خواهان تشدید تنش است،‌ ما هم برای آن آمادگی داریم،‌ ولی اسرائیل به این سرعت چنین تصمیمی اتخاذ نمی‌کند، بدون اینکه با همپیمانان منطقه‌ای و بین‌المللی‌‌اش و در رأس آنها با آمریکا مشورت کند.

سرلشگر بازنشسته ارتش سوریه تأکید کرد: از نظر ما تصمیم اتخاذ شده که هر یگان موشکی سوری هنگامی که هدفی به‌سمت آنها آمد، بدون مراجعه به فرماندهان عالی، با آن مقابله کند، سرنگونی جنگنده اسرائیلی از پیشرفته‌ترین نوع آن در جهان امری است که مرحله آینده رویارویی‌ها بر آن مبتنی است.

وی اظهار داشت: اسرائیل امروز از جنگ نخست شمال سخن می‌گوید،‌ اکنون به‌طور کامل از جبهه شمالی سخن می‌گوید و این معنایش این است که مخاطب اسرائیل، سوریه و تمام همپیمانان سوریه و این مسئله مربوط به آنها  است و ما با احتمالات متعددی روبه‌رو خواهیم شد که طی روزهای آینده برملا خواهد شد.

منبع: تسنیم