«عبدالهادی ضیغمی»، کارشناس مسائل جهان عرب در خصوص موضع «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه این رژیم در سال 2018 وارد جنگی بزرگ با حزب­ الله می‌شود، با اشاره به اینکه رژیم اسرائیل به دنبال ارزیابی کمک نیروهای مقاومت به فلسطینی­‌ها است، بیان داشت: صهیونیست­ها در مقابل حزب­ الله دست به اقدامات پر ریسک نمی­‌زنند.

وی با توجه به حملاتی که صهیونیست­‌ها به برخی از مواضع در سوریه و لبنان داشته­‌اند، گفت: رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه مارس سعی داشته است که در چندین مورد تهدیدهایی را علیه حزب‌الله اجرایی کند. حتی گلوله‌باران‌هایی را در برخی اوقات به جنوب لبنان و سوریه انجام داده است.

کارشناس مسائل جهان عرب با تأکید بر موضعی که حزب­ الله در برابر تهدیدهای رژیم صهیونیستی داشته است، اشاره داشت: این رژیم با انجام تحرکات ایذایی تلاش داشت علیه محور مقاومت اقداماتی انجام دهد؛ اما سید حسن نصرالله در روز شهید اعلام داشت که اگر رژیم اسرائیل به دنبال آغاز جنگی باشد، این بار شروع جنگ با این رژیم است؛ اما پایان آن با آن­ها نخواهد بود.

وی با اشاره به قاطعیت حزب­ الله در پاسخ به هرگونه تجاوز صهیونیست­‌ها و تجربه­‌ای که اسرائیلی­‌ها از حملات پیشین خود دارند، تأکید داشت: نصرالله اعلام کرده است که تمام نیروهای مقاومت در صورت تهاجم رژیم صهیونیستی به این جنگ وارد خواهند شد. او هشدار داده که موشک­‌های حزب‌الله در این جنگ به تمام نقاط فلسطین اشغالی خواهد رسید و هیچ نقطه‌ای از آن در امان نخواهد بود.

ضیغمی با توجه به برگزاری مانور رژیم صهیونیستی که برای افزایش تهدیدها علیه نیروهای مقاومت انجام گرفت، گفت: موضع قاطع حزب­ الله باعث شد که نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی مانوری را در دریا انجام دهند تا این امر آغازی برای تعرض به نیروهای مقاومت باشد.

وی با تأکید بر هدفی که اسرائیلی­‌ها از کشتار فلسطینیان در نوار غزه دنبال می­‌کنند، اشاره داشت: تحلیلگران معتقدند که اقدامات صهیونیست­‌ها در به شهادت رساندن فلسطینی­‌ها به دنبال راهپیمایی آن­ها در سالگرد روز زمین تحت عنوان «راهپیمایی بازگشت» تلنگری به خط مقاومت است. رژیم صهیونیستی به دنبال ارزیابی میزان کمک نیروهای مقاومت به فلسطینی­‌ها است.

منبع: تسنیم