جدیدترین مطالب

انگلیس؛ شمار مرگ افراد ناشی از مصرف الکل به بالاترین میزان رسید

مرکز ملی آمار انگلیس در تازه‌ترین گزارش شمار مرگ مستقیم ناشی از نوشیدن مشروبات الکلی را در این کشور ۱۰ هزار و ۴۸ نفر اعلام و اضافه کرد. این میزان مرگ ناشی از مصرف الکل بالاترین شمار مرگ به این علت در ۲۴ سالی است که این آمار ثبت می‌شود.

آتش سوزی مرگبار در انگلیس

امدادگران سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس از مرگ دو نفر در پی آتش سوزی دریک ساختمان مسکونی در شمال پایتخت انگلیس خبر دادند.

پایبندی جمهوری اسلامی ایران به پیمان منع اشاعه هسته ای و موافقتنامه پادمان

پایبندی جمهوری اسلامی ایران به پیمان منع اشاعه هسته ای و موافقتنامه پادمان

مسعود نوری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: در سپتامبر ۲۰۲۳، تاکید شد که ایران دیگر نمی‌تواند به عدم ایفاء تعهدات خود ادامه دهد و از ایران خواستند بدون تأخیر برای حل همه مسائل باقی‌مانده اقدام کند و اضافه کردند که اگر ایران نتواند اقدامات ضروری و فوری مندرج در قطعنامه نوامبر ۲۰۲۲ و بیانیه مشترک ۴ مارس به طور کامل اجرا کند، شورای حکام باید آماده باشد تا اقدامات بیشتری از جمله صدور قطعنامه انجام دهد. در سپتامبر ۲۰۲۳ آمریکا و ۶۲ کشور عضو آژانس در بیانیه‌ای بر ادامه تحقیقات آژانس تأکید و بر نیاز فوری شفاف‌سازی از سوی ایران و حل این مسائل به‌گونه‌ای که برای آژانس رضایت‌بخش باشد تأکید کردند. آمریکا به صراحت اعلام کرده که هرگونه راه حل دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران باید بر راستی آزمایی موثر بنا شود.

بررسی دستاورد‌های ایران در مرکز شرق شناسی روسیه 

اندیشمندان، ایران‌شناسان، مورخان و شرق‌شناسان روسیه و حوزه اوراسیا، در همایشی علمی- بین‌المللی به میزبانی مرکز (انستیتو) شرق‌شناسی روسیه، عملکرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف و نقش کشورمان در صحنه تحولات منطقه و جهان را واکاوی کردند.

Loading

أحدث المقالات

انگلیس؛ شمار مرگ افراد ناشی از مصرف الکل به بالاترین میزان رسید

مرکز ملی آمار انگلیس در تازه‌ترین گزارش شمار مرگ مستقیم ناشی از نوشیدن مشروبات الکلی را در این کشور ۱۰ هزار و ۴۸ نفر اعلام و اضافه کرد. این میزان مرگ ناشی از مصرف الکل بالاترین شمار مرگ به این علت در ۲۴ سالی است که این آمار ثبت می‌شود.

ورود دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به سن‌پترزبورگ

مسکو- ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با هدف شرکت در دوازدهمین اجلاس بین‌المللی امنیتی روسیه و نشست دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو گروه بریکس ظهر امروز (سه‌شنبه) وارد فرودگاه پولکووای سن‌پترزبورگ شد.

پیام‌های راهبردی سرنگونی پهپادهای اسرائیلی به‌دست حزب‌الله

حزب‌الله از ابتدای ورود به نبرد طوفان الاقصی تاکنون علاوه بر عملیات‌های موشکی پیشرفته ضد مواضع صهیونیست‌ها در داخل فلسطین اشغالی، یک معادله جدید را در برابر دشمن ترسیم کرده که مربوط به قدرت پدافندی مقاومت و سرنگونی اهداف اسرائیل در آسمان است.

روایت «هیل» از پیشتازی اندک بایدن در برابر ترامپ در نظرسنجی‌ها

تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که در یک رقابت ۲ نفره میان جو بایدن و دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا، ‌رییس دولت کنونی از حزب دموکرات وضعیت بهتری دارد و با یک اختلاف سه درصدی از رقیب جمهوری‌خواه خود پیشی می‌گیرد.

Loading

اهداف ناپایدار رژیم صهیونیستی از احداث جاده نتساریم در غزه

۱۴۰۳/۰۱/۰۲ | خبر تاپ, سیاسی, گفتگو

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: رژیم اسرائیل سعی دارد با احداث جاده نتساریم، رساندن آذوقه از طریق این جاده به مردم غزه را متوقف کند تا از سلاح گرسنگی برای تسلیم کردن مردم غزه استفاده کند.

حسین رویوران در گفتگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی درباره اینکه رژیم اسرائیل با ساخت جاده‌ای موسوم به «کریدور نتساریم» (Netzarim Corridor)  که سرزمین‌های اشغالی را به دریای مدیترانه متصل می‌کند و عملا باریکه غزه را به دو نیم تقسیم خواهد کرد، گفت: نتساریم، جاده‌ای است که غزه را به دو نیم تقسیم می‌کند تا جبالیا، قسمت میانی غزه را در مناطق شمالی و رفح و خان یونس را در قسمت جنوبی قرار دهد.

وی یکی از اهداف رژیم اسرائیل از این کار را تقسیم غزه برای مدیریت امنیتی آن دانست و گفت: رژیم اسراییل تمام خانه‌های این مسیر را خراب کرده و یک جاده از منطقه مرزی غزه تا دریا باز کرده تا این منطقه را در شرایط فعلی مدیریت کند.

رویوران‌ در‌ پاسخ به این پرسش که رژیم اسراییل با این کار در تامین امنیت مدنظر خود و عقب راندن حماس موفق بوده است یا نه؟ اظهار داشت: قطعا این اقدام، تاثیری در مدیریت امنیت غزه نداشته و نخواهد داشت. رژیم اسرائیل نمی‌تواند در شمال این جاده، کاری از پیش ببرد و عملیات نظامی از سوی حماس همچنان ادامه دارد و شاهد شلیک موشک‌ها هستیم.

وی گفت: رژیم اسرائیل رساندن اذوقه از طریق این جاده را قطع کرده و سعی دارد از سلاح گرسنگی برای تسلیم مردم غزه استفاده کند، اما این کار با واکنش‌های جهانی رو به رو شده است. از طرفی حماس و نیروهای مقاومت نیز حملات خود را قطع نکرده و اجازه نداده‌اند این رژیم به هدف خود برسد.

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد که با وجود همه این تحولات، بعید است رژیم اسرائیل از این منطقه به‌ویژه اقدام در جاده نتساریم عقب نشینی کند، به‌نحوی‌که نیروهای آن به هر کامیون یا فردی که از این منطقه می‌خواهد عبور کند، شکلیک می‌کنند. در عین حال علی الاصول باید هر توافقی درباره آتش‌بس حتما عقب نشینی اسراییل از جاده مذکور و نیز از کل غزه را شامل شود و این جزو اساسی توافق آتش‌بس باشد.

رویوران گفت: حماس از این اصل اساسی که رژیم اسرائیل باید از تمام خاک غزه خارج شود، هیچ‌گاه عقب نشینی نخواهد کرد، چرا که حضور رژیم صهیونیستی در منطقه تهدیدی برای مردم غزه است.

وی تاکید کرد که این وضعیت و آنچه در جاده نتساریم شاهدیم، موقت است و با اولین توافق آتش‌بس، این وضعیت پایان می‌یابد و این تصور‌ که رژیم صهیونیستی می‌تواند از این وضعیت بهره‌برداری کند، سرابی بیش نیست.

0 Comments