جدیدترین مطالب

جنگ در کابینه جنگ

بعد از گذشت چند ماه از جنایات رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم درخصوص نداشتن دستاورد، با یکدیگر به اختلاف خورده اند.

جنگ در کابینه جنگ

بعد از گذشت چند ماه از جنایات رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم درخصوص نداشتن دستاورد، با یکدیگر به اختلاف خورده اند.

تغییر لحن به سبک بایدن

پس از آن که بایدن در داخل با اختلافات افکار عمومی مواجه شد اخیرا لحن خود را درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تغییر داد.

تغییر لحن به سبک بایدن

پس از آن که بایدن در داخل با اختلافات افکار عمومی مواجه شد اخیرا لحن خود را درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تغییر داد.

شاهدان غزه

پزشکان کشور‌های خارجی بازگشته از نوار غزه، درد و رنج مجروحان و آوارگان فلسطینی را در بیمارستان‌های مختلف این منطقه فراتر از تصویر دانستند.

پهپاد‌های شگفت انگیز

ایران در پاسخ به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق، مناطقی از سرزمین‌های اشغالی را با موشک بالستیک و کروز و شلیک پهپاد هدف قرار داد.

Loading

أحدث المقالات

ببینید | بمباران شدید محله شجاعیه توسط جنگنده‌های اسرائیلی

جنگنده‌های ارتش اسرائیل عصر امروز دوشنبه، مناطق مختلف شهر غزه را هدف حملات سنگین خود قرار داده‌اند. در این حمله هوایی، محله شجاعیه در شرق غزه، عمارتی مسکونی در محله الدرج و یک خانه در منطقه الصفطاوی در شهر غزه بمباران شده است. منبع: مهر

پیام رئیس جمهور خطاب به مردم پاکستان به زبان اردو

تهران – ایرنا – رئیس جمهور در پیامی به مردم پاکستان و به زبان اردو، از اشتراکات مذهبی، فرهنگی و تمدنی ملت‌های ایران و پاکستان به عنوان ظرفیت مهمی برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور یاد کرد.

عکس | حرکت عجیب پلیس ضدشورش در جاکارتا برای ترساندن مردم معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری

بدنبال اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری اندونزی، جاکارتا پایتخت این کشور به صحنه درگیری میان معترضان به نتایج انتخابات با نیروهای پلیس تبدیل شد. در همین راستا، تصویری از حرکت عجیب پلیس ضدشورش در جاکارتا برای ترساندن مردم معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری مشاهده می‌کنید. نیروهای ضد شورش برای ترساندن مردم از تجمع و انجام اعتراضات گسترده، وسایل خود را روی زمین گذاشتند تا نشان دهند به محض تجمع، آماده برخورد شدید هستند./ خبرآنلاین

رئیس جمهور: اراده ایران و پاکستان بر توسعه روابط همه جانبه است

تهران – ایرنا – رییس جمهور با بیان اینکه این سفر به دعوت رییس جمهور پاکستان انجام گرفته ومذاکرات متعددی از صبح امروز در ابعاد مختلف با مقامات کشور برگزار شده است،اراده دو کشور رابر توسعه روابط در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی تجاری، علم و فناوری و فرهنگی دانست و گفت: امیدواریم بعد از این سفر شاهد رشد و توسعه روابط دوکشور به شکل فزاینده باشیم.

ده‌ها زلزله و پس‌لرزه تایوان را لرزاندند

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی تایوان اعلام کرد، از روز دوشنبه تا ساعات اولیه سه‌شنبه بیش از ۸۰ زلزله و پس‌لرزه که قوی‌ترین آنها ۶.۳ ریشتر بوده است، این جزیره را لرزاندند.

Loading

خیانت جدید امارات به آرمان فلسطین در پوشش فرهنگی

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه بخش بزرگی از سفرهای گردشگری صهیونیست‌ها به امارات و همچنین برگزاری جشن‌های یهودی در ابوظبی پوششی برای اقدامات جاسوسی است، گفت: اماراتی‌ها تلاش می‌کنند تا با توسل به چنین اقداماتی بحث آشکارسازی روابطشان با رژیم صهیونیستی را در سطوح اجتماعی عادی جلوه دهند.

مصطفی نجفی در گفتگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به برگزاری جشن‌های یهودی در امارات به فاصله کوتاهی پس از آشکارسازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی اظهارداشت: از آذر ماه امسال تقریبا اولین گروه از گردشگران صهیونیست که شامل حدود 50 هزار گردشگر بودند، وارد امارات شدند، علاوه بر آن برگزاری این جشن‌های فرمایشی هم در دستور کار اماراتی‌ها قرار گرفت. همه این‌ها را باید بخشی از پروژه مقامات این کشور با اهداف خاص ارزیابی کرد.

 

امارات نگران واکنش‌های اجتماعی نسبت به عادی سازی

وی با بیان اینکه برگزاری این جشن‌ها و همچنین ورود گسترده گردشگران صهیونیست به امارات را باید از دو زاویه بررسی کرد، افزود: اماراتی‌ها تلاش می‌کنند تا با توسل به چنین اقداماتی بحث آشکارسازی روابطشان با رژیم صهیونیستی را در سطوح اجتماعی عادی جلوه دهند تا به اصطلاح مسئله برای مردم جا بیفتد.

این تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به برخی اعتراضات مردمی در داخل و خارج امارات نسبت به آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: اماراتی‌ها اقداماتی را در حوزه امنیتی – سیاسی و سیاست خارجی‌شان پیش بردند، اما نگرانی‌ها و عدم قطعیت‌هایی در مورد واکنش‌ها به این عادی‌سازی در سطوح اجتماعی برایشان وجود دارد. اکنون نیز با این اقدامات به دنبال این هستند که نشان دهند فضای آزادی و آزادی عقاید و ادیان و فرقه‌ها در کشورشان وجود دارد؛ در حالی که امارات به شدت یک کشور کنترل شده است.

 

جشن‌های فرمایشی و هدفمند

نجفی برگزاری جشن‌های یهودی را نشانه‌ای از تکثر فرهنگی در امارات ندانست و تصریح کرد: امارات کشوری است که همه چیز در آن کنترل شده است و مسائل سیاسی – امنیتی و همینطور اجتماعی از ناحیه تفکر خاصی که در آنجا حاکم شده، کانالیزه می‌شود. این جشن‌ها بلافاصله پس از اعلام آشکارسازی روابط در دستور کار قرار گرفت و نشان داد که امارات و رژیم صهیونیستی با این برنامه‌ها اهداف امنیتی را پیگیری می‌کنند.

وی توضیح داد: صهیونیست‌ها سابقه زیادی در اقداماتی از این دست دارند و اکثر پوشش‌های جاسوسی‌شان در همین جشن‌ها، سفرهای گردشگری و نظیر این‌ها اتفاق می‌افتد. آن‌ها به دنبال فراهم کردن زمینه هایی برای پیشبرد اهداف جاسوسی خود هستند. به خصوص اینکه اگر چند سال گذشته و تردد چهره‌های صهیونیست به امارات را بررسی کنیم، این مسئله بیشتر خود را نشان می‌دهد. اولین مقامی هم که به امارات سفر کرد، رئیس موساد بود و بعد از این سفر ورود گردشگرها و برگزاری این جشن‌ها شروع شد.

 

اهداف امنیتی و جاسوسی اسرائیل و امارات

این کارشناس مسائل غرب آسیا تأکید کرد: خیلی از این سفرهای گردشگری و همچنین برگزاری آن جشن‌ها در راستای پوشش اقدامات جاسوسی است. به خصوص اینکه اماراتی‌ها هم در دو – سه سال گذشته تلاش زیادی کردند که حتی با خیلی از شرکت‌های صهیونیستی و آمریکایی که در حوزه جاسوسی و امنیتی فعالیت می‌کنند، قراردادهایی ببندند و بستند.

نجفی ادامه داد: در واقع اماراتی‌ها تلاش دارند که ابوظبی و دبی را تبدیل به یک هاب اطلاعاتی – امنیتی در منطقه کنند، بنابراین باید به برگزاری این جشن‌ها و همچنین سفرهای پرشمار در قالب گردشگر به امارات از این دو بعد نگاه کرد.

وی با اشاره به اقداماتی که امارات تا کنون در راستای گسترش روابط با اسرائیل انجام داده، ادعای مقامات این کشور برای اعلام عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با هدف کمک به حل مسئله فلسطین را طنزی راهبردی عنوان کرد و افزود: اماراتی‌ها اتفاقا با این اقدام توازن قدرت در حوزه فلسطین و فلسطین اشغالی را به هم زدند و این تصمیم کاملا به ضرر فلسطینی‌ها است. به گونه‌ای که اکنون فلسطینی‌ها در موضع ضعف قرار گرفتند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: در عین حال این مسئله باعث شد که همبستگی بیشتری بین گروه‌های مقاومت فلسطینی ایجاد شود، همان‌طور که رزمایشی که اخیرا برگزار کردند چنین هدفی را دنبال می‌کرد؛ یعنی احساس می‌کنند که با عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با اعراب همه چیز به ضررشان تمام می‌شود. در این شرایط هم ادعای اماراتی‌ها در این رابطه صرفا یک لفاظی سیاسی است و به دنبال سرپوش گذاشتن به خیانتشان به آرمان فلسطین و اقناع افکار عمومی هستند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *