جدیدترین مطالب

یک گام تا توافق!

یک گام تا توافق!

هر روز خبرهای جدیدی از مذاکرات پاریس به گوش می رسد که حکایت از قریب الوقوع و حتی حتمی بودن بودن توافق میان حماس و رژیم صهیونیست دارد تا جایی که  بایدن امیدوار است توافق آتش‌بس در غزه تا دوشنبه آینده برقرار شود. به گزارش ایسنا، حضور طرف‌های وابسته به رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در قطر و گفت‌وگو و رایزنی‌های جداگانه آنها نشان از پیشرفتی نسبت به اوایل ماه فوریه دارد؛ زمانی که رژیم صهیونیستی پیشنهاد حماس را برای چهار و نیم ماه آتش‌بس رد کرد.

زلزله ۴/۶ ریشتری در ترکیه

زلزله‌ای به بزرگی چهار و شش دهم ریشتر استان چاناک قلعه ترکیه و بخش وسیعی از مناطق غربی این کشور را لرزاند.

Loading

أحدث المقالات

بیش از ۱۲ میلیون دلار هزینه حفاظت از ۲ قاتل سردار سلیمانی

«جان بولتون» و «رابرت او برایان» مدت‌هاست سمت‌های خودشان به عنوان مشاوران اسبق امنیت ملی آمریکا را ترک کرده‌اند اما آنها به دلیل نگرانی‌ها از نقشی که در ترور سردار «قاسم سلیمانی» داشته‌اند خواستار ادامه محافظت فیزیکی از خودشان شده‌اند.

کاخ سفید: وضعیت اوکراین وخیم است؛ احتمال پیشروی روسیه

نیویورک – ایرنا- هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره اوکراین با بیان اینکه «وضعیت وخیم است»، گفت که اگر کنگره آمریکا بودجه کمک به اوکراین را تصویب نکند،  “در یک یا دو ماه به احتمال زیاد روس ها پیشروی بیشتری خواهند کرد”.

Loading
آمانو در گفتگو با سایت شورای راهبردی:

حتما به طرح های هسته ای ایران کمک می کنیم

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین - گفتگو: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: روابط و همکاری های مان را با ایران در حوزه های مختلف فناوری هسته ای تقویت می کنیم.

یوکیا آمانو در مصاحبه با سایت شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران زیرساخت های انسانی قوی و افراد تحصیلکرده بسیاری در حوزه انرژی هسته ای دارد.

وی افزود: این به ایران امکان می دهد از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز متنوعی استفاده کند، ما قطعا به ایران در این روند کمک می کنیم.

مدیرکل آژانس با اشاره به ملاقاتش با اعضای شورای راهبردی روابط خارجی گفت: در سال های اخیر روی موضوع ایران متمرکز بوده ایم، بحث امروزمان هم بررسی امکانات بیشتر برای همکاری در زمینه استفاده مسالمت آمیز از فناوری هسته ای بود.

آمانو گفت: بهداشت و سلامت، غذا و کشاورزی و حفاظت از محیط زیست از جمله حوزه هایی است که آژانس در آنها فعال است.

وی افزود: هدف آژانس این است که استفاده از فناوری هسته ای عامل افزایش سطح رفاه مردم شود. ما در این جلسه به بحث در این باره پرداختیم که چگونه همکاری مان در این حوزه ها را تقویت کنیم.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *