جدیدترین مطالب

جهان اسلام عزادار غزه و فلسطین است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در اجلاس فوق العاده وزرای اطلاع رسانی کشور‌های همکاری اسلامی برای غزه گفت: جهان اسلام عزادار غزه و فلسطین است .

جنگ روسیه و اوکراین دوساله شد

جنگ بین روسیه و اوکراین که در آغاز تصور می‌شد کمتر از چندماه به طول خواهد کشید، حالا دو سال از آن سپری می‌شود و چشم انداز روشنی برای پایان آن دیده نمی‌شود.

Loading

أحدث المقالات

Loading
نگاهی به اهمیت آزادسازی حلب و تاثیرات آن

حماسه حلب آغازحل بحران سیاسی در سوریه است

۱۳۹۵/۱۰/۰۵ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت: دولت سوریه علیرغم قدرت برتری که با حمایت ایران و روسیه دارد به دنبال راهکار سیاسی بوده و حماسه حلب می تواند آغاز حل بحران سیاسی در این کشور باشد.

حسین رویوران کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در خصوص اهمیت آزادسازی حلب و تاثیر آن بر جایگاه بین المللی و منطقه ای ایران و افزایش توان محور مقاومت در منطقه اظهار داشت: حلب پیروزی بسیار بزرگی است که قابل مقایسه با هیچ جای دیگری در سوریه هم نیست و بزرگترین پیروزی که تاکنون دولت سوریه به دست آورده است.

وی ابراز داشت: اینکه دولت سوریه علیرغم پیروزی بزرگ حلب راه حل سیاسی بحران آن کشور را ارائه می کند و روسیه هم برای باز شدن این مسیر تلاش می کند نشان می دهد که حکومت سوریه با وجود قدرت و توان بالای خود به دنبال حفظ جان ها و جلوگیری از ویرانی های بیشتر است، که این مساله اهمیت بالایی دارد.

رویوران با بیان اینکه نشست سه جانبه ای که در روسیه برگزار شد شاید در همین راستا بوده باشد تصریح کرد: یافتن یک راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه با استفاده از تجاربی که تاکنون به دست آمده در آن نشست مطرح شد.

وی تاکید کرد: آمریکا در گذشته در یک طرف قرار داشت ولی متاسفانه نتوانست کاری را در راستای راه حل سیاسی در مساله سوریه انجام دهد.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا افزود: الان ایران، روسیه و ترکیه وارد گفتگو شده اند و سعی می کنند با تغییر طرف مقابل خود این بحران را به سمت و سویی جدید ببرند و حالا اینکه در این میان چه میزان ترکیه می تواند مواضع خود را متناسب با این نقش تغییر دهد سوالی است که در آینده جواب آن را خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: ترکیه به هر حال از حامیان اصلی بسیاری از گروه های تروریستی بوده و الان با توافقی که در مسکو حاصل شده این کشور تعهد داده که علیه گروه های تکفیری همکاری کند و این تعهد خود را با قید داعش و جبهه النصره اعلام کرده است. نمی دانم ترکیه چه میزان در این تغییر نقش از وضعیت قبلی به آنچه که امروز می گوید، جدیت دارد.

رویوران در پایان خاطرنشان کرد: جوسازی هایی که در ترکیه صورت گرفته بود که آخرین آن هم مساله ترور سفیر روسیه در آنکارا بود و مسائلی از این دست، شاخصه هایی است که خیلی امیدواری نسبت به ترکیه مطرح نمی کند اما به هر حال امیدواریم ترکیه بتواند کاری را در راستای راه حل سیاسی سوریه انجام دهد و حماسه حلب آغاز حل بحران سیاسی سوریه شود.

منبع : خبرگزاری مهر

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *