جدیدترین مطالب

یک گام تا توافق!

یک گام تا توافق!

هر روز خبرهای جدیدی از مذاکرات پاریس به گوش می رسد که حکایت از قریب الوقوع و حتی حتمی بودن بودن توافق میان حماس و رژیم صهیونیست دارد تا جایی که  بایدن امیدوار است توافق آتش‌بس در غزه تا دوشنبه آینده برقرار شود. به گزارش ایسنا، حضور طرف‌های وابسته به رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در قطر و گفت‌وگو و رایزنی‌های جداگانه آنها نشان از پیشرفتی نسبت به اوایل ماه فوریه دارد؛ زمانی که رژیم صهیونیستی پیشنهاد حماس را برای چهار و نیم ماه آتش‌بس رد کرد.

زلزله ۴/۶ ریشتری در ترکیه

زلزله‌ای به بزرگی چهار و شش دهم ریشتر استان چاناک قلعه ترکیه و بخش وسیعی از مناطق غربی این کشور را لرزاند.

Loading

أحدث المقالات

بیش از ۱۲ میلیون دلار هزینه حفاظت از ۲ قاتل سردار سلیمانی

«جان بولتون» و «رابرت او برایان» مدت‌هاست سمت‌های خودشان به عنوان مشاوران اسبق امنیت ملی آمریکا را ترک کرده‌اند اما آنها به دلیل نگرانی‌ها از نقشی که در ترور سردار «قاسم سلیمانی» داشته‌اند خواستار ادامه محافظت فیزیکی از خودشان شده‌اند.

کاخ سفید: وضعیت اوکراین وخیم است؛ احتمال پیشروی روسیه

نیویورک – ایرنا- هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره اوکراین با بیان اینکه «وضعیت وخیم است»، گفت که اگر کنگره آمریکا بودجه کمک به اوکراین را تصویب نکند،  “در یک یا دو ماه به احتمال زیاد روس ها پیشروی بیشتری خواهند کرد”.

Loading
پاسخ دفتر رئیس جمهوری به ترامپ؛

راهبرد تعامل برای ایران، آرامش و تحریک ناپذیری است

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به توییت های تحریک آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: راهبرد تعامل برای ایران، آرامش و تحریک ناپذیری است.

حمید ابوطالبی در توییت خود نوشت: آمریکا و کشورهایی که در ضعف و انزوا هستند با توییت، مصاحبه، فریاد و درخواست استراتژی جدید می کوشند ایران را دوباره به صدر تهدیدات جهانی بازگردانند.
در دولت اول ‘باراک اوباما’ هم تقابل و تحریم، با لفاظی و تحریک و تبدیل ایران به تهدید نخست جهانی آغاز شد؛ و سپس با تماس تلفنی، به سمت تعامل و حل مشکل پیش رفت.
راهبرد تعامل برای ایران که اکنون از همه جهت در اوج قدرت است،’آرامش و تحریک ناپذیری’است؛ قدرتمند، هنرمندانه در زمین خود، و نه دیگران،بازی می کند.

منبع: ایرنا

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *