جدیدترین مطالب

کرونا همچنان در جهان قربانی می گیرد

به گزارش سایت ورلد میترز، تاکنون ۷۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۸۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۰۹ نفر جان باخته اند.

ایران ابرقدرت منطقه‌ای در برابر نفوذ آمریکا و رژیم اشغالگر شده است

رای الیوم با اشاره به تقویت روزافزون پیمان ایران و روسیه در منطقه و تضعیف هر چه بیشتر ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی نوشت ایران ابرقدرت منطقه‌ای و منبع تهدید اصلی برای نفوذ آمریکا و این رژیم در منطقه شده است.

Loading

أحدث المقالات

نام دو شیر در هند، پای توهین به مقدسات را به میان کشید

نام دو شیر در هند جنجال به پا کرد و گروه‌های هندو به خاطر نامگذاری یکی از این شیرها به نام یکی از خدایان خود به دادگاه رفته و شاکی‌اند. آنها می‌گویند نام “سیتا” که شیر ساکن باغ وحش گذاشته شده، به نوعی حمله به اعتقادات مذهبی جامعه آنها و کفر آمیز است!

اقدام کم‌سابقه ترامپ برای انتخاب معاون

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا برای انتخاب معاون پیشنهادی خود در پست ریاست‌جمهوری پرسش‌نامه‌ای طراحی کرده و از هواداران خود خواست به آن پاسخ دهند. ترامپ لینک این پرسش‌نامه را به هواداران خود ارسال می‌کند تا آنها علاوه بر انتخاب فردی که می‌خواهند در کنار ترامپ به کاخ سفید راه یابد، ویژگی‌های مشخصی را هم در پرسش‌نامه ذکر کنند.

دومین سالگرد جنگ اوکراین؛ آمریکا بیش از ۵۰۰ شخص و شرکت را در فهرست تحریم‌ها علیه روسیه قرار می‌دهد

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت که ایالات متحده در اقدامی به‌مناسبت دومین سالگرد تهاجم روسیه به اوکراین بیش از ۵۰۰ شخص و سازمان را تحریم می‌کند. آدیمو گفت این اقدام که با مشارکت سایر کشور‌ها انجام شده است، مجتمع صنعتی نظامی روسیه و شرکت‌هایی در کشور‌های ثالث را هدف قرار می‌دهد. وی تاکید کرد واشنگتن همچنین به‌دنبال پاسخگویی روسیه درباره جنگ و مرگ الکسی ناوالنی رهبر مخالفان است.

پیوند نظامی در سفر تاریخی وزیر دفاع فرانسه به ارمنستان؛ «آذربایجان برای جنگی تمام عیار آماده می‌شود»

سفر سباستین لوکورنو، وزیر دفاع فرانسه به ارمنستان به عنوان نخستین سفر یک وزیر دفاع فرانسوی به قفقاز جنوبی در میانه افزایش تنش‌ها بین باکو و ایروان و پس از دیدار اخیر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان صورت گرفت. لوکورنو اولین وزیر دفاع فرانسوی در تاریخ و نیز اولین وزیر دفاع اروپایی در یک دهه گذشته است که از ارمنستان بازدید می‌کند. در این دیدار که در ۲۲ فوریه ۲۰۲۴ صورت گرفت، بنا شد تا فرانسه یک سری ادوات دفاعی به ارمنستان تحویل دهد.

کرونا همچنان در جهان قربانی می گیرد

به گزارش سایت ورلد میترز، تاکنون ۷۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۸۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۰۹ نفر جان باخته اند.

Loading

ادامه گفتگوها و توفیقات میدانی بهترین راه مقابله با اقدامات ترامپ

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت: بهترین اقدام ایران، روسیه و دیگر متحدان سوریه در برابر اقدام تجاوزکارانه امریکا به سوریه، ادامه گفتگوهای سیاسی و پیروزی های میدانی است.

سید هادی سید افقهی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در گفتگویی با اشاره به آخرین تحولات سوریه اظهار داشت: آمریکا با حمله موشکی به پایگاه الشعیرات سوریه چند هدف را دنبال می‌کرد؛ هدف اول ضعف دولت ترامپ بود که هر روز در داخل آمریکا کاهش محبوبیت وی را به دنبال داشت و او خواست با این اقدام قاطعیت خودش را نشان دهد اما این اقدام ترامپ، بازتاب منفی در داخل آمریکا داشت، البته بعضی از اعضای کنگره هم از این موضوع استقبال کردند و برخی دیگر از اعضای کنگره هم به دنبال آن هستند که ترامپ را به کنگره آورده و این سؤال را از وی بپرسند که به چه حقی بدون اجازه کنگره آمریکا، وارد عملیات نظامی در کشور دیگری شده‌اید چرا که این موضوع خلاف قانون اساسی آمریکا است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر جنگجویان قدیمی آمریکایی که در جنگ‌های ویتنام و کره حضور داشتند، اعلام تظاهرات مردمی کردند که ترامپ خلاف وعده انتخاباتی خود که همان توجه به مسائل داخلی، پرهیز از اقدامات مداخله‌جویانه در سایر کشورها و همچنین عدم تمایل وی به تغییر رژیم‌های دیگر کشورها از طریق قوه قهریه بوده، عمل کرده است.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با بیان اینکه ترامپ قصد داشت با انجام این اقدام نظامی در سوریه، بخشی از محبوبیت از دست رفته خودش را احیاء کند، گفت: حمله موشکی آمریکا در سطح منطقه چند پیام را به دنبال داشت که یکی از آنها جلوگیری و یا کاهش سرعت پیشروی ارتش و نیروهای مقاومت سوریه در برابر تروریست‌ها بود؛ به این معنا که بخواهد توازن قوایی را میان نیروهای تروریستی و نیروهای مقاومت در صحنه سوریه به وجود آورد که این به دلیل پیشروهای اخیر نیروهای ارتش و مقاومت در سوریه است.

سید افقهی تصریح کرد: آمریکا ادعا کرد که موضوع حمله شیمیایی در «ادلب» از طرف حکومت سوریه اتفاق افتاده اما برای اثبات ادعای خود حاضر نشد گروه حقیقت‌یاب بی طرف به طور رسمی از سوی سازمان ملل راجع به این مساله تحقیق کنند و پس از آن امریکا بخواهد اقدام مقتضی را نسبت به این موضوع انجام دهد؛ بنابراین در اینجا آمریکا هم در نقش شاکی و هم در قامت قاضی و اجراکننده حکم درآمد و آن چیزی را اجرا کرد که خودش می‌خواست و نه آن چیزی را که نهادهای بین‌المللی همچون سازمان ملل و یا شورای امنیت منظور کرده باشند و در نهایت این اقدام آنها منجر به این خواهد شد که مشخص نشود چه کسی از سلاح شیمیایی در سوریه استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه همزمانی حمله جبهه‌ النصره و داعش به چند جبهه علیه نیروهای مقاومت و همچنین حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه، مُبَیِن هماهنگی این اقدام با تروریست‌ها و حامیان آنها همچون ترکیه، عربستان و قطر بوده است، خاطرنشان کرد: نتیجه این حمله آن شد که ترامپ به هیچ کدام از اهدافی که برشمردیم، دست پیدا نکرد و دیدیم که هواپیماهای پایگاه هوایی شعیرات سوریه مجدد آغاز به کار کردند و اسد به عنوان رئیس‌جمهور سوریه، ارتش و نیروهای مقاومت آن کشور همگی مصمم‌تر از گذشته به مبارزه علیه تروریست‌ها در خاک کشورشان خواهند پرداخت.

سید افقهی با بیان اینکه متأسفانه شاهد حمایت برخی کشورهای مرتجع عربی منطقه و همچنین ترکیه و بعضی از کشورهای غربی از این اقدام آمریکا بودیم، گفت: در این شرایط، بهترین اقدامی که ایران و متحدان ما شامل روس‌ها و نیروهای مقاومت می‌توانند در قبال این اقدام جنایتکارانه انجام دهند، این است که در عرصه عملیاتی به پیشروی‌های خود ادامه دهند و پیروزی‌های بیشتری را به دست آورند و دیگر اینکه همچنان به دنبال پیشبرد اهداف گفتگوهای سیاسی در «آستانه» و ژنو باشند که یکی از اهداف ترامپ از حمله به سوریه، متوقف کردن روند این گفتگوها بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایران می‌تواند از ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای، حقوقی و بین‌المللی در جهت محکوم کردن گسترده این اقدام جنایتکارانه آمریکا بهره‌برداری کند و همچنین به دنبال یافتن شیوه‌ها و راه‌های بازدارندگی آمریکا از تکرار چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای باشد.

منبع: مهر

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *