جدیدترین مطالب

حمام خون در الرشید

حمام خون در الرشید

در حالی روز پنج شنبه شمار شهدای غزه از مرز ۳۰ هزار نفر عبور کرد که اشغالگران صهیونیست در همان روز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز در توجیه این جنایت خود مدعی شد «صدها فلسطینی هنگام دریافت کمک ها در شمال غزه به سربازان ما نزدیک شدند و نیروهای ما به سمت آنها تیراندازی کردند. در مقابل سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین طی گزارشی عنوان داشت که شهدا و زخمی‌های جنایت خیابان الرشید به تمامی بیمارستان‌ها در شمال غزه منتقل شدند. او افزود: کادر پزشکی با امکانات محدود خود در حال رسیدگی به زخمی‌های با وضعیت وخیم هستند.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

این رتبه‌بندی بر اساس کمیتی موسوم به «شاخص قدرت آتش‌باری جهانی» صورت می‌گیرد که با در نظر گرفتن بیش از ۶۰ عامل محاسبه شده است.

سران رژیم صهیونیستی به عمد اسیران خود را می کشند

بوعبیده سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس گفت، ما همواره برای حفظ جان این اسیران تلاش کردیم، اما روشن است که سران دشمن به عمد این اسیران را به قتل می‌رسانند تا از دست این پرونده خلاص شوند.

Loading

أحدث المقالات

گاف جدید بایدن باز هم سوژه شد!

«جو بایدن»، پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا در تازه‌ترین گاف خود گفت که این کشور تجهیزات ضروری را «برای اولین بار از طریق مسیر هوایی به اوکراین» ارسال خواهد کرد که البته منظور او از اوکراین، نوار غزه بود.

ارتش اوکراین طی شبانه روز گذشته 24 بار قلمرو جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کرد

دفتر نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش داد که طی 24 ساعت گذشته، نیروهای اوکراینی 24 بار قلمرو جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کردند و 89 گلوله شلیک کردند.

Loading

انتقاد از ساز و کار کمیسیون مشترک ایران و ۱ +۵

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | نمای راهبردی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت: متاسفانه آنچه در متن برجام پیش بینی شده، به گونه ای است که اگر کمیسیون مشترک به جمع بندی برسد که برجام نقض شده، به معنی ملغی شدن برجام و بازگشت به قبل است.

مرتضی صفاری نطنزی در گفتگوییبا اشاره به نشست اخیر کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین و در پاسخ به این سوال که با توجه به تعیین تکلیف نشدن بدعهدی های آمریکا در این کمیسیون راه چاره چیست، اظهار داشت: ما هنوز تا این لحظه از محتوای مذاکرات نمایندگان ایران و ۱+۵ در کمیسیون مشترک اطلاع نداریم، اما قطعا آمریکایی ها تاکنون بدعهدی هایی داشته اند که حداقل مخالف روح برجام است.

وی ادامه داد: دستورکاری هم که اخیرا کنگره آمریکا برای تحریم های جدید دنبال می کند، اگر بخواهد نهایی شود قطعا مخالف نص صریح برجام است و عکس العمل جدی ما را می طلبد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس تصریح کرد: البته بخشی از این مسائل، عمدتا ایجاد فضای سنگین علیه جمهوری اسلامی است، اما به هرحال باید راه حل های عملیاتی تر پیش بینی شود.

صفاری نطنزی اظهار داشت: متاسفانه آنچه در متن برجام پیش بینی شده، به گونه ای است که اگر خلاف برجام اتفاق بیفتد و کمیسیون مشترک به این جمع بندی برسد که برجام نقض شده، به معنی ملغی شدن برجام و برگشت به شرایط قبل از آن – برقرار مجدد تحریم ها – است.

وی تصریح کرد: باید صبر کنیم تا نمایندگان کشورمان برگردند و در هفته آینده در کمیسیون امنیت ملی گزارش دهند که چه مسائلی در کمیسیون مشترک مطرح شده و چه تصمیماتی گرفته شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال تاکید کرد: فعلا ساز و کار پیش بینی شده از طریق کمیسیون مشترک، تنها راه موجود است و ما هم باید با تاکید بر حفظ مفاد برجام، جلوی بهانه جویی های آمریکا را بگیریم و حقوق خودمان را هم دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *