جدیدترین مطالب

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

در جنگ‌های آینده، فرماندهان آمریکایی می‌خواهند ربات‌ها را به مقابله با اولین گلوله‌های دشمن بفرستند. روبات‌های ارتش آمریکا که روی هشت چرخ حرکت می کنند و از مهمات کافی در انبانشان برای تغذیه سلاح های دستی برخوردارند، در آن میدان رزمی، به شهر خیالی اوجن حمله کردند. روبات‌ها به خانه‌هایی که نیروی مقابل در آنها پناه گرفته بودند، تیراندازی کردند. پهپادهایی که ساعت‌ها روی میدان جنگ پرواز ‌کردند، بالای سر مک‌کردی و تیمش پرسه زده و "بمب‌ها" – در این مورد توپ‌های فومی فوتبال – را مستقیماً روی آنها پرت کردند، شلیک های دقیق توپخانه. سگ‌های روباتیک با سنسورهای روی سرشان، خانه‌ها را برای اطمینان از پاک بودن آنها جست وجو می‌کردند.
Loading

أحدث المقالات

ایستگاه بعدی رویارویی تهران و تل آویو کجاست؟ / آیا پایان جنگ غزه، شروع جنگ اسرائیل با حزب‌الله خواهد بود؟

در طی شش ماه گذشته تنش‌ها در امتداد مرز اسرائیل و لبنان به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. اسرائیل اکنون ۱۰۰ هزار نیرو به سمت مرز‌های شمالی یعنی محل رویارویی با گروه حزب الله گسیل داشته و درگیری‌ها در این منطقه مدام رو به افزایش است.

کی یف حدود 500 سرباز را در اطراف پنج شهرک در جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک از دست داد

وزارت دفاع روسیه گزارش داد که پرسنل نظامی گروه “جنوبی” ارتش روسیه یگان های هشت تیپ اوکراینی را در نزدیکی بلوگروفکا در جمهوری خلق لوگانسک و چهار شهرک دیگر در جمهوری خلق دونتسک شکست داده و همچنین یک ضدحمله را دفع کردند و تلفات کی یف به 500 سرباز رسید.

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

امریکا در فکر استفاده از ربات به جای سرباز

در جنگ‌های آینده، فرماندهان آمریکایی می‌خواهند ربات‌ها را به مقابله با اولین گلوله‌های دشمن بفرستند. روبات‌های ارتش آمریکا که روی هشت چرخ حرکت می کنند و از مهمات کافی در انبانشان برای تغذیه سلاح های دستی برخوردارند، در آن میدان رزمی، به شهر خیالی اوجن حمله کردند. روبات‌ها به خانه‌هایی که نیروی مقابل در آنها پناه گرفته بودند، تیراندازی کردند. پهپادهایی که ساعت‌ها روی میدان جنگ پرواز ‌کردند، بالای سر مک‌کردی و تیمش پرسه زده و "بمب‌ها" – در این مورد توپ‌های فومی فوتبال – را مستقیماً روی آنها پرت کردند، شلیک های دقیق توپخانه. سگ‌های روباتیک با سنسورهای روی سرشان، خانه‌ها را برای اطمینان از پاک بودن آنها جست وجو می‌کردند.

ایران خواهان ایفای نقش بریکس برای توقف فوری جنایات اسرائیل شد

مسکو- ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست معاونان وزیر امور خارجه و نمایندگان ویژه کشورهای عضو گروه بریکس با موضوع بررسی تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا، ایفای نقش این گروه برای توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

صهیونیست‌ها ده‌ها نفر را در بیمارستان ناصر زنده به گور کردند

نهادهای دولتی غزه با اشاره به جنایات هولناک صهیونیست‌ها در بیمارستان ناصر از جمله تکه تکه کردن اجساد فلسطینیان و ریختن آنها در کیسه زباله و سرقت اعضای بدنشان اعلام کردند، شواهد نشان می‌دهد اشغالگران شماری از غیرنظامیان را زنده به گور کرده‌اند.

Loading
6تیرماه 1397

رسانه ها ؛ آغاز جنگ تجاری هند ضد آمریکا و…

۱۳۹۸/۰۴/۰۶ | گزیده های راهبردی

شورای راهبردی آنلاین: اقدام تلافی جویانه تجاری هند علیه آمریکا، نشست مدیران سیاسی ائتلاف ضد داعش در مراکش، دیدار وزرای خارجه قطر و آمریکا با محوریت بحران در شورای همکاری خلیج فارس، بسته حمایت مالی عربستان، امارات و کویت از بحرین، مخالفت روسیه با درخواست آمریکا درخصوص توقف خرید نفت از ایران ،حمایت مشروط صهیونیست ها از هسته ای شدن عربستان سعودی،عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه ، انتشارتصاویرجدید از توسعه رآکتور اتمی کره شمالی ، گفتگوی نفتی ژاپن با آمریکا ، سفر وزیر دفاع آمریکا به چین، نقشه راه مشترک ترکیه و آمریکا برای منبج و اعتراضات سراسری در آمریکا علیه سیاست مهاجرتی ترامپ ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.

خبرگزاری صداو سیما: هند در اقدامی متقابل تعرفه واردادت 29 قلم کالای وارداتی از آمریکا را تا 50 درصد افزایش داد .به گزارش خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو؛‌ هند اعلام کرد: افزایش تعرفه ها بر کالاهای وارداتی آمریکا را تا زمانی که این کشور تعرفه های واردات آلومینیوم و فولاد از هند را بر ندارد باقی خواهند ماند.محصولات کشاورزی از جمله سیب ، بادام ، گردو و برخی محصولات صنعتی از جمله موتورسیکلت و فلزات از محصولات وارداتی آمریکایی است که هند تعرفه واردات این کالاها را افزایش داده است .

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا):  نماینده ویژه ریاست جمهوری آمریکا در ائتلاف ضد داعش در کنفرانس مشترکی با وزیر خارجه مراکش با اشاره به اینکه گروه‌های تروریستی در منطقه ساحل و صحراء ادامه گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده هستند، تاکید کرد، ائتلاف ضد داعش نه فقط به دنبال پیروزی بر داعش بلکه به دنبال وارد آوردن شکستی سخت به این گروه تروریستی است. به گزارش ایسنا،، بیش از ۴۲ کشور در نشست منطقه‌ای مدیران سیاسی ائتلاف ضد داعش در شهر الصخیرات مراکش شرکت کردند.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):  محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر و مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه گفتگو کردند.به گزارش ایسنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در دیدار با مایک پامپئو، همتای آمریکایی خود در واشنگتن درباره آخرین تحولات خاورمیانه به ویژه بحران شورای همکاری خلیج فارس و پیامدهای اوضاع انسانی در یمن، لیبی، فلسطین و سوریه گفتگو کرد.این اولین دیدار رسمی میان این دو وزیر از زمان تعیین پامپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا است.

 خبرگزاری مهر:   عربستان، امارات و کویت بعد از بسته کمک های اقتصادی خود به اردن این بار از برنامه مشترک حمایت مالی از بحرین خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر ، عربستان، امارات و کویت با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند که این کشورها در جریان مذاکرات خود با مقامات منامه در خصوص تقویت ثبات اقتصادی  بحرین به زودی یک برنامه حمایتی اقتصادی ارائه خواهند کرد.

خبرگزاری تسنیم: وزیر انرژی روسیه تاکید کرد، این کشور دارای قرارداد خرید نفت از جمهوری اسلامی است و به درخواست آمریکا در باره عدم واردات نفت از ایران، تنها از لحاظ حقوقی نگاه می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم »، “الکساندر نوواک”وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که مسکو درخواست طرف آمریکایی در باره توقف واردات نفت از ایران را صرفا بر اساس ضوابط حقوقی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. 

الکوثرفارسی: وزیر انرژی رژیم صهیونیستی از آمادگی مشروط این رژیم برای حمایت از هسته ای شدن عربستان سعودی خبر داد.به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «یووال اشتنیتز» وزیر ارنژی رژیم صهیونیستی در گفتگو با رویترز، اعلام کرد در صورتی که عربستان ضوابط مربوط به عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای را رعایت کند، اسرائیل از هسته ای شدن این کشور حمایت می کند.

العالم: نظامیان ترکیه با حمایت هوایی آمریکا در حال تلاش برای سیطره بر شهر منبج در شمال سوریه هستند.ارتش ترکیه عملیاتی را برای نفوذ به شهر منبج در شمال سوریه آغاز کرده است، این عملیات ارتش ترکیه با حمایت ارتش آمریکا و پوشش حملات هوایی صورت گرفته است.این در حالی است که ساکنان شهر منبج با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف این شهر و با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی شعارهایی ضد ائتلاف ترکیه و آمریکا جهت سیطره بر منبج سوریه، این اقدامات تجاوزکارانه را به شدت محکوم کردند.

العالم:  با وجود وعده کره شمالی برای خلع سلاح اتمی، تصاویر ماهواره‌ای، از توسعه تنها ر‌آکتور اتمی سوخت‌رسان تسلیحاتی کره شمالی خبر می‌دهند. به نوشته روزنامه گاردین، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد تنها رآکتور اتمی کره شمالی که برای سوخت‌رسانی تسلیحات اتمی این کشور استفاده می‌شود، در حال توسعه است.این در حالیست که اخیرا کره شمالی با آمریکا برای خلع سلاح اتمی توافق در نشستی در سنگاپور، کرده بود.

ان .اچ.کی ژاپن:  یک دیپلمات کره شمالی به ژاپن گفته است در روند غیرهسته ای سازی کشورش دخالت نکند. این دیپلمات این اظهارات را روز سه شنبه در سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو اظهار کرد. نمایندگان هیات ها درباره نشست اخیر بین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و بیانیه مشترک آنها اظهار نظر کردند.

یورونیوز: ژاپن در حال بررسی موضوع تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تاثیر آن بر اقتصاد ژاپن است؛ تحریم‌هایی که با هدف کاهش صادرات نفتی ایران انجام می‌شود. این خبر روز چهارشنبه از سوی یوشیهیده سوگا، سخنگوی دولت این کشور اعلام شد. آقای سوگا تاکید کرد که ژاپن قصد دارد به گفتگوها با آمریکا و دیگر کشورهای مرتبط ادامه دهد تا بتواند از تاثیرات نامطلوب این تحریم‌ها بر فعالیت شرکتهای ژاپنی جلوگیری کند.

رادیو چین:  جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا  و مقامات دولت و ارتش چین دیدار و درباره روابط دو ارتش و مسایل مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند. کارشناسان گفتند که با وجود عوامل منفی، روابط نظامی بین دو کشور به طور کلی باثبات است. رایزنی و کنترل بحران هدف مشترک دیدار مقامات بلندپایه نظامی دو کشور است.

آناتولی ترکیه:  نماینده دونالد ترامپ در ائتلاف بین المللی ضد داعش اعلام کرد ترکیه و آمریکا به یک نقشه راه مشترکی برای شهر منبج در سوریه دست یافته‌اند. بنا به اعلام وزارت امور خارجه آمریکا برت مک‌گروک، نماینده دونالد ترامپ در ائتلاف بین المللی ضد داعش در نشست آن در مراکش گفته است: در مورد منبج به یک نقشه راه مشترک با ترکیه دست یافته ایم.

دویچه وله : در چندین شهر آمریکا تظاهرات گسترده علیه سیاست مهاجرتی ترامپ برگزار شد. ۱۷ ایالت نیز در همین زمینه از ترامپ شکایت کرده‌اند. اعتراضات هم به سیاست ترامپ درباره مهاجران مکزیک است و هم قانون منع سفر اتباع هفت کشور به آمریکا. در شهرهای بزرگ مثل واشنگتن، لس‌آنجلس و نیویورک تعداد زیادی از مردم به خیابان‌ها آمدند. در لس‌آنجلس پلیس دهها نفر را دستگیر کرد. این افراد مخالف سخنرانی وزیر دادگستری بوده و علیه آن تظاهرات کردند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *