یورونیوز: کمیسیون اروپا به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا طرح «نسل آینده اتحادیه اروپا» را شامل یک بسته پیشنهادی ۷۵۰ میلیارد یورویی برای غلبه بر بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا رونمایی کرد.اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در کنفرانس خبری ارائه این طرح گفت که لحظه ارائه طرح «نسل آینده اتحادیه اروپا» زمانی تاریخی برای این اتحادیه است. البته او تاکید کرد که اجرای موفق آن نیازمند همراهی و مشارکت تمامی اعضای اتحادیه است.

خبرگزاری تسنیم: یک رسانه خبری انگلیسی از سفر ماه آینده نخست وزیر بریتانیا به بروکسل برای ادامه مذاکرات برگزیت خبر داده است. بر اساس این گزارش، دیوید فراست مذاکره کننده بریتانیا با اتحادیه اروپا در این باره گفت: جانسون با روسای کمیسیون و شورای اروپا دیدار خواهد کرد تا وضعیت مذاکرات برگزیت را رسما مورد ارزیابی قرار دهند.بریتانیا 31 ژانویه رسما از اتحادیه اروپا خارج شد ولی در دوره انتقالی که قرار است تا پایان امسال باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد کرد.

الکوثر فارسی: وزیر امورخارجه اردن درباره پیامدهای فاجعه‌بار طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن هشدار داد.«ایمن الصفدی» وزیر امورخارجه اردن در تماس تلفنی با «نیکلای ملادینوف» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در روند صلح غرب آسیا گفت طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی سبب تشدید درگیری‌ها خواهد شد که سکوت جهانیان در برابر آن و آثار این آپارتاید و تبعیض نژادی ممکن نیست.
العالم فارسی:
چهارمین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد. چهارمین نفتکش ایرانی حامل سوخت با نام «فاکسون» Faxon ساعاتی پیش وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد.مرکز ترافیک دریایی گزارش داد نفتکش فاکسون حامل مواد سوختی ایران برای کاراکاس ،امروز پنجشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شده‌است.

خبرگزاری فارس: یک سخنگوی پنتاگون مدعی شد که واشنگتن به شراکت دفاعی و قراردادهای بلندمدت نظامی با عربستان سعودی متعهد است. «سین رابرتسون»، سخنگوی پنتاگون در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط اظهار داشته که ایالات متحده به شراکت دفاعی طولانی‌مدت با عربستان سعودی بالاخص در خصوص دفاع هوایی در برابر شرایط اضطراری مرتبط با ایران متعهد است.

خبرگزاری صدا و سیما: ارتش آمریکا کاروان جدیدی از نیروهای خود را به حومه الحسکه اعزام کرد. منابع بومی اعلام کردند:‌ یک کاروان نظامی شامل کامیون هایی آمریکایی از خاک عراق و از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید وارد خاک سوریه شده است . این در حالی است که نیروهای اشغالگر ترکیه نیز به سرقت مزارع گندم شهروندان سوری در منطقه راس العین ادامه می دهند. سازمان ملل سکوت اختیار کرده است.

آناتولی  ترکیه: نیروهای آمریکایی در نزدیکی میدان گازی کونیکو در دیرالزور یک فروند سامانه پدافندی ارتفاع پایین مستقر کردند. مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین المللی عیله گروه تروریستی داعش در توئیتر استقرار سامانه موشکی پاتریوت در سوریه را تکذیب کرد.

 ان. اچ.کی ژاپن: انتظار می رود کنگره ملی خلق چین، طرحی را جهت اجرای قانون امنیت ملی تصویب کند که اجازه سرکوب فعالیت های ضد دولتی در هنگ کنگ را می دهد.نشست این کنگره روز جمعه گذشته با حضور تقریبا ۳۰۰۰ نماینده از سراسر کشور آغاز شد. این طرح احتمالا روز پنجشنبه که آخرین روز از این سلسله نشست های پارلمان چین است تصویب خواهد شد.

دویچه وله:  طرح دو قانون بحث‌برانگیز جدید در هنگ‌کنگ موجب بروز دوباره تظاهرات گسترده در این منطقه شده است. پلیس خیابان‌های اطراف محل شورای قانون‌گذاری هنگ‌کنگ را محاصره کرده است. تاکنون بیش از ۲۴۰ تن از تظاهرکنندگان بازداشت شده‌اند. پس از وقفه‌ای چند ماهه به دلیل گسترش ویروس کرونا و شیوع بیماری کووید۱۹، برگزاری تظاهرات در هنگ‌کنگ بار دیگر از سر گرفته شده است.

رادیو چین: جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری بار دیگر تاکید کرد موضوع قانون امنیت ملی در هنگ کنگ، موضوع کاملا داخلی چین است و هیچ کشور دیگری حق مداخله در آن ندارد.این سخنگو ضمن تقدیر از موضع گیری اخیر وزیر خارجه روسیه در این مساله گفت: منطقه اداری ویژه هنگ کنگ یکی از تقسیمات کشوری چین است و موضوع قانون امنیت ملی در هنگ کنگ، کاملا جزو امور داخلی چین است و هیچ کشور دیگری نمی تواند در آن مداخله کند.

اسپوتنیک روسیه: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بیان داشت: آمریکا تحریم هایی را علیه دو مدیر برنامه هسته ای ایران وضع می کند. پمپئو  افزود: «برنامه ی هسته ای در حال تشدید ایران به روشنی نشان می دهد که این همکاری باید خاتمه یابد. تلاش های بعدی برنامه هسته ای تنها فشار بر تهران را افزایش می دهد.»