جدیدترین مطالب

دست‌و‌دل‌بازی غرب در میان تهدیدهای روسیه ‌

دست‌و‌دل‌بازی غرب در میان تهدیدهای روسیه ‌

بریتانیا درحالی‌که فقط چند روز از تصویب یک بسته حمایتی چندمیلیاردی برای اوکراین در آمریکا می‌گذرد، وعده داد که ۵۸۰ میلیون یوروی دیگر تجهیزات نظامی جدید ازجمله موشک‌های دوربرد را در اختیار کی‌یف خواهد گذاشت. به‌این‌ترتیب هم‌زمان با تشدید حملات روسیه به اوکراین، متحدان کی‌یف نیز سطح حمایت‌های مالی و نظامی خود را افزایش می‌دهند.

ادامه سرکوب اعتراض ضد صهیونیستی در آمریکا

تجمع‌های مسالمت آمیز ضد صهیونیستی در آمریکا، با این بهانه که اقدامات و تحرکات ضد یهودی است به شدت سرکوب می‌شود. این در حالی است که بسیاری از دستگیرشدگان شرکت کننده در این تجمع‌ها و راهپیمایی‌های ضد صهیونیستی، خود یهودی هستند.

افشای فساد جنسی یک سیاستمدار دیگر در انگلیس

جفری دونالدسون رهبر پیشین حزب سلطنت طلب و اتحادگرای ایرلند شمالی، ” دی یو پی” (DUP)، امروز در دادگاهی در ایرلند شمالی، با ۱۱ اتهام تعرض جنسی، از جمله یک فقره تجاوز جنسی روبرو و متهم شد.

Loading

أحدث المقالات

ناقوس مرگ حضور نظامی آمریکا در ساحل

ورود بی سرو صدای ۱۰۰ سرباز به همراه سامانه‌های دفاع هوایی به نیامی، پایتخت نیجر، جدیدترین متحد مسکو در ساحل، ناقوس مرگ حضور نیرو‌های آمریکایی در کشوری بود که از سال ۲۰۱۳ در این کشور غرب آفریقا مستقر هستند.

دست‌و‌دل‌بازی غرب در میان تهدیدهای روسیه ‌

دست‌و‌دل‌بازی غرب در میان تهدیدهای روسیه ‌

بریتانیا درحالی‌که فقط چند روز از تصویب یک بسته حمایتی چندمیلیاردی برای اوکراین در آمریکا می‌گذرد، وعده داد که ۵۸۰ میلیون یوروی دیگر تجهیزات نظامی جدید ازجمله موشک‌های دوربرد را در اختیار کی‌یف خواهد گذاشت. به‌این‌ترتیب هم‌زمان با تشدید حملات روسیه به اوکراین، متحدان کی‌یف نیز سطح حمایت‌های مالی و نظامی خود را افزایش می‌دهند.
Loading

رسانه ها؛ هشدار شدید چین به آمریکا و…

۱۳۹۸/۰۸/۲۷ | گزیده های راهبردی

شورای راهبردی آنلاین: هشدار چین به آمریکا درباره قدرت‎نمایی در آبراه کلیدی دریای چین جنوبی، برگزاری نشست آستانه اوایل ماه میلادی، اخطار چین به هند در مورد ارتباط با دالایی لاما، تاکید سازمان ملل بر برگزاری مذاکرات صلح در بولیوی ، هشدار مورالس به وقوع جنگ داخلی در بولیوی، گفتگوی مکرون و ترامپ درباره ایران ، واکنش منفی «الصفدی» به خبرهای نامزد شدن وی برای تصدی نخست‌وزیری لبنان، مخالفت احزاب مخالف دولت ایتالیا با طرح‌های اقتصادی دولت، تقویت همکاری نظامی؛ محور گفتگوی فرماندهان نیروی هوایی عربستان، آمریکا و فرانسه، اعلام مهم‌ترین بندهای قانون جدید انتخابات عراق، بیانیه مداخله جویانه کاخ سفید درباره اغتشاشات در ایران و انتقاد دوباره پلوسی از اقدامات ترامپ ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجي بود که در رسانه ها بازتاب يافت. در ادامه گزيده اي از آنها را مرور مي کنيم.

خبرگزاری مهر:  وزیر دفاع چین به آمریکا هشدار داد از قدرت‎نمایی در آبراه کلیدی دریای چین جنوبی که محل مناقشه پکن با سایر کشورهای این حوزه آبی است، بپرهیزد. «وی فنگ هه» وزیر دفاع چین امروز دوشنبه از ارتش آمریکا خواست از قدرت‌نمایی در دریای چین جنوبی پرهیز کند و تایوان را نیز درگیر نوع جدیدی از عدم قطعیت نکند.

خبرگزاری  مهر:  چهاردهمین دور از نشست آستانه برای پیشبرد مذاکرات صلح سوریه، اوایل ماه میلادی دسامبر در پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد. «مختار تلوبردی» وزیر خارجه قزاقستان زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات صلح سوریه در چارچوب آستانه را اوایل ماه میلادی آینده (دسامبر) اعلام کرد.

خبرگزاری ایرنا: پس از مخالفت چین با تقسیم بندی جدید جامو و کشمیر توسط دولت هند، اکنون پکن به دهلی نو اخطار داده است که هرگونه ارتباط مقام های هندی با دالایی لاما رهبر تبتی که در هند زندگی می کند ،می تواند بر روابط دو جانبه دو کشور تاثیر منفی بگذارد.نشریه ” تایمز او ایندیا” روز دوشنبه نوشت: ماه گذشته بود که ایالت جامو  و کشمیر به صورت رسمی به دو منطقه لاداخ و جامو و کشمیر تقسیم بندی شد. این دو منطقه به صورت مستقیم تحت نظارت دولت مرکزی هند اداره خواهند شد.

 خبرگزاری ایرنا: سازمان ملل متحد خواستار برگزاری مذاکرات صلح در بولیوی با حضور طرف‌های درگیر در این کشور شد. یک مقام سازمان ملل اعلام کرد، «ژان آرنو» یک نماینده این سازمان از دولت خودخوانده بولیوی و حامیان «اوو مورالس» رئیس جمهوری مستعفی خواسته تا مذاکرات صلح را با هدف حل‌وفصل مسالمت‌آمیز بحران در این کشور آغاز کنند.

خبرگزاری ایرنا: «اوو مورالس» رئیس جمهوری مستعفی بولیوی درباره بروز جنگ داخلی در کشورش هشدار داد. مورالس در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپانیایی «افه» ، در پاسخ به احتمال وقوع جنگ داخلی در بولیوی گفت: در این باره بسیار نگرانم. وقتی ما در راس قدرت بودیم شهر و روستا، شرق و غرب کشور را متحد کرده بودیم.او افزود: اما امروز گروه‌هایی در حال رشد هستند که به خشونت‌ها دامن می‌زنند، یعنی اعضای گروه‌های تبهکار و معتادان به مواد مخدر. آنها حتی وارد دانشگاه‌ها شده و گروه‌های شبه‌نظامی تشکیل داده‌اند.

خبرگزاری ایرنا:  به فاصله یک هفته از گفت و گوی پیشین، روسای جمهوری آمریکا و فرانسه ساعاتی پیش بار دیگر در یک تماس تلفنی درباره موضوع های مختلف از جمله موضوع ایران با یکدیگر گفت و گو کردند.«جود دیر» دبیر مطبوعاتی کاخ سفید این خبر را ساعتی پیش در صفحه توئیتر خود اعلام کرد.به گفته او، «دونالد ترامپ» و «امانوئل مکرون» در این گفت و گو درباره موضوع ایران، سوریه و ناتو با یکدیگر گفت و گو کرده اند.

خبرگزاری تسنیم: محمد الصفدی وزیر و نماینده سابق لبنانی به خبرها مبنی بر مطرح شدن نام وی به عنوان یکی از گزینه‌های تصدی نخست‌وزیری لبنان واکنش نشان داد. «محمد الصفدی» اعلام کرد با تشکر از میشل عون رئیس جمهور و سعد الحریری و تمام کسانی که نامم را برای تشکیل دولت جدید پیشنهاد دادند، ولی من تشخیص دادم که تشکیل دولت هماهنگ و منسجم و مورد حمایت همه گروه‌های سیاسی که بتواند اقدامات فوری برای نجات وضعیت اقتصادی و مالی بحرانی اتخاذ کند و به خواسته‌های مردم پاسخ دهد، دشوار است.

خبرگزاری صداو سیما: احزاب مخالف دولت ایتالیا در ادامه مخالفت‌های خود با طرح‌های اقتصادی دولت، برخی از اعضای دولت را به دشمنی با شرکت‌ها و کارگران متهم کرده اند.  احزاب میانه راست ایتالیا بر این باورند در میان اعضای دولت کنونی این کشور، افرادی ناتوان وجود دارند که این افراد، دشمنان شرکت‌ها و کارگران هستند.بر همین اساس، رئیس حزب اتحادیه شمال اعلام کرده است، به زودی به پای صندوق‌های رای بازخواهیم گشت.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): فرماندهان نیروی هوایی عربستان، آمریکا و فرانسه در جریان دیدار با یکدیگر درخصوص همکاری هوایی – نظامی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. دردیدار ترکی بن بندر بن عبدالعزیز، فرمانده نیروهای هوایی عربستان با رئیس ستاد نیروهای هوایی آمریکا و فرمانده نیروهای هوایی فرانسه ، طرفین به بررسی آخرین تحولات منطقه، همکاری هوایی – نظامی و نیز مسائل مهم و مورد توجه سه کشور پرداختند.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) : سخنگوی دولت عراق مهم‌ترین بندهای قانون جدید انتخابات را اعلام کرد. سعد الحدیثی، سخنگوی دولت عراق مهم‌ترین بندهای قانون جدید انتخابات را که اخیرا کابینه آن را تصویب کرد و به پارلمان ارجاع داد، اعلام کرد که عبارتند از نامزد انتخابات باید در زمان ثبت‌نام ۲۵ سال سن داشته باشد.

خبرگزاری فارس: کاخ سفید با انتشار بیانیه‌‍ای مداخله جویانه از اغتشاشات و آشوب طلبی ها در ایران حمایت کرد. به دنبال اظهارات مداخله جویانه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره اغتشاشات و آشوبهای چند روز گذشته در ایران، کاخ سفید نیز طی بیانیه‌ای این مواضع را تکرار کرد.این بیانیه در ادامه مدعی شده است، «ایران به طور  متعصبانه در حال ادامه برنامه هسته‌ای و برنامه موشکی خود است.

باشگاه خبرنگاران جوان: نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت اقدامات ترامپ بدتر از کار‌هایی است که ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا کرده است؛ نیکسون در مواردی به کشور اهمیت می‌داد. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا درباره رسوایی اوکراین گیت از سوی دوناد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرد اقدامات ترامپ حتی بدتر از کار‌هایی است که ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا کرده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *