جدیدترین مطالب

رافائل در راه تهران؟

رافائل در راه تهران؟

به فاصله دو روز پس از ابراز تمایل رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران و گفت‌وگو با مقامات کشورمان در ماه آینده میلادی، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی انجام این سفر در اسفند‌ماه را بعید می‌داند.

در ملاقات اعضای ارشد حماس و جهاد اسلامی با دکتر خرازی،
تحولات جنگ غزه و مسیر پیش روی مقاومت بررسی شد

شورای راهبردی آنلاین: آقایان اسامه بن حمدان و علی ابو شاهین، اعضای ارشد دفتر سیاسی حماس و جهاد اسلامی امروز در ملاقات با دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به تشریح آخرین وضعیت میدانی در غزه و همینطور مسیر پیش روی مقاومت فلسطین پرداختند.

بریتانیا، هنوز درگیر تبعات برگزیت است

بریتانیا، هنوز درگیر تبعات برگزیت است

در ژوئن ۲۰۲۳، ۱،۸ در صد بالاتر از آن مقطع بود. اقتصاد بریتانیا پس از برگزیت و بحران کووید ۱۹، در مقایسه با همسایگانش با سختی مضاعف روبه رو نبوده و دست کم عملکرد مشابهی با آنها داشته است.
Loading

أحدث المقالات

توافق توکیو و سئول برای همکاری در مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی

تهران- ایرنا- یوکو کامیکاوا و چو تائه یول وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در برزیل با یکدیگر دیدار و در مورد همکاری برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی از جمله شلیک‌های آزمایشی موشک‌های بالستیک از سوی پیونگ یانگ به توافق رسیدند.

Loading

بحران “مصرف صفر” در ایتالیا

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

مرکز مطالعات سرمایه گذاری های اجتماعی ایتالیا اعلام کرد‌ بحران اقتصادی در این کشور موجب افزایش فقر، نابرابری و تزلزل خانواده ها شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان جی دی اس، مرکز مطالعات سرمایه گذاری های اجتماعی ایتالیا در تازه ترین گزارش خود آورده است، خانوارهای ایتالیایی با شیوه جدیدی از زندگی با بحران اقتصادی مواجه شده اند و آن «مصرف صفر» نام دارد.

بر همین اساس، 62 درصد از خانوارها از خوردن ناهار و شام در خارج از خانه و 58 درصد از رفتن به سینما و مراکز تفریحی خودداری می کنند. 44 درصد نیز به منظور کاهش هزینه های بنزین، جابجایی با خودرو و یا موتور سیکلت را کاهش و عادت های غذایی خود را نیز تغییر داده اند.

این مرکز در گزارش خود نوشته است، اثرهای ناشی از بحران اقتصادی موجب افزایش نابرابری ها و کاهش مشارکت ها شده و طبقه متوسط با مشکل مواجه شده است.

بحران اقتصادی در ایتالیا گسترش یافته، 60 درصد از شهروندان ایتالیایی در شرایط متزلزل اقتصادی قرار گرفته و بر این باور هستند که ممکن است دچار فقر شوند. فقر به ویروسی تبدیل شده که می تواند هر فردی را گرفتار کند.

مرکز مطالعات سرمایه گذاری های اجتماعی ایتالیا اعلام کرد، در سال 2013 میلادی، برای دومین سال متوالی، میزان کل هزینه های شهروندان ایتالیایی، کم تر از میزان آن در سال های ابتدایی سال 2000 میلادی بوده است.

در فاصله سال های 2007 تا 2013 میلادی، فعالیت های مالی خانوارهای ایتالیایی کاهش یافته است. 45 درصد از خانوارها نیز پس انداز خود را برای پوشش دادن هزینه های غیر منتظره مانند از دست دادن اشتغال یا ابتلاء‌ به بیماری اختصاص می دهند. شعار آنها نیز این است: «نگه داشتن پول ها در نزد خود برای مواجه شدن با هرگونه پیش آمد».

29 درصد از خانوارهای ایتالیایی نگران هستند، چرا که هیچگونه پشتوانه ای ندارند. 24 درصد نیز اعلام کرده اند، ایده واضح و آشکاری برای زندگی خود ندارند، چرا که همه چیز نامعلوم است. فقط 17 درصد از خانوارهای ایتالیایی اعلام کرده اند به اندازه کافی مطمئن هستند.

بیش از نیمی از شهروندان ایتالیایی،‌ یعنی 50.2 درصد از آنها بر این باور هستند که سیاست های کاهش بودجه مانند کاهش بودجه های بخش بهداشت و سلامت که در سال های اخیر در ایتالیا به اجرا درآمده، موجب افزایش نابرابری در درمان شده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *