جدیدترین مطالب

غزه، کلید بحران دریای سرخ

غزه، کلید بحران دریای سرخ

شهره پولاب در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: به نظر می‌رسد غزه و دریای سرخ به طرز غیرقابل انکاری به هم مرتبط شده اند و واشنگتن همگام با اتخاذ یک استراتژی دفاعی محکم در دریای سرخ، بالاجبار می بایست اسرائیل را به سمت آتش بس در غزه سوق دهد.

حمام خون در الرشید

حمام خون در الرشید

در حالی روز پنج شنبه شمار شهدای غزه از مرز ۳۰ هزار نفر عبور کرد که اشغالگران صهیونیست در همان روز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز در توجیه این جنایت خود مدعی شد «صدها فلسطینی هنگام دریافت کمک ها در شمال غزه به سربازان ما نزدیک شدند و نیروهای ما به سمت آنها تیراندازی کردند. در مقابل سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین طی گزارشی عنوان داشت که شهدا و زخمی‌های جنایت خیابان الرشید به تمامی بیمارستان‌ها در شمال غزه منتقل شدند. او افزود: کادر پزشکی با امکانات محدود خود در حال رسیدگی به زخمی‌های با وضعیت وخیم هستند.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

این رتبه‌بندی بر اساس کمیتی موسوم به «شاخص قدرت آتش‌باری جهانی» صورت می‌گیرد که با در نظر گرفتن بیش از ۶۰ عامل محاسبه شده است.

Loading

أحدث المقالات

سازمان ملل: باید دسترسی حکومت نظامی میانمار به سلاح و پول قطع شود

تهران- ایرنا- کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که جامعه جهانی باید جهت محدود کردن دسترسی حکومت نظامی میانمار به سلاح، سوخت جت و ارز خارجی اقدام هدفمندی را انجام دهد تا از ارتکاب جنایت علیه بشر ممانعت بعمل آید.

بایدن قول داد که از آسمان کمک های بشردوستانه برای ساکنان غزه پرتاب کند

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا دیروز جمعه گفت که ایالات متحده کمک‌های بشردوستانه وارد شده به نوار غزه را ناکافی می‌داند و در نظر دارد طی روزهای آینده این کمک ها را از طریق هوا پرتاب کند و ارسال آنها از طریق زمینی را نیز گسترش دهد.

Loading
نظرسنجي پيو نشان داد

کمرنگ شدن مذهب در آمریکا

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورا آنلاین – ترجمه: نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد حدود یک سوم مردم این کشور از مفاهیم دینی و الهی فاصله گرفته‌اند.

پژوهشگران موسسه افکارسنجی پیو با سنجش معیارهایی مانند کلیسا رفتن،‌ اعتقاد به خدا و عبادت در میان جامعه آماری آمریکایی اظهار داشتند مسئله فاصله گرفتن از خدا در میان جوانان این کشور مشهودتر است.

براساس نتایج این نظرسنجی، در سال 2014 میلادی 89 درصد بزرگسالان آمریکایی به خدا باور داشتند، درحالی که در سال 2007، این میزان معادل 92 درصد بود.

همچنین تعداد افرادی که اظهار داشته اند کاملا به وجود خداوند اعتقاد دارند، بسیار کمتر شده و از 71 درصد در سال 2007 به 63 درصد در سال 2014 رسیده است.

همچنین درصد افرادی که گفته اند هر روز دعا و عبادت می‌کنند، به صورت منظم در مراسم مذهبی شرکت می کنند و به طور عملی به مذهب اعتقاد دارند، در آمریکا به شدت کاهش یافته است.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که میزان تمایل جوانان آمریکایی که بین سال های 1990 تا 1996 متولد شده اند، به دین بسیار کم شده، در حالی که 71 درصد از افراد متولد شده در سال های 1928 تا 1945، به وجود خداوند اعتقاد کامل دارند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *