أحدث المقالات

حمله پمپئو به بایدن: به ایران چراغ سبز نشان داده‌اید

پمپئو تاکید کرد، اظهارات اخیر بایدن و دولتش در روز‌های اخیر به ایران چراغ سبز نشان داده است تا حملاتش را ادامه دهد. وی درباره اظهارات روز جمعه بایدن که از ایران خواسته بود به اسرائیل حمله نکند، گفت که این یک سیاست نیست و «حتی بازدارندگی نیست.»

Loading
سرمقاله واشنگتن‌پست:

ترامپ باید راهبردی مشخص داشته باشد

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | موضوعات

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: روزنامه واشنگتن‌پست در سرمقاله خود به ترامپ توصیه کرده است که برای مقابله با ایران در منطقه، راهبردی مشخص داشته باشد.

روزنامه «واشنگتن‌پست» در سرمقاله روز شنبه با تمجید از تحریم‌های تازه دولت آمریکا علیه ایران، نوشته است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا باید راهبرد مشخصی برای به عقب راندن ایران در منطقه داشته باشد.

در این یادداشت با بیان اینکه تغییر لحن قطعنامه شورای امنیت در قبال برنامه موشکی ایران، موجب شده تا روسیه بتواند محدودیت‌های طرح شده در قطعنامه را غیرالزام‌آور بخواند.

واشنگتن‌پست نوشته است: «به عقب راندن دستاوردهایی ایران در سرتاسر خاورمیانه در طول یک دهه گذشته، در بهترین حالت، سال‌ها طول می‌کشد.»

سرمقاله این روزنامه نزدیک به جمهوری‌خواهان می‌افزاید: «دولت ترامپ، برای موفق شدن باید اولویت‌هایش را مشخص کند» روسیه که او [ترامپ] آن را یک متحد بالقوه در منطقه به حساب می‌آورد، به شریک راهبردی ایران بدل شده است.»

این سرمقاله ابقای «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در قدرت را هم مایه تحکیم جای پای ایران در منطقه‌ای «که بیشترین اهمیت را دارد»، دانسته است.

واشنگتن‌پست در پایان نوشته است که دولت ترامپ تا زمانی که «راهبردی برای حل این چالش‌ها نداشته باشد»، نمی‌تواند نظام ایران را تحت تأثیر قرار دهد.

منبع: فارس

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *