پس از رای سال گذشته مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا اکنون تد ملک، نماینده دونالد ترامپ برای حضور در اتحادیه اروپا طی مصاحبه‌ای گفته است که “شما می‌توانید هر واژه دیگری را در مقابل کلمه خروج قرار دهید” در حالی که تاکید می‌کرد هر یک از ۲۷ عضو دیگر این اتحادیه می‌توانند گزینه بعدی خروج باشند.

وی پیش‌بینی کرد اتحادیه اروپا به زودی متلاشی می‌شود و خروج انگلیس اولین آن نیست. ممکن است فرانسه یا یونان گزینه‌های بعدی باشند.

ملک در اولین مصاحبه خود با روزنامه آلمانی اشپیگل همچنین پیش بینی کرد، در دوران رئیس‌جمهور جدید آمریکا تغییرات متزلزل کننده‌ای در روابط آمریکا و اروپا رخ خواهد داد.

وی در این باره گفت: ترامپ ترجیح می‌دهد تا به صورت دوجانبه با کشورهای اروپایی در ارتباط باشد به جای اینکه در مجموع با یک بلوک ارتباط برقرار کند.

ملک پس از آن افزود: صراحتا بگویم که چنین رویکردی دست بالا را به ما خواهد داد.

نماینده احتمالی واشنگتن در اتحادیه اروپا در ادامه بار دیگر تاکید کرد که واحد پولی مشترک کشورهای اروپایی یک اشتباه است و اگر شخص او برای سرمایه گذاری در یک بانک در تلاش بود قطعا علیه یورو شرط بندی می‌کرد.

در واکنش به این اظهارات فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اظهار کرد: در زمان انتخاب یک نماینده بهتر است اگر آن فرد به مرکز خدمت خود اعتقاد دارد برای آن محل انتخاب شود.

پیش از این در روز پنجشنبه اعضای پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا خواستند تا در صورت معرفی رسمی مالوچ به عنوان نمایندگان واشنگتن در بروکسل وی را رد کنند چراکه او مواضعی خصمانه نسبت به این اتحادیه دارد.

سران مهمترین گروه پارلمانی اروپا همچنین خاطرنشان کردند: ‌مالوچ صراحتا از انحلال اتحادیه اروپا حمایت می‌کند آنچنان که از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی حمایت کرد.

این مقامات در بیانیه خود آوردند: اظهارات این نماینده احتمالی بیانگر خشم و مخالفتی گسترده علیه ارزش‌هایی است که اتحادیه اروپا را تعریف می‌کند.

منبع: ایرنا