جدیدترین مطالب

رهبر انقلاب: معجزه آفرینی تکیه بر مردم و ایمان دینی، شرایط امروز غزه است

رهبر انقلاب: معجزه آفرینی تکیه بر مردم و ایمان دینی، شرایط امروز غزه است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل دشمنان جمهوری اسلامی، نداشتن شناخت نسبت به مردم ایران و هم‌چنین نداشتن شناخت از اسلام است، خاطر نشان کردند: دشمنان ملت ایران بر اساس برآوردها و طراحی‌های خود مطمئن بودند که جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید اما به کوری چشم آنها پیشرفت ایران متوقف نشد و به لطف الهی و با تکیه بر همت و اراده مردم و ایمان دینی آنها ادامه نیز خواهد یافت.
Loading

أحدث المقالات

احتمال آتش‌بس در غزه قوت گرفت؟

رسانه‌های عبری زبان از ارزیابی مثبت هیات مذاکره‌کننده رژیم صهیونیستی از گفت‌وگوهای پاریس پیرامون چارچوب توافق آتش‌بس در غزه و مبادله اسیران خبر دادند.

Loading
دکتر مصطفوی در نشست «ریشه‌ها و پیامدهای اسلام‌ستیزی در غرب»:

ضرورت برنامه‌ریزی در جهان اسلام برای مقابله با بی‌حرمتی به قرآن کریم

شورای راهبردی آنلاین: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی در جهان اسلام برای مقابله با بی‌حرمتی به قرآن کریم و مقدسات اسلامی گفت: در آینده، نشستی بین‌المللی درخصوص بررسی مواجهه با بی‌حرمتی به قرآن کریم و مقدسات دینی برگزار خواهیم کرد.

به گزارش سایت شورای راهبردی روابط خارجی، دکتر سیدمهدی مصطفوی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای راهبردی روابط خارجی که در نشست تخصصی «ریشه‌ها و پیامدهای اسلام‌ستیزی در غرب» سخن می گفت، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین (ع) تصریح کرد: اسلام‌ستیزی در غرب، مساله جدیدی نیست. اما از زمانی که برخی کشورها در شمال اروپا اقدام به قرآن‌سوزی کردند، احساسات مسلمانان جریحه‌دار شد و سازمان‌های بین‌المللی نیز واکنش‌هایی نشان دادند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی در جهان اسلام برای مقابله با این مسائل‌، گفت: اسلام به ما یاد داده با حسن اخلاق رفتار کنیم و در مقابل کسانی که دشنام می‌دهند، دشنام ندهیم. اما اگر علی‌رغم این حسن اخلاق، شخصی اصرار به بی‌حرمتی به ناموس خلقت، ناموس بشریت و ناموس اسلام، یعنی قرآن کریم داشته باشد، تکلیف مسلمانان و تمام حق‌طلبان و قانون‌مداران چیست؟

وی با بیان اینکه برای اینکه این تکلیف روشن شود، باید بحث دقیق‌تری برای شناسایی ریشه‌های این هتاکی‌ها و بی‌حرمتی‌ها انجام شود، گفت: آیا اگر شخصی به قرآن کریم بی‌حرمتی انجام داد، از روی اختلالات روانی است یا به جهت تبعیت از فلسفه علمی و اعتقادی است که او را مجاب به بی‌حرمتی می‌کند. آیا نقص قوانین است؟ آیا این بی‌حرمتی دلایل سیاسی و امنیتی دارد؟ بنابراین خوب است که دلایل این بی حرمتی‌ها را بشناسیم و پس از اینکه دلایل را به صورت دقیق احصاء و مشخص کردیم، آن زمان دقیق‌تر می‌توان روشن کرد که چه اقداماتی باید در مقابل آن صورت گیرد و چه درخواست‌هایی از سازمان‌های بین‌المللی مطالبه کنند؟

مصطفی اضافه کرد: حتما در بسیاری از کشورها و در برخی از قطعنامه‌ها و منشورها که در سازمان‌های بین‌المللی و ملل متحد وجود دارد، محدودیت‌هایی برای آزادی و ممنوعیت‌هایی برای هتک حرمت ارزش‌های دینی وجود دارد. علی‌رغم این قوانین و مصوبات، چرا شاهد این رخدادها هستیم؟

وی در ادامه از برگزاری نشستی بین‌المللی در آینده درخصوص بررسی مواجهه با بی‌حرمتی به قرآن کریم و مقدسات دینی خبر داد و افزود: پیش‌جلساتی برای این نشست برگزار می‌شود. برخی جلسات نیز به صورت حضوری و برخط برگزار شده و امروز نیز از این مباحث کارشناسی استفاده می‌کنیم و جمع‌بندی مباحث برای نتیجه‌گیری دقیق‌تر و کامل‌تر برای آن اجلاس بین‌المللی مفید خواهد بود.

0 Comments