جدیدترین مطالب

با این رفتارها منطقه امن نمی شود

با این رفتارها منطقه امن نمی شود

استفان والت می نویسد: وقتی اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران حمله کرد واشنگتن حتی پلک هم نزد، در حالی که این کشور حمله اخیر اکوادور به سفارت مکزیک در کیتو را محکوم کرده بود.

روایت رسانه‌های پاکستانی از دستاورد‌های اولین سفر رئیس جمهور به اسلام آباد

رسانه‌های پاکستان با پرداختن به دستاورد‌های سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد نوشتند ایران و پاکستان در جریان سفر سید ابراهیم رئیسی به پاکستان پیامی قاطع در مورد عزم مشترک خود برای تقویت روابط در تمامی حوزه‌های همکاری دوجانبه صادر کردند.

سفر موفق رئیس جمهور ایران به اسلام آباد یک «تحول بزرگ» است

درحالیکه بسیاری از رسانه های پاکستانی اخبار مبنی بر تهدید تحریم دولت اسلام آباد از سوی واشنگتن درصورت توسعه مناسبات تجاری با جمهوری اسلامی ایران را منتشر می کنند، وزیر دفاع این کشور سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد را موفق ارزیابی کرده و‌ آن را تحولی بزرگ قلمداد کرد.

پنج شنبه سیاه فرودگاه‌های فرانسه

اعتصاب کارکنان بخش‌های کنترل پرواز فرودگاه‌های فرانسه باعث شده هزاران پرواز لغو و برنامه ریزی صد‌ها هزارمسافر بهم بخورد و سرگردان شوند.

Loading

أحدث المقالات

روسیه: ۳۱۰۰ مزدور خارجی برای اوکراین می‌جنگند / بیشتر آن‌ها از آمریکا، کانادا، بریتانیا و گرجستان آمده‌اند

دفتر مطبوعاتی کمیته تحقیقات روسیه امروز – پنجشنبه – اعلام کرد بیش از ۳۱۰۰ «مزدور خارجی» در حین عملیات نظامی روسیه برای اوکراین می‌جنگند و بیشتر آنها از آمریکا و کانادا آمده‌اند.

روسیه: ۳۱۰۰ مزدور خارجی برای اوکراین می‌جنگند / بیشتر آن‌ها از آمریکا، کانادا، بریتانیا و گرجستان آمده‌اند

دفتر مطبوعاتی کمیته تحقیقات روسیه امروز – پنجشنبه – اعلام کرد بیش از ۳۱۰۰ «مزدور خارجی» در حین عملیات نظامی روسیه برای اوکراین می‌جنگند و بیشتر آنها از آمریکا و کانادا آمده‌اند.

Loading

ادامه حمایت اروپا از اوکراین با توجیه دفاع از منافع خود

۱۴۰۲/۱۲/۲۷ | خبر تاپ, سیاسی, گفتگو

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: اتحادیه اروپا نه برای دفاع از اوکراین بلکه برای دفاع از امنیت خود در برابر روسیه به این کشور کمک می‌کند، ازاین‌رو، کمک‌های مالی آنها به اوکراین ادامه خواهد یافت.

حسن بهشتی‌پور در گفتگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی، درباره سیاست اتحادیه اروپا برای ادامه حمایت‌های مالی و نظامی از اوکراین در جنگ با روسیه اظهار داشت: آلمان، فرانسه و ایتالیا در استمرار سیاست حمایت سیاسی و مالی اروپا از اوکراین تعیین کننده هستند، چراکه سایر کشورهای اروپایی از آنها پیروی می‌کنند. درعین‌حال، برخی دولت‌های اروپایی سعی دارند از شرایط موجود به نفع منافع ملی خود استفاده کنند و بعضا مخالفت‌هایی را از سوی برخی کشورها شاهد هستیم، اما با وجود این مخالفت‌ها، کمک 50 میلیارد دلاری اروپا به اوکراین به تصویب رسید.

وی با تاکید بر اینکه اروپا نه به‌خاطر دشمنی با روسیه یا حمایت از اوکراین، بلکه برای حمایت از امنیت خود از این کشور حمایت می‌کند، اظهار داشت: تجاوز نظامی روسیه به خاک اوکراین، در خطر قرار گرفتن امنیت غذایی، هسته‌ای و نظامی اتحادیه اروپا تلقی می‌شود و آنها بر این باورند که اگر در رابطه با حمایت از اوکراین، کوتاه بیایند، در آینده کشورهایی همچون لیتوانی، استونی و فنلاند هم امنیت نخواهند نداشت. آنها با فرض اینکه روسیه به تصاحب اوکراین قانع نمی‌شود از مقابله نظامی اوکراین با روسیه حمایت کردند.

بهشتی‌پور با اشاره به مشکلات اقتصادی اتحادیه اروپا و نیز مهاجرت شش میلیون اوکراینی به اروپا، گفت: اگرچه از آغاز جنگ اوکراین، مشکلات زیادی برای اروپا ایجاد شده است، ولی آنها در سیاست حمایتی خود از اوکراین تجدیدنظر نکردند، لذا همچنان شاهد ادامه جنگ در اوکراین هستیم. درحالیکه رهبران اروپا، به برخی از رفتارها و مواضع زلنسکی انتقاد دارند، اما پذیرفته‌اند که از مقاومت اوکراین حمایت کنند، چراکه در غیر این صورت بعضا باید در پایتخت‌های خود با روسیه مقابله کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: به احتمال زیاد، کمک‌های اتحادیه اروپا به اوکراین ادامه پیدا کند، اما بعید است نوع این کمک‌ها از شکل مالی و نظامی به سمت اعزام نیرو به اوکراین تغییر کند. درعمل اگر این کمک‌ها نباشد، اوکراین تسلیم روسیه خواهد شد، از این جهت، با وجود برخی مواضع منفی از سوی کشورهای اروپایی، این کمک‌ها ادامه خواهد یافت. درواقع، اروپایی‌ها وارد جنگ نظامی مستقیم با روسیه نمی‌شوند، بویژه آنکه مقامات روسیه ازجمله پوتین اخیرا این موضوع را به روشنی اعلام کردند که اگر نیروی خارجی به اوکراین ارسال شود جنگ جهانی سوم به راه می‌افتد و روسیه ممکن است از سلاح هسته‌ای استفاده کند، ازاین‌رو اتحادیه اروپا به جنگ نیابتی ادامه می دهد تا به راه‌حل میانه ای با روسیه دست یابد.

وی تاکید کرد که آمریکا به پایان جنگ روسیه و اوکراین راضی نمی‌شود، چرا که سعی دارد با تحریم‌هایی که علیه روسیه اعمال کرده است به قدری روسیه را ضعیف ‌کند که این روند درنهایت به نفع آمریکا تمام شود.

0 Comments