الکوثرفارسی:  ارتش سوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تا ساعاتی دیگر، یگان‌های نظامی آن وارد عفرین می‌شوند.به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر توافق بین شبه‌نظامیان کرد سوری و ارتش سوریه برای استقرار نظامیان سوری در این منطقه منتشر شده بود.  رسانه های عربی دیروز نوشتند نیروهای ارتش سوریه دوشنبه، به منطقه عفرین خواهند رسید و ارتش سوریه بدون ورود به شهر عفرین، در مرزها مستقر خواهد شد.

آناتولی ترکیه:  وزیر خارجه ترکیه به اظهارات دبیر کل اتحادیه عرب در اعتراض به عملیات شاخه زیتون ارتش کشور علیه گروه های تروریستی در عفرین سوریه واکنش نشان داد. چاووش‌اوغلو در واکنش به اظهارات اخیر احمد ابوالغیط، دبیر‌ کل اتحادیه عرب و وزیر خارجه سابق مصر در کنفرانس امنیتی مونیخ در اعتراض به عملیات شاخه زیتون ارتش کشور علیه گروه های تروریستی در عفرین سوریه، گفت: عملیات عفرین بر مبنای استفاده از حق مشروع ترکیه برای دفاع از خود مطابق با قوانین بین المللی انجام می‌شود.احمد ابوالغیط در کنفرانس امنیتی مونیخ 2018 ترکیه را به “دخالت در سوریه” متهم کرد.

خبرگزاری فارس:  وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که واشنگتن در سوریه از کردها برای تضعیف تمامیت ارضی سوریه استفاده می‌کند. به گزارش خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» در کنفرانس «والدای» در خصوص اقدامات آمریکا در سوریه با هدف تجزیه این کشور ابراز نگرانی کرد و واشنگتن را متهم کرد که از کردها برای تضعیف تمامیت ارضی سوریه استفاده می‌کند.این دیپلمات ارشد روس از واشنگتن خواست که «با آتش در سوریه بازی نکند» و بر «اساس نه فقط نیازهای فوری وضعیت سیاسی امروز، بلکه بر اساس منافع طولانی‌مدت مردم سوریه و تمامی افراد این منطقه از جمله کردها» گام‌های خود را بررسی کند.

خبرگزاری صداو سیما: حزب الله لبنان تاکید کرد آماده کمک به دولت و پاسخگویی به تجاوز رژیم صهیونیستی هستیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حزب الله لبنان تاکید کرد که آماده کمک به دولت و پاسخگویی به تجاوز رژیم صهیونیستی هستیم. مقامات ارشد حزب الله در اظهار نظر جداگانه، مقاومت را بهترین گزینه برای دفاع از حقوق نفتی و گازی لبنان اعلام کردند.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):  رسانه‌های رژیم صهیونیستی از طرح بی‌سابقه این رژیم برای گسترش سه شهرک در مجاورت مرز لبنان خبر دادند. به گزارش ایسنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند دولت این رژیم قصد دارد سه شهرک «‌کریات شمونه، شلومی و المطله» در شمال اراضی اشغالی در مجاورت مرز لبنان را توسعه دهد.کابینه رژیم صهیونیستی قرار است هفته آینده طرحی را که یکی از طرح‌ها برای توسعه شهرک‌های مذکور در مجاورت مرز لبنان است، تصویب کند.

 خبرگزاری مهر:  پادشاه بحرین و اعضای یک هیأت آمریکایی در دیدار با یکدیگر بر تقویت روابط استراتژیک میان دو کشور در تمام زمینه ها تاکید کردند.به گزارش خبرگزاری مهر ، حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در دیدار با سناتور «ریچارد پور» رئیس کمیسیون اطلاعات سنای آمریکا و اعضای هیأت این کمیسیون در خصوص روابط تاریخی و استراتژیک میان دو کشور و تحولات منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

خبرگزاری تسنیم: نخست وزیر مجارستان درباره نابودی غرب به دلیل هجوم مهاجران به این منطقه و بخصوص افزایش به زودی جمعیت مسلمانان در شهرهای بزرگ اروپایی هشدار داد.به گزارش  خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “تاگس شاو”، نخست وزیر مجارستان که از مخالفان سرسخت پذیرش پناهندگان در اتحادیه اروپا است تهدیدات خود علیه کمک کنندگان به این قشر را تشدید کرد. وی در سخنرانی خود درباره شرایط ملت بخصوص یک آینده تیره و تاری را برای اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.

اسپوتنیک روسیه: اسرائیل و آمریکا سامانه پدافند ضد موشکی برای ردگیری موشک ها در فضا را آزمایش کردند.به گزارش اسپوتنیک ، 18 ماه فوریه، اسرائیل سامانه پدافند ضد موشکی « Arrow-3» را آزمایش کرد که قادر به ردگیری موشک های بالستیکی در فضاست.این آزمایش در بخش مرکزی اسرائیل تحت ریاست شرکت  Israel Aerospace Industries و نیروی هوایی اسرائیل برگزار شد.