خبرگزاری تسنیم:  طی ساعات آینده نیروهای ارتش ترکیه به صورت رسمی وارد شهر تل رفعت خواهند شد تا اداره این شهر بزرگ شمال حلب را بر عهده بگیرند. توافقی که هنوز ابعاد آن مشخص نشده است.بر پایه این توافق که هنوز جزئیات آن بیان نشده است، روسیه تعهد داده که نیروهای جبهه مقاومت، شبه نظامیان کُرد و نظامیان دفاع الوطنی وفادار به دمشق از تل رفعت خارج شده و در مقابل ترکیه نیز تعهد می‌دهد نظامیان ارتش آزاد وارد این شهر و مناطق اطراف نشوند.

خبرگزاری تسنیم: روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داده رژیم صهیونیستی و آمریکا یک کمیته مشترک برای اجرای تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بعد از خروج واشنگتن از برجام تشکیل داده‌اند.به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم مشترک آمریکا-رژیم صهیونیستی قرار است به دولت‌ها برای اجرای تحریم‌ها علیه ایران کمک کرده و به شرکت‌هایی که ممکن است در معرض نقض این تحریم‌ها قرار داشته باشند، مشاوره ارائه دهند.

خبرگزاری فارس:  نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، نشست دو روزه «ژنو» میان کشورهای تضمین‌کننده آتش‌بس در سوریه که امروز آغاز می‌شود را بسیار مهم توصیف کرد. به گزارش خبرگزاری فارس،‌«استفان دی‌میستورا» گفت که نشست ژنو میان روسیه، ایران و ترکیه درباره سوریه که قرار است روز دوشنبه (امروز) برگزار شود و دو روز ادامه داشته باشد، بسیار مهم است.این نماینده ویژه سازمان ملل تصریح کرد: «من بسیار به این نشست علاقمند هستم زیرا بسیار حائز اهمیت است».

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):  اتحادیه اروپا تحریم‌هایش علیه روسیه که در سال ۲۰۱۴ در واکنش به الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه اعمال شد، برای یک سال دیگر تمدید کرد.به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اتحادیه قاطعانه متعهد به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین است.همچنین در این بیانیه تصریح شد: اتحادیه اروپا همچنان این رخداد را به عنوان نقض قوانین بین‌الملل محکوم می‌کند.

الکوثرفارسی:  شورای امنیت امروز دوشنبه نشستی را درباره یمن پشت درهای بسته برگزار می‌کند.به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شورای امنیت جلسه‌ای را درباره یمن پشت درهای بسته برگزار خواهد کرد که در جریان آن مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن اعضای این شورا را در جریان طرح فراگیر صلح خواهد گذاشت.

العالم:  کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز دوشنبه به شدت درباره احتمال تلفات بسیار زیاد غیرنظامیان ناشی از حملات ائتلاف عربستان سعودی و امارات متحده عربی به «الحدیده» یمن ابراز نگرانی کرد.در حالی که حملات ائتلاف متجاوز سعودی- اماراتی برای تسلط بر بندر «الحدیده» یمن راه به جایی نبرده، یک مقام ارشد حقوق بشری سازمان ملل درباره احتمال تعداد بالای تلفات غیرنظامیان یمنی ناشی از این حملات هشدار داد.

رادیو چین: دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه  با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: ناوگان این نیرو به آب‌ های دریای سیاه اعزام شد.در این اطلاعیه آمده است: این ناوگان شامل دو ناوشکن موشکی است که در منطقه دریای مدیترانه ماموریت‌ معینی دارد.به گزارش رسانه‌های روسیه، آمریکا پیش تر یک ناو هواپیمابر و ناوگان وابسته را به دریای مدیترانه اعزام کرده است. وزارت دفاع روسیه بر آن است که آمریکا به احتمال بار دیگر به ارتش سوریه حمله کند.

ان .اچ.کی ژاپن:  وزیر خارجه ژاپن به انجام تمرینات نظامی برنامه ریزی شده توسط کره جنوبی در جزایر تاکه شیما در دریای ژاپن اعتراض کرده است. ژاپن ادعای مالکیت این جزایر را دارد که تحت کنترل کره جنوبی است.این اعتراض پس از آن صورت می گیرد که کره جنوبی اعلام کرد این تمرینات دو روزه در این جزایر و منطقه اطراف آن را از روز دوشنبه انجام خواهد داد.

خبرگزاری صداوسیما:  پس از تفاهم برسر تغییر نام جمهوری مقدونیه، یونان و مقدونیه تفاهمنامه ای امضاء کردند که اگر تصویب شود مناقشه چندین دهه ای بین دو کشور بر سر نام جمهوری مقدونیه حل و فصل خواهد شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ یکی از استان های شمالی یونان که با جمهوری مقدونیه هم مرز است نیز مقدونیه نام دارد و بر اساس توافق دو کشور قرار شده مقدونیه به جمهوری مقدونیه ی شمالی تغییر نام پیدا کند.