دویچه وله:   اجلاس ۲۷ دولت عضو اتحادیه اروپا به اضافه بریتانیا در بروکسل بدون توافقی مشخص درباره برگزیت به پایان رسید .به گزارش دویچه وله، امیدی که به موفقیت مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود داشت، بی‌نتیجه ماند و اجلاس ۲۷ دولت عضو اتحادیه اروپا به اضافه بریتانیا در بروکسل بدون توافقی مشخص به پایان رسید. موضوع مورد اختلاف مرز ایرلند شمالی بود. شورای اروپا خواستار ایده‌هایی جدید از طرف بریتانیا شد تا این کشور بتواند از این طریق به واپسین و مهم‌ترین پرسش مذاکرات خروج این کشور از اتحادیه اروپا پاسخ گوید. پرسش اصلی این است: مرز بیرونی آینده اتحادیه اروپا میان جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی چه وضعیتی خواهد داشت؛ جایی که قرار بوده از زمان مناقشه بر سر ایرلند شمالی دیگر مرزی نداشته باشد؟

یورونیوز: رسیدن به وضعیت اقتصادی پایدار به ویژه در بودجه، شاه کلید سخنان آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیش ازنشست اتحادیه اروپا بود. خانم مرکل در این نشست تاکید کرد که کشورهای اروپایی «با پایش مداوم وضعیت اقتصادی خود باید به فکر پایداری اقتصاد و رقابت پذیر کردن آن باشند و از تجربه های تلخ گذشته بیاموزند. چنانچه وخامت اوضاع اقتصادی یک کشور موجب تاثیر در وضعیت اقتصادی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد شد.»

الکوثرفارسی: قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا در پی ارائه پیش نویس قانونی هستند که به کمک آن فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کنند.به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از دیلی صباح، پس از آنکه گزارش‌ها درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول به این گمانه بسیار نزدیکتر شده است که ریاض عامل قتل و ناپدید شدن خاشقجی است مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس قانونی را ارائه کرده که به وسیله آن فروش تسلیحات به عربستان سعودی متوقف شود.

پارس تودی: «گروه رسیدگی به ناپدید شدن اجباری در سازمان ملل» اعلام کرد در تدابیری فوری رایزنی هایی را با مقامات عربستان آغاز کرده و نسخه ای از فعالیتش را به مقامات ترکیه تحویل داده است.به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، سازمان خبرنگاران بدون مرز اعلام کرد گروه رسیدگی به ناپدید شدن اجباری در سازمان ملل متحد درخواست این سازمان را برای رسیدگی به پرونده جمال خاشقجی پذیرفته است.

خبرگزاری صداوسیما:  فهرست  بسیار طولانی از شرکت ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی که در پی افشای پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی از خاندان سعودی دوری گزیده اند منتشر شد.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، نشریه اکسیوس در گزارشی نوشت فهرستی از شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که در پی افشای پرونده ناپدیدشدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان در استانبول ترکیه از عربستان روی برگردانده اند منتشر شد. این شرکت ها و اشخاص می گویند تا زمانی که عربستان جواب قانع کننده ای درباره ناپدیدشدن جمال قاشقچی ارائه نکند به تعامل عادی با عربستان باز نخواهند گشت.

العالم:منابع ترکی اعلام کردند شخصی از نزدیکان محمد بن سلمان مسئول قتل جمال خاشقچی است. شبکه الجزیره با انتشار خبری فوری به نقل از منابع آگاه ترکی اعلام کرد ماهر مطرب، شخصی که از نزدیکان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان است، هماهنگ کننده عملیات قتل خاشقچی محسوب می شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):دوازدهمین دور از نشست وزیران دفاع آسیایی (ADMM) میان مقام‌های دفاعی ارشد از مجمع کشورهای جنوب‌شرق آسیا (آسه‌آن) و همچنین پنجمین نشست وزیران دفاع آسیایی- پلاس گروه بزرگتر امروز (پنج‌شنبه) در سنگاپور آغاز به کار می‌کند.به گزارش ایسنا،این مذاکرات تا شنبه ادامه دارد و همچنین ریاست ای‌دی‌ام‌ام طی مراسمی از سنگاپور به تایلند منتقل می‌شود.

 خبرگزاری مهر:  رئیس جمهور چین در دیدار با «آنتون واینو» رییس دفتر رییس جمهوری روسیه، روابط چین و روسیه را در شرایط فعلی در بالاترین و دوستانه‌ترین سطح عنوان کرد.به گزارش خبرگزاری مهر ، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در دیدار با «آنتون واینو» رییس دفتر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ضمن آن که روابط فعلی دو کشور را بسیار نزدیک و گرم توصیف کرد.

رادیو چین: نشست وزرای امور دارایی اپک خواستار توقف ایجاد اصطکاک تجاری از سوی آمریکا شد. به گزارش رادیو چین،بیست و پنجمین نشست وزرای امور دارایی سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (اپک) روزهای 24 و 25 مهر در شهر پورت مورزبی پایتخت پاپوآ گینه نو برگزار شد.

ان .اچ.کی ژاپن:  رهبران ژاپن و فرانسه موافقت کرده اند تا با هدف رسیدن به یک منطقه اقیانوس هند و آرام آزاد و باز همکاری های امنیتی خود را تقویت کنند. شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز چهارشنبه با امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه، در پاریس ملاقات کرد.