یورونیوز: دموکرات‌ها اکثریت را در مجلس نمایندگان آمریکا به دست گرفتند. به گزارش یورونیوز، نتایج انتخابات میان دوره‌ای آمریکا نشان می‌دهد که دموکرات‌ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار گرفتند. این در حالی است جمهوریخواهان موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شده‌اند.

خبرگزاری صداو سیما:  وزیران دفاع نه کشور اروپایی عضو ابتکار عمل مداخله اروپایی امروز در پاریس تشکیل جلسه می دهند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نه کشور امضا کننده ابتکار عمل مداخله اروپایی موسوم به (IEI) که توسط امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه مطرح شد، برای نخستین بار روز چهارشنبه در پاریس تشکیل جلسه می دهند تا به این طرح که هدف آن تقویت اروپای دفاعی است عینیت ببخشند.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا توافق کرده‌اند برای مقابله با خطر تروریسم، تبادل اطلاعاتی تنگاتنگ داشته باشند. این توافق در ملاقات وزیران دادگستری آلمان، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، ایتالیا، لوکزامبورگ و هلند صورت گرفت. به گزارش ایسنا، پایتخت فرانسه میزبان نشستی با حضور وزیران دادگستری هفت کشور اروپایی بود. دستور کار این ملاقات مقابله هماهنگ و مشترک با تروریسم در اشکال مختلف آن بود و قرار شد مقامات قضایی فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند، همکاری فشرده‌تری به نسبت قبل، با اداره دادگستری اروپا داشته باشند.

الکوثرفارسی: واشنگتن از تعویق دیدار از قبل برنامه ریزی شده وزیر خارجه آمریکا با نماینده ویژه رهبر کره شمالی در نیویورک خبر داد. به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  بنا بر گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی دیدار مقام‌های ارشد واشنگتن و پیونگ یانگ در نیویورک که قرار بود روز جمعه برگزار شود بدون ذکر دلیل خاصی از سوی مقام‌های دو کشور به تعویق افتاده و به زمانی نامعلوم موکول شده است.

رادیو چین:  اتحادیه بین المللی سازمان‌های علمی یک کمربند- یک جاده (ANSO) در پکن تاسیس شد. ده ها سازمان پژوهشی علمی از جمله فرهنگستان‌های علوم روسیه، پاکستان، مجارستان و یونسکو سازمان ملل به عنوان نخستین گروه اعضا به این اتحادیه پیوستند. بای چون لی، رییس فرهنگستان علوم چین که مبتکر این اتحادیه است در کنفرانس خبری در روز دوشنبه اعلام کرد: با راه اندازی این اتحادیه، کشورهای امتداد کمربند و جاده در زمینه دانش و فناوری همکاری ها را تقویت بخشیده و به طور مشترک با چالش ها مقابله خواهند کرد.

ان .اچ.کی ژاپن:  رهبران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) در مورد فعالیت های ادامه دار چین در دریای چین جنوبی ابراز نگرانی  کردند.ان اچ کی نسخه ای از پیش نویس بیانیه رئیس که پس از نشست این سران منتشر خواهد شد را بدست آورده است. نشست آسه آن در روز ۱۳ نوامبر در سنگاپور آغاز خواهد شد. یک رشته جلسه که ژاپن، چین و دیگر کشورهای این منطقه در آن شرکت دارند در پی آن برگزار خواهد شد.

آناتولی ترکیه:  سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه از تعیین جایزه نقدی از سوی دولت آمریکا برای ارائه اطلاعاتی در مورد سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک استقبال کرد.حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه گفت که آنکارا از تعیین جایزه نقدی از سوی دولت آمریکا برای ارائه اطلاعاتی در مورد مکان اختفای سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک استقبال می‌کند.آکسوی در این مورد گفته است: انتظار داریم این تصمیم با اقدامات عملی علیه پ.ک.ک و شاخه های آن در سوریه و عراق همراه شود.

تی .آر.تی ترکیه:  دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که از سوی مشاوران آن دو مورد تأیید و توافق قرار گرفته بود، لغو شد. شبکه تلویزیونی «کان» وابسته به رژیم اسرائیل اعلام کرد که نشست پوتین و نتانیاهو که قرار بود در پاریس برگزار شود، لغو شده است.بنا بر گزارش این شبکه، طرف روسی این دیدار را لغو کرده است.