یورونیوز: گفتگوهای بریتانیا و اتحادیه اروپا درباره روابط تجاری فی‌مابین پس از برکسیت، وارد یک دوره حساس ۴۸ ساعته دیگر شد.قرار است در این مدت درباره ساز و کار فعالیت کشتی‌های ماهیگیری تصمیم گیری شود. مذاکرات بطور مشخص بر این موضوع متمرکز است که چند سال طول خواهد کشید تا سیاستهای جدید ماهیگیری به اجرا گذاشته شود.دو طرف بر سر دسترسی به آبها برای ماهیگیری و چگونگی سهمیه بندی برای کشتی‌های بریتانیایی اختلاف داشتند و بنا بر اعلام مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا «تا چند ساعت دیگر» تصمیم نهایی را در این باره می‌گیرند.

خبرگزاری مهر: یک منبع آگاه به رویترز گفته که انگلیس از مواضع خود کوتاه نمی‌آید و ممکن است تا پایان سال جاری میلادی، بدون حصول توافق تجاری، از اتحادیه جدا شود. لندن می‌گوید این اتحادیه است که باید مواضع خود را تغییر دهد و انگلیس بدون توافق تجاری هم، برگزیت را به سرانجام می‌رساند.

دویچه وله: ظاهرا پس از سال‌ها رایزنی و چانه‌زنی، چین و اتحادیه اروپا در آستانه امضای توافق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری هستند. این توافق ممکن است در ماه پایانی ریاست دوره‌ای آلمان بر شورای اتحادیه اروپا به امضاء برسد.دوره شش ماهه ریاست آلمان بر شورای اتحادیه اروپا کمتر از دو هفته دیگر، در پایان سال جاری میلادی خاتمه می‌یابد. مطابق برخی شواهد به نظر می‌رسد کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چین به زودی امضای یک توافق‌نامه جامع اقتصادی و تجاری را نهایی می‌کنند.

خبرگزاری ایلنا:  رئیس ستاد مشترک ارتش بریتانیا بر لزوم شکست روسیه و چین در بازی آن‌ها تاکید کرد.«نیک کارتر» تاکید کرد که برای شکست روسیه و چین باید بر بازی آن‌ها پیروز شد.کارتر گفت: «برای پیروزی بر روسیه و چین باید آن‌ها را بازی مخصوص‌شان شکست داد و این به مفهوم پیروزی بر آن‌ها بدون رسیدن به آستانه جنگ است.»کارتر در ماه اکتبر مدعی شده بود که روسیه و چین جنگ سیاسی علیه غرب راه انداخته‌اند.

خبرگزاری تسنیم: نیروی هوایی آمریکا قصد دارد گروه جنگنده‌های نسل پنجم اف-۳۵ مستقر در پایگاه هوایی ایلسون در منطقه آلاسکا (در فاصله هزار کیلومتری از مرز روسیه) را تا ۵۴ فروند افزایش دهد. این پایگاه هوایی آمریکا در فاصله حدود 1000 کیلومتری از مرزهای روسیه در منطقه قطب شمال واقع شده است.

خبرگزاری ایرنا: الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه پس از دیدار با شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در ریاض، گفت: روسیه و عربستان سعودی قصد دارند نقشه راه دوجانبه در زمینه افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی را امضا کنند.نوواک گفت:  «ما در جلسه توجیهی توافق کردیم که نقشه راه توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی را در نیمه اول سال آینده امضا کنیم».

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): منابع خبری از ادامه درگیری در مرز سودان و اتیوپی و پیشروی نیروهای سودانی برای بازپسگیری دو موضع راهبردی خبر دادند. سایت سودان تریبون اعلام کرد که ارتش سودان مناطقی را از نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان اتیوپی باز پس گرفته است. طبق گفته این منابع، خور شد و قلع لبان ازجمله مهم‌ترین مواضع راهبردی در نوار مرزی میان سودان و اتیوپی به شمار می‌روند و در داخل خاک سودان قرار دارند.

خبرگزاری فارس :  دولت فدرال سومالی به کنیا درباره عواقب صف‌آرایی نظامی در شهر مرزی «ماندیرا» و تسلیح یک گروه شورشی برای برهم زدن ثبات داخلی سومالی هشدار داد. وزارت اطلاع‌رسانی سومالی در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت فدرال این کشور با دقت تحرکات نظامی در شهر مرزی ماندیرا را دنبال می‌کند.در این بیانیه آمده است که دولت فدرال سومالی از اقدام نیروهای کنیا در خصوص استقرار شبه‌نظامیان در داخل این شهر و توزیع سلاح به منظور حمله به پایگاه‌های ارتش ملی سومالی در شهر «بلد حواء» اطلاع دارد.

الکوثر فارسی: منابع مغربی گزارش دادند که مشاور رئیس‌جمهور آمریکا به همراه یک هیأت صهیونیستی به مغرب سفر می‌کند. کوشنر روز دوشنبه کوشنر در رأس هیأتی به فلسطین اشغالی سفر می‌کند و پس از آن با هیأت صهیونیستی به رباط سفر خواهد کرد و این نخستین سفر پرواز تجاری اسرائیل به مغرب پس از توافق سازش دو طرف خواهد بود.

آناتولی  ترکیه: آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) طی 15 سال گذشته بیش از 1300 پروژه در بخش‌های مختلف در افغانستان اجرایی کرده است.چال افزود: طی بازه زمانی مذکور 375 پروژه را در بخش آموزش و 258 پروژه دیگر را نیز در بخش بهداشت افغانستان به بهرهبرداری رساندیم.چال افزود: تیکا در افغانستان با سه دفتر در شهرهای کابل٬ مزار شریف و هرات این پروژه‌ها را انجام داده است.
خبرگزاری صدا و سیما:
 نیکوس دندیاس وزیر خارجه یونان گفت: اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه ترکیه اعمال خواهد کرد که شامل اشخاص و موسسات این کشور خواهد شد. وی افزود: تاثیر تحریم‌های آمریکا بر آنکارا به مرور زمان آشکار خواهد شد. وزیر خارجه یونان گفت: این اقدامات در جهت مجازات ترکیه هشدار محکم آمریکاست و پیامد‌های منفی آن در برهه آتی به شدت بر عملکرد ترکیه تاثیر خواهد گذاشت.

العالم فارسی: روزنامه نیویورک تایمز دقایقی پیش از آخرین تلاش‌های ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات از طریق اعزام نیروی نظامی به ایالت‌های مهم خبر داد.نیویورک تایمز به نقل از منابع خود نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار انتخاب سیدنی پاول معروف به ” نظریه پرداز توطئه” به عنوان مشاور ویژه برای تحقیقات در مورد تقلب در انتخابات بوده است.