الکوثرفارسی: آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه )، دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله هوایی قرار داد.به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، بامداد شنبه  واشنگتن به همراه پاریس و لندن، دمشق را هدف قرار دادند. مقام‌های آمریکایی می‌گویند بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ موشک به مواضع نظامی سوریه شلیک شده‌است. وزیر دفاع آمریکا گفت: هدف از این حمله دولت و ارتش سوریه بوده است و حملات بیشتر در دستور کار نیست.

الکوثرفارسی:  ارتش روسیه اعلام کرد سامانه پدافند هوایی سوریه 71 موشک از 103 موشک کروز را رهگیری کرده است. به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  یک مقام ستاد فرماندهی کل ارتش روسیه نیز اعلام کرد روسیه ممکن است موضوع تحویل سامانه های ضد موشکی اس – 300 را به سوریه و دیگر کشورها در دست بررسی قرار دهد .

خبرگزاری ایرنا:  رئیس جمهوری روسیه در واکنش به حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه با بیان اینکه «حمله امروز به سوریه اقدامی تجاوزکارانه بر علیه حاکمیت مستقلی بود که در مقابل تروریست ها ایستاده است»، خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی تجاوز آمریکا و متحدانش شد. ولادیمیر پوتین در بیانیه ای افزود: تشدید مناقشه در سوریه بر کل ساختار امنیت بین المللی تاثیر منفی و مخرب می گذارد و روسیه در این شرایط درخواست برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اقدامات تجاوزگرانه آمریکا و متحدانش را داده است.

خبرگزاری صداو سیما:  ناتو نشست اضطراری برگزار می کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما  ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) عصر امروز در بروکسل برای برسری تحولات سوریه نشست اضطراری برگزار می کند.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):  وزیر دفاع انگلیس از روسیه خواست از نفوذش در سوریه برای توقف درگیری‌ها استفاده کند. به گزارش ایسنا، گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس اظهار داشت: از روسیه می‌خواهیم نفوذ خود در سوریه را برای پایان دادن به این درگیری‌ها به کار گیرد.ویلیامسون در ادامه تاکید کرد: این حملات تاثیر مهمی بر آنچه دولت سوریه در آینده ممکن است انجام دهد، خواهند داشت.

 خبرگزاری مهر:  وزارت خارجه عربستان در واکنش به حمله نظامی آمریکا و غرب به سوریه اعلام کرد که حمله صورت گرفته مورد تأیید ریاض است. به گزارش خبرگزاری مهر ، وزارت خارجه عربستان سعودی  صراحتا تأکید کرده که حمله صورت گرفته به اهداف نظامی در سوریه مورد تأیید ریاض است.

رادیو چین:  ما جائو شو نمایندۀ دائمی چین در سازمان ملل در اشاره به اوضاع سوریه گفت: اکنون وضعیت سوریه بسیار خطرناک و در دو راهی جنگ و آرامش قرار دارد. چین به تحولات سوریه بسیار اهمیت می دهد و نسبت به وخامت تنشها نگرانی خود را ابراز می کند. وی گفت:ضروری ترین کار در حال حاضر، رسیدگی کامل، منطقی و عادلانه و شکلگیری قضاوت معتبر است.

اسپوتنیک روسیه:  تعدادی از سناتورهای آمریکایی از حمله امروز ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه به سوریه انتقاد کردند.به گزارش اسپوتنیک، از جمله سناتور تیم کین در پیام توییتری خود حمله به سوریه را غیرقانونی نامید چون کنگره امریکا برای آن مجوز صادر نکرده بود.سناتور جف میورکلی نیز رهبر امریکا را به خاطر تصمیم گیری درباره حمله به سوریه بدون اجازه کنگره مورد سرزنش قرار داد و سناتور باب کیسی نوشت درگیری سوریه فاقد راه حل نظامی است.

خبرگزاری تسنیم: رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که تجاوزگری سه جانبه آمریکا و فرانسه و انگلیس به خاک سوریه خللی به پایداری بشار اسد رئیس جمهور سوریه وارد نمی‌کند.به گزارش خبرگزاری تسنیم ، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت امروز شنبه نوشت: حمله به سوریه کمتر از انتظار اسرائیل بود و تاثیری بر پایداری بشاراسد رئیس جمهور سوریه نخواهد داشت.رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده بودند که این رژیم در تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه مشارکت داشته است.

العالم:  وزیر دفاع آمریکا گف : مدرکی مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی در دومای سوریه نداریم.جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا اعتراف کرد که پنتاگون هیچ دلیلی دال بر استفاده از گاز کلر یا سارین در دوما واقع در حومه دمشق در هفتم آوریل ( شنبه 18 فروردین ) در اختیار ندارد. ماتیس در توجیه تناقض گویی های مقامات آمریکایی در مورد سوریه آن را نشات گرفته از پیچیدگی اوضاع در سوریه دانست.

یورونیوز:  مانور نظامی تایوان با حضور تسای اینگ‌-ون، رئیس جمهوری این کشور آغاز شد. وزارت دفاع تایوان هدف از برگزاری این رزمایش را سنجش توانایی دفاعی کشور و سرعت عمل نیروهای نظامی آن اعلام کرد. رزمایش تایوان یک روز پس از آن آغاز شد که نیروی دریایی چین نیز بزرگترین رزمایش دریایی خود را در دریای چین جنوبی به برگزار کرد. چین همچنین روز پنج‌شنبه اعلام کرد که قصد دارد از ۱۸ آوریل در تنگۀ تایوان رزمایشی را با مهمات واقعی آغاز کند.

آناتولی ترکیه:  رئیس جمهور مصر حالت فوق العاده در این کشور را برای 3 ماه دیگر تمدید کرد.به گزارش روزنامه «الاهرام» مصر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر طی دستوری حالت فوق العاده در این کشور را از 14 ماه جاری برای 3 ماه دیگر تمدید کرد.بر اساس این گزارش این اقدام به دلیل ادامه مشکلات امنیتی در مصر اتخاذ شده است.

پارس تودی :   نشست سران کشورهای آمریکایی با اهداف اعلامی بررسی ابعاد بحران ونزوئلا، مبارزه با فساد در کشورهای منطقه، جلب سرمایه گذاری خارجی و بهبود تجارت، در لیما پایتخت پرو آغاز شد.

این نشست در حالی برگزار می شود که کشورهای منطقه آمریکای لاتین با بحران های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بسیاری رو به رو هستند.

خبرگزاری فارس:  تروئیکای اروپایی فهرستی از ۱۵ فرد و سازمان ایرانی تهیه و خواستار تحریم آنها به بهانه اقدامات ایران در سوریه شده‌اند، این تلاش با مخالفت برخی از اعضای اتحادیه اروپا رو به رو شد. به گزارش  خبرگزاری فارس، قدرت‌های بزرگ اتحادیه اروپا در جلب حمایت سایر کشورهای این قاره برای تحریم ایران به بهانه فعالیت‌های ادعایی ایران در سوریه ناکام مانده‌اند.