جدیدترین مطالب

نماز باران در بنگلادش

هزاران نفر از مردم بنگلادش روز چهارشنبه در داکا پایتخت این کشور نماز باران خواندند.

جاسوس سابق موساد: اسرائیل دیر یا زود محو خواهد شد

جاسوس سابق موساد که عملیات طوفان الاقصی و حمله جمهوری اسلامی به رژیم صهیونیستی را پیش‌بینی کرده بود، گفت این رژیم همچون امپراتوری روم و چنگیزخان محو می‌شود و تا ابد وجود نخواهد داشت.

Loading

أحدث المقالات

بایدن قانون کمک ۹۵ میلیارد دلاری برای ارسال سلاح به اوکراین و اسرائیل را امضا کرد

نیویورک – «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا قانون کمک  ۹۵ میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائیل و تایوان و ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به تل آویو و کی یف را امضا کرد و مدعی شد که این قانون جهان را امن تر می کند و اکنون باید سریع اقدام کنیم.

Loading

منافع شخصی ترامپ و نتانیاهو در پس معامله قرن

شورای راهبردی آنلاین – رصد: دونالد ترامپ به تازگی از طرح خود برای صلح خاورمیانه در کنار بنیامین نتانیاهو پرده‌برداری کرد. پیشنهادات دونالد ترامپ به طور رسمی به عنوان مبنایی برای مذاکرات معرفی شد اما در واقع ساختار آن به این گونه نیست.

تامارا کافمن ویتز، عضو ارشد مرکز سیاست خاورمیانه در یادداشت کوتاهی که اندیشکده بروکینگز منتشر کرد، نوشت: دولت آمریکا به روشنی اعلام کرده است که چه فلسطینی‌ها بپذیرند یا نه، این دولت قصد دارد حاکمیت اسرائیل را بر تمامی سرزمین‌هایی به رسمیت بشناسد که در نقشه ترامپ برای اسرائیل در نظر گرفته شده است. این امر طرح ترامپ را به نتیجه‌ای تحمیلی تبدیل می‌کند.

این اولین باری نیست که یک رئیس جمهور آمریکا سعی می‌کند شروطی را به اعراب و اسرائیلی‌ها در خصوص چگونگی حل مشاجراتشان دیکته کند. رونالد ریگان، رئیس جمهور محبوب جمهوری‌خواهان نیز سعی کرده بود این کار را انجام دهد. طرح‌هایی از این قبیل در گذشته در آمریکا با شکست روبرو شده است زیرا رهبران فلسطینی که تاکید دارند صلح نمی‌تواند تحمیلی باشد، آن‌ها را نپذیرفته‌اند.

نخست وزیر فعلی اسرائیل تصمیم گرفته است موضع بلندمدت اسرائیل را رها کند و در عوض به هر چیزی که می‌تواند از یک رئیس جمهور آمریکا بگیرد چنگ بزند. باید توجه داشت که نتانیاهو و ترامپ هر دو مبارزات انتخاباتی را در سال جاری میلادی پیش رو دارند و بنابر این نیتشان در حال حاضر بسیار کوتاه‌مدت و در جهت منافع شخصی آنها است. دیکته امروز رئیس جمهور آمریکا شاید یک سال بعد از حالا دیگر ارزشی نداشته باشد اما مناقشه اعراب و اسرائیل همچنان ادامه خواهد

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *